Кошик порожній
Меню
Як пригодувати кутю та інші традиційні страви для діабетика
Часто після зимових свят у хворих на діабет відбувається скачок рівня цукру в крові.
Читайте тут прості поради як запобігти цьому, приготувати корисні для вас на Святвечір традиційні блюда, і отримати максимальне задоволення від Різдвяних свят.
Ви реагуєте на перепади погоди? Що робити, щоб знизити метеочутливість, читайте в цій статті
Готуємось до школи. Або як самостійно перевірити чи немає викривлень хребта у вашої дитини
Кінець серпня. Усі інтенсивно готуються до Першого Вересня: купують нові форми, ранці, зошити та інше шкільне приладдя та й, між іншим, проходять медогляд перед школою. Мене, як лікаря, дуже вражає недбальство батьків у ставлені до цього питання. Зараз літо, більшість дітей ще по селах, дитячих таборах та інших місцях відпочинку, тому деякі "дуже розумні" батьки приходять до лікаря самі і просять, щоб видали довідку про стан здоров*я дитини без присутності самої дитини. І все це при тому, що останнім часом діагноз "Практично здоровий(а). Група здоров*я І. Група фізичного виховання - основна" став майже екзотикою. Цього року, зі всіх оглянутих дітей, тільки двоє заслужено отримали такий діагноз.
ПІДВИЩЕНИЙ  ВНУТРІШНЬОЧЕРЕПНИЙ ТИСК.(ПВЧТ) або чому
Підняти дану тему мене змусив лист батька, який тривожиться за свою дорослу дочку. Цей лист настільки чуттєвий, у ньому щира батьківська любов переплелась з відчуттям безвиході і болю, що оминути його увагою неможливо.
Подаю витяг з листа, що стосується лише хвороби: …спочатку, коли була малою, у неї з правого боку «дребежало» (тремтіло) око, лікарі казали, що то пройде. Коли трохи підросла, сапала з мамою буряки, була сильна жара, тоді вона знепритомніла. Після того почалася біда,.. перший приступ виглядав так: вона крикнула, я підбіг до неї, вона присіла, голову схилила вправо, все тривало хвилини зо дві. Коли перейшло, вона сказала, що її дуже заболіло у правому пульсі, нудило. Ми з нею їздили до лікарів, «світили», вона має всі знімки. Все нормально, а приступи бувають далі… зараз все виглядає так: починає дивитися в одну точку, опускається і повертає голову вправо, завертає очі, її НЕ трясе і НЕ «пінить», язик НЕ закусує. Головний біль супроводжується нудотою, зараз часто після того є «рвота»…що це таке і чим можна допомогти?...
Парапроктит, нориці прямої кишки.
Сьогодні поговоримо про досить інтимну проблему, з якою люди нерідко стидаються звертатися до лікаря , намагаються перетерпіти. Хоча терпіти в таких випадках не можна,
Біль у шлунку. Один симптом, різні причини
виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки, дискінезія жовчевивідних шляхів, жовчекам*яна хвороба, захворювання підшлункової залози, ендокринні хвороби, стреси, шкідлива дія ліків на шлунок.
ВЕГЕТАТИВНІ РОЗЛАДИ ПОСИЛЮЮТЬСЯ ПРИ ПОСТІЙНОМУ СТРЕСІ, ЩО РОБИТИ?
Тривала складна політична ситуація в Україні не минула безслідно для здоровя її мешканців. Постійні негативного навантаження новини, підвищують тривогу, страх, гнів. З одного боку люди стають більш збудливими, з іншого боку увага їх може розсіюватися. Це може проявлятися тим, що подовшується час виконання звичних для вас задач. Наприклад, ви готуєте суп, почали різати картоплю, але хтось подзвонив, чи ви почули, щось по телевізору, чи радіо, ви відволікаєтесь і йдете вже не варити їсти, а скажімо витирати пил, ще щось можете по дорозі зробити і тільки тоді повертаєтесь в кухню дорізаєте картоплю і далі варите свій суп поки вас хтось знову не відволіче. Надмірна збудливість проявляється тим, що з незначних для вас раніше причин, ви можете почати сварку, або розплакатись, але найгірше погані емоції перемелювати в середині себе. До психолога у нас ходити не прийнято, тому ці переживання знаходять вихід на фізичному плані. У багатьох людей почались або загострились різноманітні вегетативні розлади.