Кошик порожній
Меню

Апітерапія для очей і зору

 В наш час, незважаючи на досягнення сучасної медицини відновився інтререс до апітоксинтерапії, зокрема в офтальмології, адже в бджолиної отрути виражена здатність покращувати мікроциркуляцію в оці не підвищуючи при цьому тиск, віднослювати провідність по зоровому нерву який при атрофії знаходиться в стані анабіозу, знімати запалення, розсмоктувати сполучну тканину, пригнічувати вірусну активність, агентів які дуже небезпечні для навіть до повної втрати зору і стимулювати власний імунітет. Сучасні наукові дослідження ефективності апітерапії для зору завджи спираються на дані сучасних діагностичних методів, а також вимірювання гостроти і полів зору до і після курсу лікування укусами бджіл.
 
 
 Апітерапія – це метод в медицині, що передбачає лікування укусами бджіл та продуктами бджільництва. Апітерапія в народній медицині використовується вже понад 200 років, в тому числі для хвороб зору.
 
ПОКАЗИ ДО АПІТЕРАПІЇ В ОФТАЛЬМОЛОГІЇ :
  • 1. Атрофія зорового нерва як наслідок травми, глаукоми, цукрового діабету, судинних порушень. (по цій темі захищена кандидацька дисертація Губкіним М.В.)
  • 2. Склерити і кератити ревматичного походження; ревматичні ірити і іридоцикліти (наукові праці Шершевської О.І., Маланової Н.М.)
  • 3.Герпетичне ураження очей (по цій темі захищена кандидацька десертація Максименком В.І.)
  • 4. Порушення зору на фоні розсіяного склерозу. ( обгрунтовано в докторській дисертації Лудянського Е.А.)
 
АПІТЕРАПІЯ ЗДАТНА:
  1. ⦁ покращити кровопостачання головного мозку, не підвищуючи при цьому артеріальний тиск;
  2. ⦁ розширити звужені поля зору при атрофії зорового нерва і глаукомі;
  3. ⦁ покращити та зберегти зір при хворобах з судинними ускладненнями очей - при цукровому діабеті, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі судин очного дна;
  4. ⦁ зупинити активніть віруса герпесу, який викликає повзучу виразку рогівки, через яку можна втратити можливість бачити взагалі, а крім того викликає біль в оці.
  5. ⦁ відновити провідність хворого зорового нерва, і дати можливіть хоч трохи краще бачити при його атрофії, і навіть РС.
 
Науково доведено, що лікування апітерапією покращує зір навіть в дуже зaпущених випадках атрофії зорового нерву. Спираючись на клінічні дослідження, а саме реоенцефалограми, реоофтальмограми, вимірювання поля зору, та гостроти зору, до і після лікування бджоловжалюванням.
 
В 2005 році проводилось велике наукове дослідження по ефективності апітерапії для зору, і захищена дисертація кандидата медичних наук Губкіна Максима Вікторовича в галузі очних захворювань «Апитоксинотерапия при заболеваниях зрительного нерва»
 
За даними ВООЗ в світі живе 150 млн людей з значними порушеннями зору. З них 43 млн абсолютно сліпі. Серед них 19-20% це люди з захворюванням атрофія зорового нерву. За останні роки кількість людей з даним захворювання збільшилась в 2 рази. Тому атрофія зорового нерву  може призвести до інвалідності, якщо довго нехтувати хворобою, в працездатних розумних людей.
 
В згаданому науковому дослідженні Губкін спирається на те, що в людей є порушення кровообігу в області шийного хребта, який зв’язаний з базилярною артерією, а та в свою чергу сполучається з a. ophtalmika (очною артерією). Найчастіше ішемічні інсульти відбувається саме в базилярній артерії. І тому він використовував для сеансів лікування укусами бджіл не лише акупунктурні точки голови, і біля очей, а й зони шиї, адже саме шийний остеохондроз погіршує кровопостачання очей також.
 
 
 Атрофія зорового нерву – це процес відмирання волокон нерву, що призводить до порушення чи втрати зору.
Характерною ознакою атрофії зорового нерва є звуження полів зору, зниження гостроти зору. Атрофія зорового нерва може виникати внаслідок травми, запальних процесів, порушення мікроциркуляції в оці, автоімунних та спадкових захворюваннь. При атрофії  зоровий нерв погано передає сигнали від сітківки в мозок.
Часткова форма атрофії зорового нерва -  це є початкова стадія атрофії, для якої характерна неповна схоронність зору. 
 
ЯКІ СИМПТОМИ АТРОФІЇ ЗОРОВОГО НЕРВА?
  • ⦁ погіршення гостроти зору на одне чи відразу на два ока;
  • ⦁ зникнення так званого бокового зору;
  •  звуження поля зору;

 
При таких захворюваннях як цукровий діабет, глаукома з часом прогресує атрофія зорового нерву. Також атрофію зорового нерву частіше призводять захворювання, що безпосередньо пов’язані зі порушенням кровообігу. А ще атрофія може бути у людей з постійно підвищеним тиском чи виникати як спадкове явище.
 
Сучасні методи лікування, а саме лазерна хірургія на атрофію зорового нерву не завжди мають достатньо ефективний вплив. Тому окуліст Губкін рекомендував застосовувати апітерапію як допоміжний метод для покращення кровообігу.
 
Отже, які результати отримали при лікування бджолами зору хворих на атрофію зорового нерву:
 В дослідженні брало участь більше ніж 150 хворих на атрофію зорового нерву з різним ступенем порушення зору.  Було досягнуто стабільні результати незалежно від тривалості захворювання та відновлено зоровий нерв. Серед 153 хворих, яких лікували бджолами:
  • 1) в 96,63% випадків покращився зір на 0,09 відн. одиниць.
  • 2) в 92,14% випадків відбулося розширення полів зору на 57,67%.
 Діагностика контролю атрофії зорового нерву проводилася за допомогою офтальмоскопії та периметрії, вимірювання гостроти зору, а ракож реоенцефалографії та реоофтальмографії.
 
 

 
Запам’ятайте, що виявлення реальних об'ємів дефектів зору можливе лише при обстеженні, діагностиці, а не лише по власному відчуттю.
 
Для лікування атрофії зорового нерву використовують декілька напрямків, а саме терапевтичне лікування, хірургічне втручання та застосування народних методів – апітерапії, гірудотерапії.
 
Також при атрофії зорового нерву є рекомендації щодо харчування. Харчування має бути повноцінним та збалансованим з достатньою кількістю вітамінів необхідних для покращення зору.
 
Зверніть увагу, що самодіагностика та самолікуванні при атрофії зорового нерву повинні бути виключенні, адже це дуже небезпечно. І апітерапію як і будь-який інший метод лікування народними методами ми використовуємо в поєднанні з вашими ліками, призначеними офтальмологом. Апітерапія - це метод, який чудово доповнює і розширює можливості сучасної офтальмології. І навіть , коли ви проходите курс апітерапії, після нього ви і далі продовжуєте спостерігатися в свого окуліста !
 
В Україні апітерапія розвивається в трьох напрямках:
1) використання продуктів бджільництва, а саме меду, маточного молочка, бджолиної отрути. 
2) виробництво лікарських засобів на основі біологічно активних продуктів бджільництва.
3) лікування укусами бджіл (бджоловжалювання)
 
 АКУПУНКТУРА ТА АПІТЕРАПІЯ :
В сьогоденні все більше людей звертаються до нетрадиційної терапії, адже в ній використовуються дійсно натуральні, органічні продукти. До прикладу акупунктура з бджолиною отрутою чи апітоксинотерапія. Останній метод надзвичайно популярний в Китаї та Кореї. Він передбачає притискання бджоли до шкіри так, щоб вона викинула жало, що нагадує голку, яка використовується  в голковколюванні. 
 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО АПІТЕРАПІЇ
  1. -алергія на бджолопродукти та укуси бджіл;
  2. -злоякісні пухлини в організмі;
  3. -ниркова недостатність;
  4. -печінкова недостатність;
  5. -серцева недостатність.
 
Але в будь-якому випадку перед проведенням процедури вас має оглянути лікар народної і нерадиційної медицини апітерапевт, щоб підібрати правильну схему і курс лікування. Адже якщо ви алергетик, але на мед, прополіс алергії нема, то апітерапія вам дозволена, правда лише по спеціальній схемі. Так само і з багатьма іншими супутніми хворобами.
Також апітерапія допомагає відновити кровообіг, стабілізувати тиск, покращити імунітет, знизити рівень стресу та депресії.
 
МЕТОД ПРОВЕДЕННЯ АПІТЕРАПІЇ
Перед початком проведення курсу апітерапії в Лічниці сестер Похмурських ми обов'язково перевіряємо реакцію людини до отрути бджоли, алергетикам проводимо навіть дві алергопроби з різною експозицією, , щоб в організм людини потрапила зовсім маленька доза отрути, але ми її поступово збільшуємо.
 
Якщо раптом виникне якась побічна реакція у нас в клініці завжди є вся невідкладна допомога і кожна медсестра і лікар добре знають як її надавати.
 
Дуже важливо, в день проведення сеансу апітерапії заборонено вживати алкоголь, адже 40% етиловий спирт є антидотом до бджолиної отрути, і коли ви його будете пити він повністю нейтралізує бджолиний яд, отже зведе все на нівець - і дарма ви терпіли укуси бджіл, ефекту вони не дадуть !
 
КУРС ЛІКУВАННЯ АПІТЕРАПІЄЮ
Зазвичай курс лікування апітерапією проходить у такому порядку: в перший день проходження курсу апітерапії проводиться алергопроба, укус лише однієї бджолою, з кожним днем додається на одну бджолу більше. 
 
Курс лікування апітерапією зазвичай в більшості випадків проводиться протягом 10-15 сеансів бджоловжалювання. Потім роблять перерву в апітерапії на 3-6 місяців. Після цього курс апітерапії можна повторити.
 
Знову ж таки, нема загального правила обов'язкового для кожної людини, має бути індивідуальний підхід до кожного хворого і контроль процесу лікування лікарем апітерапевтом.
 
 У нас в медцентрі ми дуже слідкуємо за індивідуальною реакцією кожного пацієнта під час курсу лікування, за потреби проводять контрольні аналізи під час курсу бджолотерапії, і наш лікар апітерпевт корегує кількість бджіл на сеанс та інтервали між сеансами. Лічниця сестер Похмурських приймає пацієнтів на лікування апітерапією, не тільки зі Львова та Львівської області, а й з інших міст України.Лише з таким підходом нам вдається звести до мінімуму алергічні реакції на апітоксин і отримати максимально хороші результати в кожного пацієнта від лікування апітерапією очних хвороб, зору, атрофії зорового нерва та інших захворювань.

Якщо у вас є запитання по здоров'ю, просимо їх писати сюди, ми зв'яжемось з вами і відповімо.