Кошик порожній
Меню
Послуги

Гірудотерапія для зору при глаукомі

 Гірудотерапія – це дуже ефективний метод лікування для збереження і покращення зору при дуже багатьох захворюваннях очей. В клініці Лічниця сестер Похмурських є чимало офтальмологічних хворих, які не ітльки позбулися негативних симптомів при глаукомі, захворюванню очей як ускладнення цукрового діабету, гіпертонії, СЧВ, та ін. Це й не дивно, адже якщо з вами працює грамотний лікар гірудотерапевт, сеанс гірудотерапії працює з основою патомеханізму цих захворювань, не лише зупиняючи їх прогресування в офтальмології, а й покращує зір. Завдяки вираженою репаративною дією слина п'явок,  здатна відновити мікроциккуляцію в очах, покращити відток внутрішньо очної рідини. В результаті курсу лікування п'явками можна отримати стале покращення зору і зникнення симптомів токої хвороби очей, як скажімо глаукома, на пів року і більше.  
 
 
 Найважливішими речовинами в лікуванні п’явками  прийнято вважати гірудин - інгібітор тромбіну, бделіни - інгібітори плазміну і трипсину та егліни - інгібітори хімотрипсину. Завдяки цьому слина п'явок має протиішемічну, антигіпоксичну, антикоагуюючою, рефлексогенною та тромболітичною дією.
 
ПОКАЗАННЯ ДО ГІРУДОТЕРАПІЇ В ОФТАЛЬМОЛОГІоказання до гірудотерапії в офтальмології:
 1. Глаукома
 2. Діабетична ретинопатія
 3. ураження очей при гіпертонічній хворобі
 4. Запалення ока , склерит;
 5. кератит;
 6. увеїт;
 7. іридоцикліт.
 8. після крововиливу в око, травм ока і операцій в комплексній терапії
 
Звісно ж в гірудотерапії є також достатня база доказової медицини, доречі найбільше наукових статей на цю тему написані за останні десятиліття, адже гірудотерапія починає входити і в доказову медицину як допвнюючий метод реабілітації офтальмологічниї хворих, згідно рекомендацій ВООЗ,  FDA та ін. І найбільше таких статей в офтальмології є про лікування п'явками глаукоми.
 
СИМПТОМИ ГЛАУКОМИ:
 1. біль в оці, коли притуснути воно твердіше за здорове око;
 2. біль в голові розпираючого характеру;
 3. коли людина дивиться на світло можже бачити бискавки або яскраві, кольорові зірки, якби хто варив зваркою
 4. звуження полів зору;
 5. зниження зору.
 
Що ж скаже доказова медицина по ефективності гірудотерапії щодо цих основних проявів, і так:
 
 
При аналізі наукової статті Pundareekaksha Rao LEECH THERAPY AN ADVANCED ANCIENT TECHNIQUE FOR GLAUCOMA, яка вийшла в 2017 році, можна дійсно зрозуміти на скільки ефективне лікування п’явками при глаукомі. Тиск у жінки на момент звернення 30 мм.рт.ст., виражений біль в очах і сильне порушення зору. Діагностували відкритокутову глаукому. Лікування глаукоми п'явками проводилося в клініці аюрведи, після обстеження і недостатньо ефективного лікування в офтальмологічний лікарні. На Заході саме лікар аюрведист має право займатися гірудотерапією, і гірудотерапія там є доповнюючою ланкою, яка розширює можливості офіційної медицини.
 
В цій таблиці представлені результати обстежень пацієнтки доктора Pundareekaksha Rao до і після курсу гірудотерапії при глаукомі. Сеанси лікування п'явками проводилось пацієнтці 1 раз на тиждень протягом двох місяців
 

Праве око до лікування п’явками
- внутрішньоочний тиск - 30 мм.рт.ст
Зір був практично відсутній:
-6 метрів – нічого не бачила;
-3 метра – помічала лише рухи руки.

( навіть не могла порахувати кількість пальців).

Ліве око до лікування п’явками 
-Внутрішньоочний тиск 30 мм.тр.ст
-6 метрів – бачила шрифт висотою 24 см

 

 

Праве око після лікування п’явками
-тиск нормалізувався до 16 мм тр ст;
-6 метрів – бачить висоту шрифту 36

Ліве око після лікування п’явками
-тиск нормалізувався до 18 мм рт ст;
-6 метрів – бачить висоту шрифту 12
.
 
Також після гірудотерапії відбулося покращення стану судин та зорового нерву.
 
В той же час слід пам'ятати, що є різні форми глаукоми, і гірудотерапія буде мати при них різну ефективність.
 
ФОРМИ ГЛАУКОМИ:
 
Відкритокутова. Симптомами відкритокутової глаукоми є майже повна відсутність симптомів. Поля зору звужуються поступово і з’являються райдужні кола при погляді на світло. При цій формі глаукоми часто буває псевдонормальний внутрішньо очний тиск, яле його виявляють при добовому моніторингу очного тиску.
Гірудотерапія особливо ефективна при цій формі, адже природній шлях відтоку внутріочної рідини є, просто погано функіонує, а лікування п'явками як ми вже неодноразово згадували має прекрасний дренажний ефект.
 Закритокутова. Дана форма зустрічається набагато рідше, супроводжується такими симптомами: біль в оці, почервоніння очного яблука, різке зниження зору, відсутність реакції зіниці на світло. Така форма глаукоми часто потребує хірургічного втручання.
 
Вроджена глаукома.
 
Первинна глаукома. Найпоширеніший вид глаукоми, який, як правило, найчастіше трапляється на здорових очах через вік. Дана глаукома виникає у людей 60-65 років. 
В той же час у цих людей виникнення глаукоми більше пояснюється віковим порушенням мікроциркуляції в організмі, в тому числі й в очах. Тому в цьому випадку гірудотерапія як і апітерапія будуть дуже ефективними.
 
Вторинна глаукома. Виникає внаслідок супутніх захворювань ока і не тільки. До прикладу запалень, опіків чи хірургічних операцій на оці, порушення мікроциркуляції в сітківці при цукровому діабеті, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі внаслідок інших хвороб. Порушенні відтоку внутрішньоочної рідини внаслідок підвищення внутрішньочерепного тиску, вираженого остеохондрозу та ін. 
При цій формі гірудотерапія буде дуже ефективною, адже гірудотерапія буде впливати на сам патогенез захворювання, і тому лікування п'явками ефективно знижують і черепний, і внутрішньо очний тиск, і покращує мікрощиркуляцію крові в оці, зупиняючи подальшу атрофію зорового нерва.
 
СТАДІЇ ГЛАУКОМИ:
 1. Початкова стадії.  
 2. Розвинена стадія. .
 3. Запущена стадія. 
 4. Термінальна стадія. 
 
Кандидатська дисертація Белецкої  Т. А. "Гирудотерапия больных начальной стадией первичной открытоугольной глаукомы", захищена в 2007 році також показала дуже гарні рузультати. В цьому науковому дослідженні брало участь 90 хворих відкритокутовою глаукомою у віці 42-74 роки. Ефективність лікування п'явками було підтверджено методами діагностики глаукоми офіційної медицини до і після курсу гірудотерапії. 
 
Діагоностика глаукоми, яку проводили в цьому науковому дослідженні:
1. вимірювання очного тиску (електотонографія),
2. дослідження очного дна (офтальмобіомікроскорія),
3. обстежень кровопостачання головного мозку (реоенцефалографії)
4. реоофтальмограції (дослідження кровопостачання очей при глаукомі) 
5. вимірювання полів зору методом комп'ютерної сферопериметрії 
6. гостроти зору за допомогою таблиць,
7. Загального аналізу крові і коагулограми
8. Визначення провідності зорового нерва і порогу електричної чутливості сітківки
9. візоконтрастопериметрія 
 
 
Робота Белецької Т.А. по ефективності гірудотерапії для лікування зору при глаукомі доказала, що лікування глаукоми п’явками приводить до:
 
 1. зниження рівня внутрішньоочного тиску за рахунок полегшення віддору від ока;
 2. практично у всіх хворих з початковими стадіями відкритокутової глаукоми виявлено, в результаті гірудотерапії нормалізується тонус внутріочних і церебральних судин;
 3. покращився венозний відтік не тільки від очей, але й від головного мозку, що також зменшувало головний біль;
 4. в результаті гірудотерапії зменшується і зникає міжпівкульна асиметрія кровопостачання головного мозку, яка часто спостерігається при глаукомі, оскільки тиск з одного боку більший, або глаукома може бути лише на одному оці;
 5. В результаті лікування гірудотерапією сприяло покращенню функціональної активності сітківки і покращенню зорових функцій у хворих з глаукомою.
 6. Позитивні результати після проходження курсу гірудотерапії зберігаються на достатньому рівні 6 місяців, але максимально виражений лікувальний ефект від п'явок наставав через 3 місяці після курсу лікування, через 9 місяців після лікування п'явками показники починали наближатись до вихідного рівня, тобто до того що було до курсу гірудотерапії
 7. Тому курси гірудотерапії для зору при глаукомі рекомендовано проходити кожні 6 місяців.
Результати даної дисертації були схвалені на засіданні асоціації офтальмологів і рекомендовано викорситання лікуваня п'явками в комплексній терапії глаукоми.
 
 

 
Слід також пам'ятати, що вторинна відкритокутова глаукома є ускладненням таких захворювань, які порушують крововідтік від голови і збільшують внутрішньочерепний тиск. Це може бути шийний остеохондроз, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, травми голови (в районі лоба).
 
Відритокутова глаукома може бути як з нормальним так і з пониженим внутрішньоочним тиском, тобто він підвищений не постійно, і це ще треба зловити, але при тому зір падає та поля зору звужуються. Тому для підтвердження діагнозу глаукоми роблять добовий моніторинг внутрішньоочного тиску.
 
При нехтуванні хвороби поступово відбувається відмирання зорового нерву, звуження полів зору, аж до повної втрати зору і інвалідності.
 
Також не слід забувати, що часто одне захворювання поєднується з іншим і їх треба вміти відрізняти.
 
 
Чим відрізняється глаукома від катаракти?
Катаракта - це помутніння прозорих білків кристалика. При катаракті хірургічне лікування є набагато ефективнішим, адже замінивши кристалик відразу середовище ока стає прозорим і зір повністю відновлюється. А операція при глаукомі є не завжди успішною.
 
При глаукомі підвищується внутрішньоочний тиск і зір погіршується через те, що відбувається поступове відмирання зорового нерву, починаючи з його країв та поступово до середини, аж поки нерв не відімре повністю і настане повна сліпота. 
Саме ому при глаукомі гірудоерапія є патогенетично огрунтованою, адже вона не тільки покращує лімфатичний відтік з очей, а й відновлює живлення напівживих волокон зорового нерва, чим виводить їх з стану анабіозу в нормальний функціональний стан, крім того сеанси постановки п'явок покращуючи дренаж ока усувають фактор надмірного тиску, який і призводить до ішемії і відмирання зорового нерва.
 
 
І це ще не все що дає гірудотерапія для зору !
 •  При глаукомі лікування п’явками покращує кровообіг, нормалізує тиск і відновлює зоровий нерв.
 • При ретробульбарному невриті гірудотерапія допомагає зменшити діаметр сліпої плями, покращити зір і розширити поля зору.
 • При крововиливі ока лікування п’явками пришвидшує розсмоктування.
 • Вже після кількох сеансів лікування п’явками зменшується запалення ока та усуваються набряки та почервоніння ока в комплексному лікуванні запальних 
 • Також гірудотерапію використовують  при непрохідності судин сітківки. Після хірургічних операцій і навіть в стаціонарах закордоном.
Але все ж найчастіше офтальмологічні хворі звертаються в нашу клініку саме для лікування п'явками глаукоми. Це й не дивно, адже глаукома досить поширене захворювання і за статистикою за 2020 рік в світі нараховується вже 79,6 млн хворих. Глаукома є частою причиною атрофії зорового нерва, зниження і втрати зору в подальшому. І саме тому по лікуванню глаукоми написано найбільше наукових досліджень в галузі гірудотерапії в офтальмології.
 
При глаукомі у Лічниці сестер Похмурських у Львові ми пропонуємо поєднувати як традиційну так і народну медицину, тобто при проходженні курсу гірудотерапії застосовуються і каплі, і інші ліки які призначив ваш окуліст. Це все прекрасно поєднується.
 
 Протипоказання до лікування п’явками:
 1. Захворювання крові, до прикладу гемофілія;
 2. онкологічні процеси в районі очей, адже і вони можу викликати глаукому, правда частіше закритокутову;
 3. непереносимість речовин, що містяться в слині п’явки.
Краще не очікуйте ускладнень від  глаукоми, а починайте лікування п’явками на ранніх стадіях глаукоми, тоді і сеанси гірудотерапії будуть коротшими. Саме тому у нашій клініці кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед проходження сеансів гірудотерапії і визначає місця прикладання п'явок, враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку гірудотерапії для вас. Також в нашій клініці завжди можна пройти гірудотерапію за доступними цінами, також діє система знижок для пенсіонерів.