Кошик порожній
Меню

оперізучий лишай (герпес зостер)

ОПЕРІЗУЮЧИЙ ЛИШАЙ (герпес зостер , оперізуючий герпес ) – захворювання яке викликається вірусом герпесу І типу, при якому уражені паравертебральні  нервові ганглії, висип супроводжується тривалим залишковим досить вираженим больовим синдромом, і тут часто неефективними є нестероїдні призатальні засоби, і перевагу над ними має лікування оперізуючого герпесу народними методами, а саме апітерапія - лікування укусами бджіл, адже бджоловжалювання не лише має виражену притзапальну дію на нервове волокно, пригнічує різні віруси, в тому числі вірус простого герпесу, а й має імумодулюючу дію, покращує імунітет, який нерідко в таких хворих знижений.

Досить часто оперізуючий герпес виникає в старших людей після 60 років, але в наші дні оперізуючий лишай суттєво омолодився і ним частіше почали хворіти і молодші люди до 50 років. Що цікаво оперізуючий герпес може виникати у будь-кого в кого в дитивнстві або дорослому віці була вітряна віспа, а якщо точніше, то 25% гнаселення, що перенесли вітрянку в подальшому можуть мати і герпес зостер. Адже вітрянка теж викликається вірусом герпесу першого типу, і навіть коли її вилікували, вірус гурпесу може осісти в нервових гангіліях і лише чекати часу коли раптом з якоїсь причини в людини ослабне імунітет. 

Оперізуюючий герпес і коронавірус в комбінації негативно впливають на імуннну систему, і тому не дивно, що після перенесеного коронавіруса в людей виникали свіжі висипання на грудній клітці, спині, попереку, голові, і навіть у вусі, і в очах, останнє є особливо небезпечним.

СИМПТОМИ ОПЕРІЗУЮЧОГО ГЕРПЕСУ:

Зазвичай гострий період починається з симптомів схожих як і при будь-якому ГРЗ - загальна слабість, підвищення температури, озноб, але є ще сверблячка, поколювання по ходу нерва, пекучий біль задовго до висипу, непереносимість світла.

ЯК ВИГЛЯДАЄ ОПЕРІЗУЮЧИЙ ЛИШАЙ

Далі на 2-3 день з'являєтся сверблячий дрібно-папульозний висип в міжреберях або на поясі який пізніше вкривається кірочками, Висип може мати везикули (бульбашки як і при вітрянці, але по своїх пацієнтах скажу, що при оперізуючому герпесі ці пухирці нерідко зовсім маленькі, і тому люди не завжди розуміють що це саме оперізуюючий лишай. Так, наприклад, одна наша пацієнтка спочатку взагалі не зрозуміла, що це саме вірус герпесу. адже тривалий час унеї була молочниця під груддю, і висип опоясуючого герпесу вона взагалі не помітила, лише відмітила, що висип почав більше боліти і свербіти.

Не слід також забувати, що є і хронічний оперізуючий лишай без висипань, коли біль виникає періодично в тому самому місці, особливо це помітно на фоні зниження імунітету:

  1. важка інша вірусна інфекція (грип, коронавірус, та ін.)
  2. фізичне перевиснаження
  3. тривале перебування в стресі.

ЧИ ЗАРАЗНИЙ ОПЕРІЗУЮЧИЙ ГЕРПЕС І ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ

Так само як і вітрянна віспа оперізуючий герпес передається при розчурхах свіжих висипів, і може також не лише заражати контактиних осіб, а й поширюватися на нові ділянки тіла у того ж самого хворого. Також хворий може виділяти вірус в продромальний період до висипання, в той час коли у нього підвищується температура.

ГЕРПЕТИЧНИЙ ЛИШАЙ ЛІКУВАННЯ

В гострий період зазвичай призначають противірусні препарати, наприклад, ацикловір, як в мазях, так і в таблетках. Якщо висип герпесу виникає дуже часто використовують антигерпетичну сироватку, яку проколють курсом.

ОПЕРІЗУЮЧИЙ ЛИШАЙ НАРОДНІ ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ

ЧИМ МАСТИТИ ОПЕРІЗУЮЧИЙ ЛИШАЙ 

В гострий період висипу дуже ефективними є змазування папульозних висипань ефірною олією пачулі. Внаслідок її дії відбувається швидке стягування міхурця, його вміст стає в'язким і герпетичний пухирець ніби здувається, його вміст засихає, так само ефірна олія пачулі знищує самі віруси в середині папули, зменшує її свербіж.

ФІТОТЕРАПІЯ ПРИ ОПЕРІЗУЮЧОМУ ГЕРПЕСІ

З фітотерапії гарні результати отримуємо при вживанні препарату Вірусана, при загостренні герпесу зостер, цю фітонастоянку слід вживати що 2 години не залежно від їжі.

Якщо герпетичні висипання виникають в різних чатиснах тіла регулярно, нерідко ми маємо ослаблену імунну систему, погану роботу системи травлення, адже імунітет дуже залежить саме від її роботи. В таком випадку краще пити комплекс препаратів Вірусана+ Гастрона+Холеана+ Золотосан + Імуніта кожну фітонастоянку пити по 5 крапель 4 рази на день за 15-30 хв до вживаання їжі. Курс лікування фітотерапією тривалий від 6 місяців.

Після зникнення висипу часто залишається сильний біль, який не дає спати вночі, нерідко після нестероїдних протизапальних засобів, цей біль не зникає, а тільки притуплюються. Хворі на оперізуючий герпес змушені пити обезболюючі препарати, які теж не дають слого покращення.

Саме тому в нашу клініку нерідко звертаються пацієнти на курс лікування апітерапією після перенесеного герпес зостер, в першу чергу з залишковим больовим синдромом, який нерідко триває місяцями, і цей біль ходу висипу не дає спати вночі і навіть нормально рухатися, якщо висипка герпесу була по міжребер'ях, інколи навіть важко вдихнути на повні груди.

 

ЧОМУ БДЖОЛОВЖАЛЮВАННЯ ЕФЕКТИВНЕ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ БОЛЮ ПІСЛЯ ГЕРПЕТИЧНОГО ЛИШАЮ?

Апітерапія - лікування укусами бджіл має виражену протизапальну дію на рівні силою дії гормональних протизапальних засобів. Крім того бджолина отрута має притивірусну дію, і навіть науково доказано, що апітоксин знищує вірус ін вітро. Крім того апітерапія покращує провідність по нерву, ураженому вірусом, відновлюючи його нормальну роботу, і саме так хворий може досягнути максимально повної реабілітації.

Слід також пам'ятати що під час віруасоційованої нейропапії дуже часто є демілієнізація нерва, оскільки оболонка нерва складається в основному з лецетину, дуже корисно вживати біодобавку Лецетин одночасно з тим як пацієнт відвідує сеанси апітерапії в клініці.

При хронічному оперізуючому герпесі без висипань корисно проходити планове лікування апітерапією, не дочікуючись виникнення загострення. В такому випадку курс бджоловжалювання варто проходити раз на пів року планово, і у випадку виникнення болю - відразу під час його початку.

В будь якому випадку пам'ятайте, що звертаючись в Лічницю сестер Похмурських перед початком лікування оперізуючого герпесу апітерапією вас обов'язково огляне наш лікар і призначить необхідне лікування як таблетками, так і засобами народної медицини. Під ча проходення сеансів бджоловжалювання при оперізуючому лишаю, ми завжди робимо алергопробу на переносимість бджолиної отрути. Лікар апітерапевт з освітою сімейний лікар, лікар народної і нетрадиційної медицини буде супроводжувати вас протягом всого курсу лікування герпес зостер, і залежно від вашого загального стану здоров'я контролюватиме як проходить курс апітерапії за допомогою необхідних аналізів, а не лише скарг на навність болю в грудній клітці, спині, голові та ін. після висипу при оперізуючому лишаю.  

Рецепти та коплекс препаратів

Дивіться також:

масаж спини 30 хв

медовий масаж спини

лікувальний масаж спини, 180 грн при оплаті курсу

Снехана (омаслення) – загальний масаж всього тіла з великою кількістю аюрведичних масляних композиці

Антистрес Біокомплекс

масаж спини банками

масаж спини з глибоким прогріванням (снехана), 35-40 хв

пневмовакумний масаж спини

пневмовакумний масаж спини з "січеними банками"

Пінда сведана

Болить серце? Чи ні?

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь