Кошик порожній
Меню
Послуги

лікування п'явками після переломів, гематом, травм

Гірудотерапія – це старовинний метод народної медицини, який передбачає лікування п’явками. Гірудотерапія виникла багато століть тому, оскільки про лікування п’явками згадується ще в Біблії та Корані. Під час війн пораненим могли ставити близько ста п’явок на великі рани та переломи. Таким чином гірудотерапію солдати застосовували з метою  дезінфекції, щоб оберегти себе від інфекцій та як обезболююче. 
Існує близько 400 видів п’явок, але лише один використовується у гірудотерапії – це лікувальні п’явки Hirudo medicinalis та три його підвиди. У виділеннях п’явки є надзвичайно велика кількість корисних ферментів, що покращують кровообіг, розріджують кров та запобігають тромбозам.
 
 
ЛІКУВАННЯ П'ЯКАМИ В ТРАВМАТОЛОГІЇ НАУКОВІ СТАТТІ
 • 1. О.В. Ковальова; А.А. Ковальова; Є.О. Шкопинський; О.В. Кошля "ГІРУДОТЕРАПІЯ ЯК ЗАСІБ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ" Запорізький національний університет / Естетична медицина/ № 2 (32) / 2013
В цьому дослідженні показано високу ефективність гірудотерапії в реабілітації спортсменів після травм. У футболістів часто трапляються розтягнення зв'язок, гематоми і як наслідок після травматичне ураження колінного і кульшового суглобів. У 82 % травмованих після сеансів лікування п'явками відмітили повне зникнення болю і відновлення функції, підвищилася опірність організму до аналогічних травм в подальшому. Як побічна дія лікування гірудотерапією було те що після використання п'явок в футболістів зникли болі в литкових м'язах, зменшились прояви варикозу, нормалізувався артеріальний тиск.
 
 • 2. Якиманская Ю. О.  "Лечение больных с переломами костей голени методом чрескостного остеосинтеза по Илизарову в сочетании с гирудотерапией (клинико-экспериментальное исследование)" Автореферат на захист ступеня кандидата наук. РФ. Курган 2011.
Тут дослідження показало, що після операції черезкісткового остеосинтезу (це операція яка часто використовується в ситуаціях коли кістка роздроблена на багато кусочків) на фоні ліквання п'явками видужання скоротилося на 16 днів, швидкість створення нормальної щільності кісткової мозолі (зони зростання кістки) збільшилась на 19,7 %, швидкість зменшення набряків зломаної кінцівки в тих хто лікувався гірудотерапією булав 3 рази швидша, ніж в контрольній групі. Хворий, який пройшов курс лікування п'явками на 2-4 тижні швидше міг повернутись до норми і приступити до роботи.
 
ГІРУДОТЕРАПІЯ ФАКТИ
Лікування медичними п'явками ще в 70-х роках минулого століття посали використовуватись в хірургії в багатьох країнах Європи і США. А в 2004 році FDA (Food and Drag Adminiastation) в США впровадила гірудотерапію як медичний засіб в пластичній і відновній хірургії. І це не дивно, адже досі не вдалося знайти рівного по силі засобу, що так добре покращеє заживляння ран, і приживляння травмованих або пошдоджених частин тіла, шляхом відновлення як венозної так і артріальної мікроцикруляції.
 
ПОКАЗАННЯ ДО ГІРУДОТЕРАПІЇ В ТРАВМАТОЛОГІЇ І ХІРУРГІЇ:
 1. ⦁ лімфатичний набряк і венозний застій;
 2. ⦁ гематома, в тому числі і старі гематоми.
 3. ⦁ набряк кінцівок після перелому, і зняття гіпсу.
 4. ⦁ післятравматичний артрит і синовіт
 5. ⦁ порушення приживляння пришитого клаптя шкіри
 6. ⦁ лікування п’явками  при розтягненні зв’язок;
 7. ⦁ після косметологічних операцій
 8. ⦁ потреба формування венозних анастомозів у випадку гострого тромбозу в зоні операції

 

 
Різні травми після лікування в стаціонарі, часто потребують додаткової реабілітації, оскільки після них залишається тривалий біль, порушення кровообігу та набряки. В США в багатьох хірургічних відділеннях є посада помічника хірурга, який займається лікуванням п’явками прямо в стаціонарі. Також у США гірудотерапію використовують у ветеринарних клініках при переломах та набряках у тварин.
 
 Гіпс при переломі руки чи ноги зазвичай потрібно тримати на кінцівці від 2 місяців, чим часто стискає її, і викликає певні незручності в першу чергу набряки і біль. Реабілітація після перелому плечової кістки, стегнової кістки, променевої кістки зі зміщенням, та ін. після зняття гіпсу часто супроводжується дискомфортом, болем, набряком і порушенням функції кінцівки добре доповнюється лікуванням п'явками.
 
Реабілітація після операції теж часто супроводжується болем і набряком, оскільки  шви можуть погано заживати чи надто довго загоюються післяопераційні рани, або в тій ділянці не відновлюється кровопостачання - в цьому теж допоможе гірудотерапія. 
 
Лікувальний ефект гірудотерапії триваєпід час сеансу колип'явки смокчуть кров і виділяють в ранки ферменти, і після процедури, коли з рани виходить лімфа, за допомогою якої виходять шлаки, набряки і запалення.
 
Навіть  після артроскопії колінного суглоба часто виникає біль і це потребує відновлення і реабілітації - п'явки теж можуть стати в нагоді і тут, бо вони зменшують набряк, біль і запалення.
 
ЛІКУВАННЯ ГЕМАТОМ П'ЯВКАМИ :
Гематома - згусток  крові, який утворюється внаслідок крововиливу в м'які тканини, може викликати запалення, пошкодження або викликати стиснення навколишніх тканин. Якщо гематома велика, вона може не розмоктатися, і на її місці формуються тяжі сполучної тканини, які можуть стискати м'язові волокна порушуючи рухову функцію, нервові волокна і викликати біль. Спеціалісти говорять, що найкращим лікуванням поверхневих гематом є справді гірудотерапія.
 
 
СИМПТОМАМИ ПОВЕРХНЕВИХ ГЕМАТОМ Є:
1) зміна кольору шкіри;
2) підвищена температура тіла;
3) набряки та біль.
 
Лікування гематом п'явками давно зарекомендували себе з найкращого боку. Лікування п’явками справді дуже ефективно при гематомах. П’явки містять таку речовину, яка здатна розчиняти сполучну тканину, а саме вона формується при тривалому розташуванні гематоми в м’яких тканинах.
 
Варто знати, що невеликі поверхневі гематоми також можуть розсмоктуватись самі, але якщо крововилив був великим, то розсмоктування утруднюється і тоді застосування сеансів гірудотерапії допоможе від формування на її місці сполічної тканини і набагато швидше врятувати пацієнта від набряків, болю та усіх симптомів патології. 
 
ЛІКУВАНННЯ П'ЯВКАМИ МЕХАНІЗМ ДІЇ
 
 1. ⦁ Тканини, де знаходиться гематома, відновлюються дуже ефективно за допомогою лікування п’явками, оскільки оптимізовуються показники кровообігу.
 2. ⦁ Вже після першого сеансу гірудотерапії біль, яка була викликана гематомою стихає та припиняється.  Адже в слиі п'явки є ферменти, які зменшують запалення і набряк.       
 3. ⦁ Пошкоджена тканина насичується слиною п'явки. Кров під впливом ферментів лідази, гіалуронідази, які містяться в слині розріджується, що здатне розсмоктати вже існуючі тромби в гематомі.
 
Звернуть увагу! Чим швидше п'явки поставити при гематомі, тим сприятливіший і швидший результат Ви отримаєте.
Отож, гематома після удару, м'яка і навіть, застаріла , тверда гематома добре піддається дії ферментів п'явки, які розсмоктують навіть сполучну тканину і це зменшує біль.
 
ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ ПІСЛЯ ПЕРЕЛОМІВ:
 Зазвичай після перелому кінцівок і зняття гіпсу тканини довго знаходились в стиснутому стані, внаслідок чого порушується їх кровообіг та лімфовідтік, внаслідок чого спостерігається набряк тканин, порушення функції м'язів і рухової функції. При відкритих переломах є ще одна проблема - потраплянння мікробів в рану, що потребує лікування антибіотиками, і може знижуватися місцевий імунітет, що також негативно впливає на стан лімфатичної мікроциркуляції. 
 
 
Також переломи заживають утворенням кісткового мозоля - місця де кістки зростаються докупи, ця ділянка завжди грубша, ніж сама кістка була до перелому. Тому кісткова мозоля теж може стискати навколишні тканини, особливо коли врахувати, що ззовні ту кістку стискає гіпсова пов'язка, яку носити треба кілька місяців.
 
Часто при винекненні перелому може бути і ураження розташованих поруч суглобів - вивих або підвивих, що в подальшому викликає запалення і біль і в них
Носіння гіпсу робить нерівномірне навантаження на хребет, наприклад, коли людина тривалий час носить гіпс на одній руці, щоб утримувати його вагу хворий мимоволі починає більше напружувати м'язи плечового поясу з того боку, інакше вага гіпсу перекосила б хребет в хвору сторону. Тому виникають болі і в шиї, може підіматись артеріальний тиск.
 
При переломі ноги, хворий змушений ходити щадящою походкою на хвору ногу в результаті він перевантажую м'язи сідниці і поререку з бору перелому і в результаті може виникати біль в кульшовому суглобі, поререковому відділі хребта. 
 
 Отже, при переломах, а також відкритих переломах лікування п'явками може принести велику користь та значно зменшити біль і набряки. 
У випадках перелому п'явки ставлять лише після того як зняли гіпс в зони лімфодренажу ураженої зони, над ділянкою перелому, на пов'язані суглоби.
 
Сеанси гірудотерапії потрібно проводити 2-3 рази на тиждень. Також для кращого та швидшого ефекту лікування п’явками під час перелому варто поєднувати з гімнастикою, лімфодренажними масажами руки або ноги , апаратним масажем та фітотерапією препарати Лімфосан і Венофітон
 
 
ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ ПІСЛЯ УДАРІВ, СИНЦІВ ТА НАБРЯКІВ :
Зазвичай сильний удар стає наслідком ушкодження тканин, виникає місцевий набряк і якщо нічого не робити то утворюється гематома. Нерідко якась маленька травма може привести до виникнення серйозних захворювань, а саме відшарування сітківки, виникнення тромбофлебіту, артриту та ін. Тому, щоб цього уникнути ми рекомендуємо лікування п’явками. При таких захворюваннях п’явка ставиться на зони лімфодренажу і на ділянку ураження.
 
ЩО РОБИТИ ПРИ РОЗТЯГНЕННЯ ЗВ'ЯЗОК ?
Розтягнення зв’язок – це позамежний рух суглобів, що є наслідком їх анатомічних змін, але без порушення цілісності. Дуже важливо вправити суглоб на місце в травматолога і деякий час, хоча б 2 тижні носити обмежувальну пов'язку, зменшити навантаження на суглоб. Також в лікуванні використовують нестероїдні протизапальні засоби.
 
 Лікування п’явами є надзвичайно ефективним при розтягненні зв’язок, але окрім гірудотерапії є ще народі методи лікування розтягнених зв’язок, які в поєднанні з гірудотерапією дадуть ефективний результат. Отож при розтягненні зв’язок рекомендується  робити компреси з голубої глини, алое, сік часника, суміші з цукру, картоплі та капусти.
 
В своїй практиці ми використовуємо компреси з голубої глини, яку накладають на суглоб, розчинивши до консистенції густої сметани, зверху слід накрити клейонкою, і покласти якийсь теплий рушник, або коцик, щоб не переохолодити суглоб. Такий компрес слід тримати 20 хв і змити водою. Якщо повторити 3-4 рази на день, набряк зменшиться, і вам лише залишиться фіксувати суглоб пов'язкою, щоб далі не розтягати травмовані зв'язки. 
 
Але в будь-якому разі при розтягненні зв’язок не давайтесь до самолікування, а обов’язково звертайтесь до лікаря.
 
НА СКІЛЬКИ ШВИДКО ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ ПРИШВИДШУЄ ЗАГОЄННЯ ?
 
До Лічниці сестер Похмурських звернувся пацієнт  з відрізаним пальцем. Після операція рука не заживала довгий час, пацієнт змушений був приймати антибіотики і йому сам його ж хірург порадив лікування п’явками. Після курсу гірудотерапії ми побачили досить хороші результати, а саме пришвидшене загоєння, яке ніяк не вдавалося лише на медикаментах.
 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ГІРУДОТЕРАПІЇ:
 1. ⦁ порушення згортання крові;
 2. ⦁ важкі ступені анемії;
 3. ⦁ злоякісні пухлини в місці постановки;
В інших ситуаціях лікування п’явками є безпечним та принесе лише користь вашому організму.
 
Лікування п’явками гарно покращує кровообіг і відновлює функцію кістки, м’язів, а також розсмоктує гематоми, застарілі запалення, набряки, знімає біль та покращує і пришвидшує відновлення організму.
 
Також, окрім, гірудотерапія при гематомах, набряках, переломах чи розтягненні зв’язок на важчих етапах обов'язкове звернення до травматолога, рекомендується використовувати медикаментозний курс лікування. Але лікування п’явками при гематомах та переломах на стадії реабілітації і одужання стануть прекрасним доповненням лікування, і прийшвидшать виздоровлення хворого і якість його життя. 
 
Отож це ще раз доводить як важливий комплексний підхід, при гематомах, набряках, переломах чи розтягненні зв’язок адже різні види лікування можуть дуже гарно посилювати дію іншого.
 
Саме тому у нашій клініці кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед проведенням сеансу гірудотрапії і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення процедур при набряках, гематомах, переломах чи розтягненні зв’язок.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...