Кошик порожній
Меню

Лікування болю

Підняти дану тему мене змусив такий випадок з практики:

До нас на прийом прийшла пацієнтка 43 років , яка скаржилась на  біль у попереку,  який віддавав в  ноги,  довго перебувати на ногах вона не могла (не давав біль попереку), з ночі біль був також сильним. У такому стані вона перебувала протягом 8 місяців. До лікаря не йшла, тому що з її слів : «на роботі без мене все зупиниться, мої домашні самі нічого не можуть, все роблять не так, я не можу позволити собі таку розкіш, як хворіти…». Тому ця жіночка знайшла для себе вихід – пила у великих дозах знеболювальні і нестероїдні протизапальні препарати.  Так трималася пів року, потім додалися нові скарги: біль в епігастрії , який останнім часом набув різкого характеру, давило в правому підребер*ї ,  різка слабість, головний біль, серцебиття , дані симптоми вона також «гасила» розрекламованими пігулками.  Не знаю, як довго б тягнулась дана ситуація, якби в даної пацієнтки різко не розболівся зуб, «болів до невитримання, найсильніші знеболювальні не допомагали» і тоді не залишилось іншого випадку як іти до стоматолога.  А там після вирваного зуба почалась кровотеча. Ну тут вже «її домашні» не витримали і примусово привели на огляд. Після огляду та проведених аналізів у пацієнтки виявлено: правобічний грудний сколіоз, посилений лордоз (вигин хребта в поперековому відділі), радикулярний синдром . Це те з чого все почалося і від чого вона почала «сама лікуватися» . Все решта це «результат її лікування»:  виразкова хвороба шлунку (як наслідок тривалого прийому нестероїдних протизапальних препаратів),  анемія (підкровлювала  виразка - це виявилось в аналізі на скриту кров, та ще й місячні стали більш обільними), і для повного комплекту – ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура- хвороба крові, при які різко зменшується кількість тромбоцитів, агранулоцитоз (встановлено по аналізі крові, до обстеження і додаткові консультації пацієнтки в гематологічному відділенні підтвердили що даний стан медикаментозного походження, виникає при тривалому прийомі знеболювальних).

Резюме усього вище сказаного: якщо б дана пацієнтка прийшла до лікаря вчасно, то її лікування було б курс масажів, лікувальна фізкультура, кілька постановок п*явок і курс апітерапії (як протизапальне лікування). Натомість  лікування розтягнулось на 3 місяці, оскільки спочатку треба було пролікувати ускладнення: виразкову хворобу, зміни крові.

Я привела цей приклад з нашої практики, тому що подібні ситуації, на жаль, не рідкість. Люди не мають звички прислухатись до свого тіла, а аналізувати чому саме з*явились ті чи інші симптоми і поготів. Звісно, легше кинути до рота пігулку, і «хай ся діє Божа воля».

Запам*ятайте! Біль -  це ваш союзник, а не ворог. Він, як відданий собака, гавкає і кусає тільки тоді, коли господарю загрожує небезпека.

Головний біль (до речі, цю тему ми дуже детально розглядали на сторінках « Доброго лікаря») може бути симптомом:

 1. підвищеного внутрічерепного тиску  (ефективним у лікуванні є гірудотерапія, сечогінні збори, лікування причини ПВТ),

2. гіпертонічної хвороби (допоможе лікування п*явками, чистки організму, серцево-судинні збори стабілізують вашу гіпертонію щонайменше на півроку),

3. вегето-судинної дистонії ( методом вибору є рефлексотерапія, фітотерапія),

4. напруження м*язів шиї і трапецієвидної ділянки (курс масажів, лікувальна фізкультура, апітерапія, зігріваючі та протизапальні фіто мазі позбавлять цього),

5. невриту потиличного, трійничного, лицевого та ін. нервів (помічними є апітерапія, рефлексотерапія , признятті вираженого больового синдрому масаж голови та обличчя),

6. новоутвору головного мозку  ( обов*язкове лікування в онколога або нейрохірурга, якщо процес  доброякісний)  та ін.

Біль в ногах  може підказувати про:

1.       захворювання поперекового відділу хребта, кили (грижі) хребта, остеохондроз (допоможуть лікування масажі, лікувальна фізкультура, грудо- та апітерапія, лікувальні грязі…)

2.       запалення нервів, радикуліт, ішіас - запалення сідничного нерва… ( зменжать інтесивність болю апітерапія, рефлексотерапія, компреси з протизапальних трав і подразнюючих речових (скипидар, хрін, редька, гірчиця…)

3.       захворювання судин – ендартериїт, діабетична ангіопатія, варикозна хвороба, лімфостаз

4.       захворювання суглобів - кульшових, колінних …( грудо-, апітерапія, лікувальні грязі, лікувальна фізкультура )

5.       захворювання органів сечостатевої і травної системи  (лікування основного захворювання)

6.       захворювання кісток – пухлини кісток, туберкульоз кісток, остеомієліт  (лікування у спеціалізованому мед закладі).

Біль в серці і грудній клітці може бути внаслідок:

1.       стенокардії, кардіоміопатії, захворювання судин , легень і плеври, органів середостіння

2.      як наслідок міжреберної невралгії  шийно- грудного відділу хребта (див. вище захворювання хребта).

Якщо вже так сталося, що необхідно зажити таблетку, то намагайтеся, щоб це було коротким періодом, уважно читайте інструкцію і при першій же можливості ідіть до лікаря. І ще запам*ятайте собі таку річ, що більшість масово рекламованих знеболювальних засобів ідуть в максимальнодопустимій разовій дозі, тобто вони повинні використовуватися дуже коротким курсом, лише для разового зняття болю, а не тривалого «лікування». Звісно про це в рекламі ви не почуєте, тому і відповідальність за порушення правил прийому даного препарату на вас, а не на виробнику цих ліків,адже вам припіднесли те, що треба почути, а не те, що треба знати.

Пам*ятайте, ваше здоров*я у ваших руках і лише від вас залежить, чи дасьте ви хворбі розвинутись до важкої недуги, чи зупинете її на початках.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь