Підняти дану тему мене змусив такий випадок з практики:
До нас на прийом прийшла пацієнтка 43 років , яка скаржилась на біль у попереку, який віддавав в ноги, довго перебувати на ногах вона не могла (не давав біль попереку), з ночі біль був також сильним. У такому стані вона перебувала протягом 8 місяців. До лікаря не йшла, тому що з її слів : «на роботі без мене все зупиниться, мої домашні самі нічого не можуть, все роблять не так, я не можу позволити собі таку розкіш, як хворіти…». Тому ця жіночка знайшла для себе вихід – пила у великих дозах знеболювальні і нестероїдні протизапальні препарати. Так трималася пів року, потім додалися нові скарги: біль в епігастрії , який останнім часом набув різкого характеру, давило в правому підребер*ї , різка слабість, головний біль, серцебиття , дані симптоми вона також «гасила» розрекламованими пігулками. Не знаю, як довго б тягнулась дана ситуація, якби в даної пацієнтки різко не розболівся зуб, «болів до невитримання, найсильніші знеболювальні не допомагали» і тоді не залишилось іншого випадку як іти до стоматолога. А там після вирваного зуба почалась кровотеча. Ну тут вже «її домашні» не витримали і примусово привели на огляд. Після огляду та проведених аналізів у пацієнтки виявлено: правобічний грудний сколіоз, посилений лордоз (вигин хребта в поперековому відділі), радикулярний синдром . Це те з чого все почалося і від чого вона почала «сама лікуватися» . Все решта це «результат її лікування»: виразкова хвороба шлунку (як наслідок тривалого прийому нестероїдних протизапальних препаратів), анемія (підкровлювала виразка - це виявилось в аналізі на скриту кров, та ще й місячні стали більш обільними), і для повного комплекту – ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура- хвороба крові, при які різко зменшується кількість тромбоцитів, агранулоцитоз (встановлено по аналізі крові, до обстеження і додаткові консультації пацієнтки в гематологічному відділенні підтвердили що даний стан медикаментозного походження, виникає при тривалому прийомі знеболювальних).
Резюме усього вище сказаного: якщо б дана пацієнтка прийшла до лікаря вчасно, то її лікування було б курс масажів, лікувальна фізкультура, кілька постановок п*явок і курс апітерапії (як протизапальне лікування). Натомість лікування розтягнулось на 3 місяці, оскільки спочатку треба було пролікувати ускладнення: виразкову хворобу, зміни крові.
Я привела цей приклад з нашої практики, тому що подібні ситуації, на жаль, не рідкість. Люди не мають звички прислухатись до свого тіла, а аналізувати чому саме з*явились ті чи інші симптоми і поготів. Звісно, легше кинути до рота пігулку, і «хай ся діє Божа воля».
Запам*ятайте! Біль - це ваш союзник, а не ворог. Він, як відданий собака, гавкає і кусає тільки тоді, коли господарю загрожує небезпека.
Головний біль (до речі, цю тему ми дуже детально розглядали на сторінках « Доброго лікаря») може бути симптомом:
1. підвищеного внутрічерепного тиску (ефективним у лікуванні є гірудотерапія, сечогінні збори, лікування причини ПВТ),
2. гіпертонічної хвороби (допоможе лікування п*явками, чистки організму, серцево-судинні збори стабілізують вашу гіпертонію щонайменше на півроку),
3. вегето-судинної дистонії ( методом вибору є рефлексотерапія, фітотерапія),
4. напруження м*язів шиї і трапецієвидної ділянки (курс масажів, лікувальна фізкультура, апітерапія, зігріваючі та протизапальні фіто мазі позбавлять цього),
5. невриту потиличного, трійничного, лицевого та ін. нервів (помічними є апітерапія, рефлексотерапія , признятті вираженого больового синдрому масаж голови та обличчя),
6. новоутвору головного мозку ( обов*язкове лікування в онколога або нейрохірурга, якщо процес доброякісний) та ін.
Біль в ногах може підказувати про:
1. захворювання поперекового відділу хребта, кили (грижі) хребта, остеохондроз (допоможуть лікування масажі, лікувальна фізкультура, грудо- та апітерапія, лікувальні грязі…)
2. запалення нервів, радикуліт, ішіас - запалення сідничного нерва… ( зменжать інтесивність болю апітерапія, рефлексотерапія, компреси з протизапальних трав і подразнюючих речових (скипидар, хрін, редька, гірчиця…)
3. захворювання судин – ендартериїт, діабетична ангіопатія, варикозна хвороба, лімфостаз
4. захворювання суглобів - кульшових, колінних …( грудо-, апітерапія, лікувальні грязі, лікувальна фізкультура )
5. захворювання органів сечостатевої і травної системи (лікування основного захворювання)
6. захворювання кісток – пухлини кісток, туберкульоз кісток, остеомієліт (лікування у спеціалізованому мед закладі).
Біль в серці і грудній клітці може бути внаслідок:
1. стенокардії, кардіоміопатії, захворювання судин , легень і плеври, органів середостіння
2. як наслідок міжреберної невралгії шийно- грудного відділу хребта (див. вище захворювання хребта).
Якщо вже так сталося, що необхідно зажити таблетку, то намагайтеся, щоб це було коротким періодом, уважно читайте інструкцію і при першій же можливості ідіть до лікаря. І ще запам*ятайте собі таку річ, що більшість масово рекламованих знеболювальних засобів ідуть в максимальнодопустимій разовій дозі, тобто вони повинні використовуватися дуже коротким курсом, лише для разового зняття болю, а не тривалого «лікування». Звісно про це в рекламі ви не почуєте, тому і відповідальність за порушення правил прийому даного препарату на вас, а не на виробнику цих ліків,адже вам припіднесли те, що треба почути, а не те, що треба знати.
Пам*ятайте, ваше здоров*я у ваших руках і лише від вас залежить, чи дасьте ви хворбі розвинутись до важкої недуги, чи зупинете її на початках.
Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...
Відгуки відсутні. Буть першим!
Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь
Як запобігти ускладненням гіпертонічної хвороби? Як уникнути розвитку інсульту, інфаркту, частих гіпертонічних кризів, як можна вплинути на густину крові, тонус судин?
Натисніть ТУТ«натисніть тут» і про все це дізнайтесь з даної статті.