Гастродуоденіт нерідко викликає болі в животі, відсутнісь апетиту, дуоденіт нерідко є причиною нудоти, запалення дванадцятипалої кишки часто супроводжується набряком дуоденальних сосочків, недостатністю сфінктера Оді, і рефлюксом дуоденального вмісту в шлунок, що провокує появу ерозій, та ін.
Гастродуоденіт – це досить поширене захворювання, що супроводжується запаленням дванадцятипалої кишки та прибрамної зони шлунку.
Дуоденіт у дітей часто супроводжується розладом дванадцятипалої кишки внаслідок чого розвивається запальний процес слизової оболонки або стінки шлунку чи дванадцятипалої кишки. Коли захворювання прогресує, запальний процес поширюється далі на слизову оболонку шлунку і вже виникає гастродуоденіт.
Зверніть увагу! Сам по собі дуоденіт буває дуже рідко, адже в основному супроводжується все: закидом шлункового вмісту в стравохід, недостатнім змиканням сфінктера між шлунком і дванадцятипалої, внаслідок чого власне і виникає гастродуоденіт, тобто запалення шлунку та дванадцятипалої кишки. Дванадцятипала кишка надзвичайно важлива частина кишечника, адже саме там запускається процес травлення.
Основною причиною через що чого виникає дуоденіт є
Наслідком дуоденіту завжди є порушення травлення, бо :
Ще одною важливою причиною гастродуоденіту може бути опущення шлунку, що призводить до зміщення і дванадцятипалої кишки. В даному випадку обов’язково потрібно поставити орган на місце, скориставшись процедурою вісцерального масажу. В Лічниці сестер Похмурських Ви можете скористатись сеансами вісцерального масажу і не лише підняти опущений орган, а й зняти спазм дуоденальних сосочків, адже вісцеральний масаж з цим надзвичайно ефективно справляється.
Цікаво знати! У хворих людей на дуоденіт тиск в дванадцятипалій кишці є набагато вищий, ніж в протоках, що власне перешкоджає витіканню соків підшлункової залози і жовчі з печінки. Відповідно в хворих на дуоденіт може бути закид вмісту дванадцятипалої кишки в протоки, а далі до підшлункової залози, внаслідок чого виникатимуть запальні процеси в підшлунковій - панкреатит.
Симптоми гастродуоденіту:
Часто хронічний дуоденіт супроводжується запорами та відрижками.
Окрім цього, при дуоденіті може розвиватися анемія, адже дуоденіт перешкоджає нормальному засвоюванню заліза та вітамінів грути В.
Діагностика гастродуоденіту:
Також при гастродуоденіті в процесі ендоскопії можна виявити гіперемію (переповнення кров’ю кровоносної системи органу).
Причини виникнення рефлюксу з дванадцятипалої кишки в шлунок:
Лікування дуоденіту:
При підвищеній кислотності | При пониженій кислотності |
1. інгібітори протонної помпи (група ліків, які зменшують виділення шлункових соків); наприклад, омепразол. 2. ліки, що знижують кислотність - інгібітори Н2-гістамінових рецепторів - наприклад, ранітідін;
При пониженій кислотності чи субатрофічному гастриті дане лікування НЕ рекомендовано! | обволікаючі препарати: 1. препарати солей алюмінію (алмагель); 2. препарати солей вісмуту (де-нол); з природніх обволікаючих: - відвар насіння льону (2 ст. ложки льону на 0,5 л. води, варити на мінімальному вогні); - відвар вівса; - прополіс на молоці. |
Фітотерапія при гастродуоденіті:
Вищенаведені препарати:
- знімають запалення при гастродуоденіті;
- стимулюють травну секрецію;
Дані препарати:
- не мають жовчогінної дії;
- знімають запалення, не посилюючи відтоку жовчі.
Зверніть увагу! Усі вищенаведені препарати Ви можете придбати у нас на сайті або офлайн в Лічниці сестер Похмурських .
Дієта при дуоденіті\гастродуоденіті:
Як при будь-якому запаленні кишечника, при дуоденіті слід:
Важливо! Якщо ефекту по лікуванню гастродуоденіту не вдається досягти, не зважаючи на дотримання всіх рекомендацій - рекомендовано зробити тест на харчову непереносимість, адже повністю виключати, наприклад, молочні продукти з раціону при дуоденіті просто так, теж не зовсім правильно, адже в цих людей збільшуються ризики виникнення остеопорозу (дефіциту кісткової тканини в старшому віці).
Хелікобактер пілорі при дуоденіті\гастродуоденіті:
Слід пам’ятати, що до вторинного дуоденіту, гастриту, виразки в шлунку та дванадцятипалій кишці дуже часто призводить хелікобактер пілорі.
Лікування хелікобактера пілорі:
- Пілобакт (включає весь набір препаратів, які потрібні для ерадикації даного мікроба – амоксацилін, кларитроміцин та омепразол);
Діагностика хелікобактер пілорі при дуоденіті\гастродуоденіті:
Вплив нервового збудження на дуоденіт\гастродуоденіт:
Нервове перезбудження може впливати на виникнення спазмів не тільки в дванадцятипалій кишці і дуоденальних сосочках, а й в товстому кишечнику (внаслідок чого виникає і спастичний коліт).
Препарати для зниження нервового збудження:
- Антистрес (2 капсули на день);
- якщо порушений сон на фоні нервового збудження – препарат Здоровий сон;
- при вагітності для зниження нервового збудження можна вживати – препарат Седанол (цей препарат беремо під язик і розсмоктуємо як Валідол при надмірній тривозі);
Дані препарати Ви також можете придбати в Лічниці сестер Похмурських!
Зверніть увагу! Якщо не лікувати довгий час дуоденіт, то він може загрожувати виразкою, а в подальшому онкологічними захворюваннями шлунку та дванадцятипалої кишки.
Зауважте, що в Лічниці сестер Похмурських кожного пацієнта обов'язково оглядає лікар перед проходженням певної процедури і враховує всі покази і протипоказання та підбирає необхідну техніку лікування.
Якщо Ви хворієте на дуоденіт чи гастродуоденіт або знайшли у себе симптоми гастродуоденіту, то записуйтесь на консультацію в Лічницю сестер Похмурських, яка знаходиться за адресою м. Львів, вул. Медвецького 29. Запис за телефоном: 097-070-57-57, 073-070-57-57, або через форму додаткової інформації нижче.
Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...
Відгуки відсутні. Буть першим!
Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь
Як запобігти ускладненням гіпертонічної хвороби? Як уникнути розвитку інсульту, інфаркту, частих гіпертонічних кризів, як можна вплинути на густину крові, тонус судин?
Натисніть ТУТ«натисніть тут» і про все це дізнайтесь з даної статті.