Лікування п'явками особливо часто використовується з метою зменшення больового синдрому в спині, попереку та шиї при грижах дисків та радикуліті. Це і не дивно, адже від гірудотерапії отримують розсмоктуючу, протинабрякову, протизапальну дію - що дуже важливо при лікуванні защемленого грижею запаленого нервового корінця. Крім того п'явки покращують мікроциркуляцію, що такою пришвидшує регенерацію зношених міжхребцевих дисків, і ішемізованих нервових волокон.
ТРІШКИ ПРО АНАТОМІЮ ХРЕБТА
Наш хребет - не тільки основа всього тіла, а й захист для спинного мозку. Складається з 32-33-х хребців, оточених зв’язками та м’язами. Між тілами хребців знаходяться, відповідно, міжхребцеві диски, які забезпечують амортизацію хребта. В центрі диска розташоване желеподібне пульпозне ядро, на периферії воно оточене сполучною тканиною – фіброзним кільцем, яке підтримує форму. Отвори в хребцях утворюють хребтовий канал, в якому проходить спинний мозок. Через бічні отвори виходять нервові корінці, вони забезпечують іннервацію всього тіла.
ОТЖЕ , ЩО ТАКЕ МІЖХРЕБЦЕВА ГРИЖА (КИЛА) ?
Міжхребцева грижа (кила) - стан, який виникає внаслідок розриву фіброзного кільця та вип’ячування пульпозного ядра в хребтовий канал.
Стан, при якому відбувається вип’ячування, але немає розриву, називається протрузією.
Зміщуючись в хребтовий канал, тканини не лише подразнюють нерви, а й викликають запальний процес у ділянці порушення, це супроводжується застоєм рідини, набряком та ще більшим стисненням нервових корінців.
ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ГРИЖІ В ХРЕБТІ?
дегенеративні зміни (наслідок остеохондрозу, старіння, недостатнього надходження мікроелементів до кісток)
тривалі вимушені пози («сидяча робота», напр. в офісних працівників, водіїв)
недостатня фізична активність
навпаки,перенавантаження(напр. у проф. спортсменів)
травми
надмірна вага
генетичнодетерміновані дегенерації дисків
ЯКІ СИМПТОМИ МІЖХРЕБЦЕВОЇ ГРИЖІ?
Випинаючись в хребтовий канал, диск, в більшості випадків, подразнює нервовий корінець.Таким чином виникає біль за ходом нерва, відчуття затерпання, напруження м'язів на стороні ураження.
Найчастіше зустрічається грижа диска поперекового відділу хребта.
Проявляється, відповідно, болем у попереку, що поширюється за ходом сідничного нерва (біль у сідниці, стегні). Рефлекторно напружуються м’язи і часто хворому важко розігнутися, він “тягне“ ногу.Тобто напруження та біль в ногах при грижі хребта найчастіше вказує на локалізацію проблеми у поперековій ділянці.Як зняти біль в нозі при грижі хребта буде розглянуто нижче.
Другою за частотою локалізації є грижа диска шийного відділу хребта.У цьому випадку больові відчуття та/ або затерпання поширюються на ділянку руки або плечового пояса, залежно від конкретного розташування проблеми.
Найрідше зустрічається грижа диска грудного відділу. Незважаючи на це, вона є доволі підступною, бо крім больового синдрому, для неї властивою є вегетативна симптоматика: грижа грудного відділу хребта може бути причиною виникнення тахікардії, пітливості, відчуття страху і навіть панічних атак!
ЛІКУВАННЯ ГРИЖІ МІЖХРЕБЦЕВОГО ДИСКА
Основне запитання, яке хвилює більшість пацієнтів : чи варто задумуватись про оперативне втручання? Що ж, незважаючи на поширеність таких рекомендацій, Eurospine повідомляє: менш ніж 5% пацієнтів потребують хірургічного лікування!
NB! Пам’ятайте! Затерпання не лише в ділянці ноги, а й в зоні промежини , яке супроводжується порушенням сечовипускання, причиною якого є інструментальнопідтверджена міжхребцева грижа, є показом до оперативного втручання. Також, якщо загальні вищеописані симптоми не минають протягом 8-12 тижнів консервативної терапії, варто розглянути варіант хірургічного втручання.
Грижа диска хребта - лікування. Безопераційне лікування гриж міжхребцевих дисків за допомогою п’явок . Народна медицина. Гірудотерапія.
Які препарати для лікування грижі диска хребта обрати?Основним завданням терапії є позбавлення пацієнта від болю та поступове зменшення запального процесу і всіх його наслідків. Саме тут в нагоді стане народна медицина, одним з найбільш ефективних методів буде гірудотерапія при грижах міжхребцевих дисків!
Як гірудотерапія позбавляє болю? Лікування болю в спині при грижі міжхребцевих дисків.
П’явки допомагають зменшити біль у максимально короткі терміни. По-перше, лікар-гірудотерапевт підбирає біологічно-активні точки для постановки. Тобто лікувальний ефект починається вже з моменту прокушування п’явкою шкіри, адже сотні її малесеньких зубчиків впливають, наче голки, на акупунктурні зони, тим самими спричиняючи ефект рефлексотерапії. По-друге, прокусуючи шкіру, п’явка випускає анальгезуючі субстанції анестазин і гірустазин ( в природних умовах знеболення забезпечує п’явці можливість непомітно знаходитись на тілі жертви) .
Усі знають, що фермент п’явки, гірудин, володіє здатністю “розріджувати” кров, тим самим покращуючи її “текучість” і налагоджуючи мікроциркуляцію у зоні прикладання. Таким чином поступово зменшується набряк в ділянці запалення ( це також зумовлено протизапальним ефектом, про який поговоримо нижче), тиск на нервові корінці слабне і біль минає.
На боці ураження відбувається рефлекторний спазм м’язів, який не лише викликає біль, але й погіршує ситуацію, поступово деформуючи хребетний стовп! Саме тому дуже часто при міжхребцевих грижах призначають міорелаксанти (препарати для розслаблення м'язів). Але мало хто знає, що в слині п’явки міститься ацетилхолін, який є основним нейромедіатором парасимпатичної нервової системи і відповідає за розслаблення гладкої та скелетної мускулатури!
Нестероїдні протизапальні препарати ( таблетки від болю в спині при грижі) - не панацея! Адже ферменти, гуамерин та пігуамерин, також володіють потужними протизапальними властивостями. Виступаючи в ролі інгібіторів протеаз, вони зупиняють каскад прозапальних реакцій та попереджають дегенерацію тканин.
Ферменти, колагеназа та гіалуронідаза, розщеплюють сполучну тканину і в природних умовах використовуються п’явками для того, щоб забезпечити доступ до крові жертви, а під час гірудотерапії сприяють більш глибокому проникненню решти ферментів до зони запалення.
При найрізноманітніших запальних процесах і при міжхребцевих грижах в тому числі, на місці ураження часто утворюється сполучна тканина, яка, у випадку з хребтом та спинним мозком, може також виступати подразником для нервових корінців і, навіть, призводити до порушень рухливості хребта. Колагеназа та гіалуронідаза не тільки запобігають утворенню сполучної тканини, а й “знищують” вже наявну.
Покращуючи мікроциркуляцію в проблемній ділянці, гірудотерапія сприяє регенерації тканин, фактично застосовуючи ресурси тіла пацієнта, таким чином допомагає організму самостійно справлятися із захворюванням!
З усього вищесказаного можна зробити висновок: у секреті п’явок міститься природній букет засобів, які рутинно застосовуються в консервативній терапії міжхребцевих гриж. Тобто п’явка може замінити препарати для лікування грижі диска хребта. Вона не лише виділяє речовини, які мають аналгезуючий , протизапальний та міорелаксантний ефекти, а й сприяє відновленню уражених тканин самим же організмом!
Зверніть увагу, що гірудотерапія не має таких гепато - та нефротоксичних ефектів ,як , на жаль , фармакотерапія. Ми можемо лікуватись п’явками без шкоди для здоров’я.То чому ж не попросити допомоги у природи?
Варто зазначити: в тих випадках , коли процес “задавнений”, а довкола проблемної зони утворилися великий набряк та багато сполучної тканини, ферментам не завжди вдається з першого разу проникнути в саму “гущу” подій. Тобто,аби відчути очікуваний ефект, потрібно пройти хоча б п’ять - шість сеансів гірудотерапії. А як же тоді позбутися гострого болю при міжхребцевій грижі?
З цією метою спеціалісти Клініки Сестер Похмурських проводять паравертебральну (досл. біляхребтову) ін’єкцію зі знеболювальними , протизапальними та протинабряковими препаратами. Адже якість життя пацієнта ні в якому разі не повинна страждати!
Також більшість чули про користь ЛФК .Це, як кажуть в народі,лікувальна гімнастика при грижі диска. Чи потрібна? Однозначно. Адже гірудотерапія належить до патогенетичного лікування, тобто впливає на патологічні зміни , спричинені міжхребцевою грижею. П’явка усуває проблему, але передумови до її виникнення, про які йшлося вище ( сидячий спосіб життя ,нерівномірне / надмірне навантаження ), нікуди не зникають. І під силу це змінити лише самому пацієнту, якщо він докладатиме зусиль, працюючи у тандемі зі спеціалістом. Саме тому Медична Клініка Сестер Похмурських підбирає ЛФК для кожного пацієнта індивідуально. Комплекс ж загальних вправ розбиратимемо надалі. Будьте здорові!
ВІДГУК ПАЦІЄНТА ПРО ЛІКУВАННЯ МІЖХРЕБЦЕВОЇ ГРИЖІ П'ЯВКАМИ В КЛІНІЦІ СЕСТЕР ПОХМУРСЬКИХ
Як запобігти ускладненням гіпертонічної хвороби? Як уникнути розвитку інсульту, інфаркту, частих гіпертонічних кризів, як можна вплинути на густину крові, тонус судин?
Натисніть ТУТ«натисніть тут» і про все це дізнайтесь з даної статті.