Кошик порожній
Меню

ОПУЩЕННЯ МАТКИ ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ

Багато жінок, які страждають опущенням стінок піхви і матки мріють про лікування без операції в домашніх умовах народними методами за доступну ціну. Найефективнішим методом лікування опущення внутрішніх жіночих статевих органів є вісцеральний масаж і вправи Кегеля. Наші лікарі володіють слов'янською технікою вісцерального масажу по Огулову і західною методикою вісцеральної остеопатії по Барралю. Кожну пацієнтку з опущенням стінок вагіни перед початком курсу лікування оглядає лікар, щоб визначити всі покази і протипокази до вісцерального масажу живота.
 
 
Наукові статті про ефективність вісцеральної терапії:
 1. Gilmar Moraes Santos, PT, University of the State of Santa Catarina "Effects of Visceral Manipulation in Women With Urinary Incontinence" May 10, 2019 ClinicalTrials.gov Identifier: NCT03945578 (Гілмар Мораес Сантос, PT, Університет штату Санта-Катаріна "Вплив вісцеральної маніпуляції у жінок з нетриманням сечі")
 
2. Ramona C Horton "The anatomy, biological plausibility and efficacy of visceral mobilization in the treatment of pelvic floor dysfunction" Journal of Pelvic, Obstetric and Gynaecological Physiotherapy, Autumn 2015, 117, 5–18 (Рамона С Хортон Анатомія, біологічна правдоподібність та ефективність вісцеральної мобілізації при лікуванні дисфункції тазового дна )
 
Вісцеральний масаж - це лікування за допомогою маніпуляцій руками та вакууму.
Що ж таке опущення матки?
Опущення матки – це патологія, яка виникає у зв’язку з розтягненням зв'язкового-м'язового апарату малого тазу. Часто опущення матки починається під час вагітності або відразу ж після пологів, особливо коли народжуються крупні дітки. Також опущення матки може спостерігатися вже в клімактеричному віці, і таке опущення матки часто супроводжується не лише болями внизу живота, але й печією зумовленою сухістю в піхві і вимагає гормонального лікування.
 
ПРИЧИНИ ОПУЩЕННЯ МАТКИ
⦁ багато пологів, особливо у жінок з мало розвиненою м'язовою системою;
⦁ деякі акушерські прийоми під часс родів: видавлювання плоду, наклдання акушерських щипців, використання вакууму для витягання дитини
⦁ постійні фізичні навантаження з підніманням тягарів;
⦁ підвищений тиск черевної порожнини, який виникає при сильному кашлі, чханні та ін.
⦁ слабо розвинена м'язова система
⦁ відсутність сексу в репродуктивному віці.
⦁ старечий вік з прогресуючою деградацією м'язово зв'язкового апарату
⦁ вісцероптоз - опущення кишечника, шлунка.
 
 
Ми підготували на цю тему відео на ютуб, де показано як виглядає опущення матки і як провести діагностику самостійно.

 
КЛАСИФІКАЦІЯ - СТАДІЇ ОПУЩЕННЯ МАТКИ:
 1.  При першій стадії матка ще не опускається донизу, шийка матки стає нижче в піхві, ніж має бути.
 2. ⦁ При другій стадії матка опускається майже до входу у піхву; при даній стадії опущення матки вже виникає  відчуття стороннього тіла.
 3. ⦁ При не проходженні курсу лікування настає третя стадія опущення матки та випадіння стінок піхви, яка супроводжується виступанням матки з піхви.
 4. Четверта стадія опущення матки – це матка вже повністю виходить з піхви

 
 СИМПТОМИ ОПУЩЕННЯ МАТКИ:
 1.  часте сечовипускання, важко добігти в туалет, може капнути по дорозі; 
 2. ⦁ біль внизу живота;
 3. ⦁ біль в попереку, крижах і промежині.
 4. ⦁ посилення болю при менструаціях. Доречі, сильний біль під час місячних у підлітків може бути спровокований загином матки;
 5. ⦁ дискомфорт при статевому акті особливо при глибокому проникненні;
 6. ⦁ проблеми із зачаттям, адже тоді є загин і опущення шийки матки і спермі важко потрапити в її порожнину;
 7. ⦁ хронічний цистит;
 8. ⦁ печія в піхві і низу живота;
 9. ⦁ неприємний запах.
 
ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ОПУЩЕННЯ МАТКИ ?
 Частіше опускається передня стінка вагіни і давить на сечовий міхур, що супроводжується нетриманням сечі, циститом, і потім опущенням сечового міхура. І як наслідок нерідко ускладнюється енурезом і  повним нетриманням сечі 
Опущення задньої стінки матки давить на пряму кишку, що в подальшому може привести і до випадіння прямої кишки. Можливе каломазання, а потім поруч з випалою маткою вивертається назовні в наслідок випадіння пряма кишка.
Опущення внутрішніх жіночих статевих органів може також бути причиною хронічних інфекцій.
 
ДІАГНОСТИКА
Якщо Ви помітили болі та дискомфорт, то варто звернутися до лікаря, щоб він провів повний гінекологічний огляд в дзеркалах і за допомогою рук, та зробити ультразвук жіночих статевих органів. Діагноз ставитЬся на основі, в першу чергу, мануального огляду.
Діагноз випадіння ставиться тоді, коли вже все помітно і самій жінці, бо матка вилазить назовні. 
Часто при опущенні матки болить внизу живота, нерідко така біль пов'язана і з вісцероптозом і застоєм в венах малого тазу, це можна помітити на УЗД. Таку біль можна зменшити за допомогою гірудотерапії, але в будь-якому випадку органи потрібно поставити на місце.
 
ОПУЩЕННЯ МАТКИ І СПОРТ
Не всі вправи корисні та дозволені для жінок з опущеними статевими органами, тому робіть вправи при опущенні матки , які ми спеціально підготували для вас у нашому блозі. 
Не рекомендується при випадінні стінок піхви виконувати бічні випади, скручування, планку, жим ногами, присідання з навантаженнями, а також зведення та розведення ніг з навантаження та інші силові вправи, які задіюють м’язи внутрішніх  жіночих органів. Протипоказано важкаатлетика, піднімання штанги також багато що і з тренажерних залів зі звичайними станками,  не можна робити інтенсивні стрибки.
  
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ОПУЩЕННЯ І ВИПАДІННЯ МАТКИ 
1. Обмежувальні кільця. Четверта стадія опущення матки та випадіння стінок піхви зазвичай вже виникає у жінок похилого віку, часто гінеколог їм рекомендує ставити колечка, які допомагають затримати матку. Кільця інколи натирають стінку піхви, що викликає неприємні відчуття, інколи навіть пролеежн піхви.
2. Оперативне лікування. Якщо жінка старшого віку з 4 стадією опущення матки, показано оперативне лікування, то  хірурги рекомендують робити надпіхову ампутацію шийки матки та підшивають саму піхву. Дана операція показана у важких ступенях в жінок нефертильного вікуз повним випадінням стінок піхви і матки, оскільки надпіхова ампутація шийки матки не є зовсім доброю. Часто її роблять не лише при опущенні   матки і випадіння стінок піхви, а й при фіброміомі, різних пухлинах матки. Після операційних втручань у малому тазі стає менше органів, а наш організм завжди бажає заповнити пустоти, тому як наслідок може виникнути опущення кишечника. Молодим жінкам з 4 ступінню опущення матки роблять органозберізаючу операцію, фіксуючи нитками органи до promontorium, укріплюють тазове дно і стінки піхви сіткою.
3. Вагінальна пластика. Ще одним методом лікування опущення матки є пластична операція – звуження входу у піхву, за допомогою саморозсмоктуючих ниток, але даний метод теж недуже хороший, якщо жінка планує народжувати, оскільки наявність рубця при вході в піхву буде призводити до того, що під час пологів потрібно буде робити розріз. Цей метод не укріплює тазове дно. 
4. Ін'єкції гіалуронової кислоти Також ще лікування випадіння стінок піхви проводять за допомогою гіалуронової кислоти. Даний метод лікування опущення піхви не є дуже ефективним, оскільки гіалуронова кислота тримається лише декілька місяців і після того розсмоктується. Тому тонусу м’язам піхви вона ніяк не надає.  
5. Лазерна корекція при опущенні піхви. Говорять, що дана процедура лікує крауроз, надмірну сухість піхви, тонізує стінки матки, але Американська асоціація медичних послуг заявила, що лазерна корекція може використовуватися у перед ракових стадіях, ерозіях шийки матки, але  вона аж ніяк не тонізує стінки шийку матки і як наслідок не лікує опущення піхви.
6. Вісцеральний масаж – найефективніший метод народного лікування. Це один з методів, який ми використовуємо у своїй практиці для комплексного лікування опущення стінок піхви та матки. Під час опущення стінок піхви та матки при вісцеральній терапії ми працюємо не лише через стінку живота, а працюємо бімануально, тобто і через піхву жінки. В своїй практиці ми завжди поєднуємо його з лікувальними вправами. 
При опущенні стінок піхви та матки вісцеральним масажем ми працюємо не лише з одною маткою, а й з іншими органами, адже опущення матки чи опущення стінок піхви спостерігається зазвичай лише після родів крупними дітьми. 
 
Цікаво знати!  В більшості жінок є комбіноване опущення внутрішніх органів, а саме ще шлунку, кишечника і внаслідок цього розпочинається опущення стінок піхви. 
⦁ Не пролікувавши шлунок та кишечник Ви ніколи нормально не вилікуєте опущення матки та стінок піхви.
⦁ А от займатися коханням (сексом) при опущенні матки, якщо нема інфекційних захворювань добре, адже гормони які під час нього виділяються заставляють скорочуватися розтягнуті стінки піхви. 
 
ПРОФІЛАКТИКА
 • ⦁ уникання важкої фізичної роботи, а якщо цього ніяк не уникнути, то принаймі підв'язуйте живіт бандажем;
 • ⦁ носити пояс під час вагітності і підв'язувати живіт після пологів післяродовим бандажем.
 • ⦁ Зміцнювати м'язи тазового дна.
 
ОПУЩЕННЯ МАТКИ ВЖЕ Є, ЩО РОБИТИ ?
 • ⦁ фізкультура, а саме вправи Кегеля, які ми для вас підготували в нашому блозі;
 • ⦁ вісцеральний масаж при опущенні матки;
 • ⦁ старшим жінкам з 3-4 ступенем опущення матки рекомндовано носіння спеціальних бандажних трусиків, важливо щоб вони добре тримали і живіт і тазове дно.
Механізм дії вісцерального масажу – це вплив на м’язи, які тримають органи за допомогою рухів рук, вакуумом баночок, а також спеціальних горщичків.
Зверніть увагу! Пояс при вагітності робить профілактику опущення жіночих статевих органів та може запобігти опущенням стінок піхви та опущенню матки. 
 
МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ВІСЦЕРАЛЬНОГО МАСАЖУ при опущенні стінок піхви та матки:
 •  • Перед вісцеральним масажем рекомендується не вживати їжу протягом двох годин, оскільки може спостерігатися дискомфорт.
 • • Сеанс вісцерального масажу  триває приблизно 30-40 хв. Після вісцерального масажу також не рекомендується їсти протягом 2 годин.
 • • Також після вісцерального масажу, ми рекомендуємо нашим пацієнтам для кращого ефекту носити абдомінальний бандаж
 • Не можна робити масаж прямо перед менструацією, бо це може посилити місячні.
 • Якщо ви робили операцію або народили дитину - вісцеральну остеопатію можна робити не раніше, ніж 2 місяці після цього.
 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВІСЦЕРАЛЬНОГО МАСАЖУ ПРИ ОПУЩЕННІ ПІХВИ І МАТКИ: 
 1. ⦁ Вісцеральний масаж протипоказано при злоякісних онкологічних захворюваннях.
 2. ⦁ Поліп на ніжці (фіброматозний вузол на ніжчі на тонкій) який виходить з порожнини матки в піхву через цервікальний канал шийки матки.
 3. ⦁ Інфекційних хворобах.
 4. ⦁ В період кровотечі.
 5. ⦁ Вагітність
 
Саме тому у Лічниці сестер Похмурських у Львові, кожну жінку з опушенням стінок піхви або матки, обов'язково огляне лікар перед проведення вісцеральної терапії та врахує всі покази і протипоказання до процедури та підбере необхідну техніку проведення. Курс лікування вісцеральним масажем живота залежить від ступеня опущення стінок вагіни та гінекологічного та загального стану здоров'я жінки. 

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...