Кошик порожній
Меню

ЛІКУВАННЯ ЛІМФОСТАЗУ РУК

Що ж таке лімфостаз рук?
Лімфостаз, лімфедема  – це захворювання, яке проявляється набряками, внаслідок недостатності судин лімфатичної системи. Лімфостаз рук найчастіше виникає після мастектомії.
 
В даній статті ми розберемо що таке лімфостаз верхніх кінцівок  і як його лікувати та  навчимось робити самомасаж рук при набряках, лімфедемі верхніх кінцівок. Найчастіше з проблемою лімфостазу рук в клініку Лічниці сестер Похмурських звертаються пацієнти після операції на молочну залозу. Дану операцію зазвичай змушені робити жінки при онкології. Тому зовсім не дивно, що з часом виникає набряк рук, адже часто забирають з хворого боку всі лімфовузли аксилярної зони і відповідно лімфі немає куди відтікати. 
 
Звідки лімфостаз виникає і як його лікувати:
  Набагато частіше лімфостаз виникає в ногах після рожі, на фоні варикозу, після операцій та травм, а у верхніх кінцівках після мастектомії як ми вже говорили. Спочатку лімфедема починається не з набряку, а все починається з відчуття важкості і налитості. Нерідко лімфостаз починається після рожистого запалення, яка супроводжується набряком, свербежем, часто болем і температурою. Для лікування дуже ефективний лімфодренажний масаж, він може проводитися як за допомогою рук, так і за допомогою апарату. Отже, чим швидше ми звертаємо увагу на лімфостаз верхніх та нижніх кінцівок, тим кращий результат. Також впродовж дня рекомендуємо носити спеціальну лімфодренажну білизну - колготки для ніг, рукав для руки. Це допомагає уникнути посилення набряку довечора.
 
 
 А в людей в яких є проблеми з судинами - варикоз, тромбофлебіт, флебіт рекомендуємо ще лікування гірудотерапією, та таке лікування народними методами яке включає фітотерапію, вправи, масаж.  
 
Зверніть увагу! При лімфедемі після онкології гірудотерапію частіше призначаємо тоді коли пройшло 5 років після операції і за цей час не було рецедивів. Після онкології спостереження в лікаря онколога є обов’язковим. В той же час лімфодренажний масаж рук для зменшення набряку можна робити і між курсами хіміотерапії, це зменшує біль і покращує рухомість кінцівки. 
 
Діагностика лімфедеми:
Найчастіше для діагностики лімфедеми верхніх та нижніх кінцівок застосовують лімфосцинтиграфію.
 
 Стадії тяжкості лімфедеми:
⦁ Набряк на верхніх та нижніх кінцівках в області пальців, що зникає після відпочинку.
⦁ Пізніше набряк набуває постійного характеру.
⦁ Наступною стадією є деформація верхніх та нижніх кінцівок.
⦁ На четвертій стадії, якщо не приділяти увагу достатньому лікуванню виникають трофічні виразки, зміни в організмі і ще більш серйозніші деформації на верхніх та нижніх кінцівках. 
Хронічний лімфостаз може супроводжуватися зудом, болем в руці, обмеженням її фукціональності і навіть привести до інвалідності.
 
Лікування лімфедеми має бути комплексним, а саме медикаментозне та немедикаментозне лікування. До медикаментозного лікування слід віднести вазотоніки - препарати. що містять флавони і флавоноїди, наприклад, троксерутин, який виділяють з софори японської, також подібні речовини містить каштан кінський, ліщина та ін. трави, які входять в склад наших готових настоянок для лікування лімфостазу - Венофітон та Лімфосан , часто також вживають детралекс.
 
До немедикаментозного лікування відносять еластичну компресію, масаж верхніх та нижніх кінцівок, та лікувальну фізкультуру з спеціальними вправами для зменшення набряку. 
 
Хірургічне лікування лімфедеми включає резекцію лімфадематозно змінених тканин, виконання лімовенозних анастомозів, лімфодренування, ліпофіброаспірацію, транспозицію, трансплантацію "лімфатичних" клаптів. Ці методи нерідко мають незадовільні віддалені результати та неможливість виконання методик. 
 
 Після мастектомії нерідко виникає набряк верхніх кінцівок і лімфостаз . Масаж рук при лімфедемі допомагає як попередити його розвиток, так і зменшити набряк рук при лімфостазі, якщо він вже почався.
Також часто набряк руки спостерігається після перелому , коли вже зняли гіпс, але це трохи інший набрак і завдяки лімфодренажному масажу з ним досить легко впоратися, щоб набряк і біль зник назавжди.
Масаж рук має велику користь як профілактичну так і лікувальну.
Якщо лімфедема вже почалася, то радимо підтримувати ефект після масажу рук носінням лімфодренажного рукава, розмір якого підбирається індивідуально.
 
Користь від масажу рук:
Саме масажем рук після мастектомії Ви можете як попередити настання набряку, так і зменшити набряк, коли він вже розпочався. Дуже важливо навчитися самомасажу рук, адже його потрібно проводити щодня, для підтримуючого ефекту. Однозначно, що масажист зробить лімфодренажний масаж рук краще і ефективніше, але підтримка самомасажем все одномає бути, особливо коли набряк рук вже достатній. Для хворих з лімфостазом краще підходить активна робота, де потрібно рухати кінцівкою вверх вниз.
 
Зверніть увагу!  Ризик розвитку лімфостазу залежить від кількості видалених лімфовузлів і стану лімфатичної симтеми в цілому.
 
Якщо ж забрали лімфовузли аксилярної зони, то нам необхідно використати колатералі і зганяти лімфу в інші групи лімфовузлів. Для цього в нас залишається здорова рука, задня зона шиї та здорові зони пахової ділянки. Саме в ці ділянки варто зганяти лімфу.
 
Дієта при лімфостазі:
Дієта при лімфостазі, лімфедемі верхніх та нижніх кінцівок є дуже важливим компонентом лікування, оскільки вона спрямована на зниження набряку верхніх та нижніх кінцівок, покращення кровообігу та прохідності судин, нормалізації холестерину та зміцнення імунітету в цілому. Основними правилами лікувальної дієти при лімфостазі є: 
  1.  зменшення вуглеводів, кислого і соленого;
  2. ⦁ харчуватися варто невеличкими порціями, 5-6 разів на день;
  3. ⦁ додати в раціон більше білку як рослинного так і тваринного походження;
  4. ⦁ відмовитися від спиртного;
  5. Пам'ятайте цільне молоко в великих кількостях теж може сприяти набрякам, краще пийте кисломолочне.
⦁ одночасно проводити медикаментозне лікування за рекомендаціями лікаря.
 Також при лімфедемі варто використовувати мазі, такі як Троксерутин – тонізує м’язову стінку судин. Мазі з екстрактом п’явки, оскільки п’явка розріджує кров, робить її більш текучою, знімає запалення в лімфатичних судинах і вузлах. Хоча, звісно, самі сеанси з прикладанням п’явок діють значно ефективніше. Кінський каштан - тонізує м’язову стінку вен і лімфатичних судин.
Набряки рук після онкології – це не єдина проблема, але пам’ятаємо, що набряки і лімфедему можуть також провокувати рожисте запалення шкіри руки, синдром драбинчастого м'яза та ін. Також, якщо є судинні порушення – тримайте руки в теплі. Адже лімфостаз виникає внаслідок запалення як лімфатичних судин так і лімфатичних вузлів. 
 
 
 Прийоми самомасажу при набряках рук.
Якщо рука набрякла, то нам потрібно покращити лімфовідтік з тулуба. Починаємо завжди працювати зі здорового боку і промасовуємо ділянку підключичної зони. Промасовуємо таким чином, нібито викликаємо струшування цих зон, тобто вібраційний натиск. Далі переходимо на хворий бік і пророблюємо дану процедуру. Часто ця зона може бути болюча, не тільки коли є лімфостаз, а й коли є плечолопатковий періартрит, і артрит плечового суглоба. 
 
Також потрібно зняти застій в шиї, але передню зону ми не можемо сильно тиснути в старшому віці, але в шиї також варто зняти лімфатичний застій. Для старших жінок людей щадящі прийоми, для молодших більш інтенсивні, але акуратні, бо передня зона шиї містить багато судин і неврів на які не треба сильно тиснути. Також варто пам’ятати за задню зону шиї. На неї вже можна натискати сильніше та розмасовувати більш активними рухами і розтирати адже шия важлива дренажна точка для верхнього плечового поясу. Якщо шия не буде нормально працювати, то зганяти лімфу від руки, вам буде також складно. 
Важливою зоною є зона лопатки. Ви промасовуєте, пощипуючи зону лопаток з обох боків. З хворого боку, де видаляли лімфовузли, ділянка може бути там твердішою та більш болючою. Також ця зона помітно болить після зняття гіпсу з руки, адже саме там, на плечі, фіксують руку в потрібному полоеженні, і дуже часто перенапружні підіймачі кута лопатки, адже вага гіпсу з боку переломіу значно важча за здорову руку. Не переживайте, при правильному масажі біль зменшиться, і якщо у вас не вдається зробити це самостійно ви завжди можете звернутися в Лічницю сестер Похмурських і прийти на курс масажу до наших масажистів. 
Якщо Ви відчуєте, що у вас шкіра почервоніла і пішов прилив крові, то це дуже добре.
Після того ми переганяємо, пальцями рук,  лімфу з хворої сторони на здорову, проходячи грудину. Так само проробляємо зону ззаду. Знизу, під лопаткою даний рух буде робити важко самостійно, але слід спробувати. 
Тільки після того, як Ви промасували верх, зігнали лімфу з хворої частини на здорову, можете приступати до масажування руки. Починаємо зі здорової руки. Промасовуємо зону зап’ястя і кисті. Далі ми охоплюємо руку і потискаючи промасовуємо руку, але в зоні ліктьового згину дану вправу не повторюємо! Масажуємо руку до плечового суглоба.
Ще одна зона куди ми можемо скидати набряк – це масаж зони пахової ділянки. Дану ділянку також пропрацьовуємо вібраційними рухами. Коли ви провібрували пах, Ви можете підтягнути лімфу догори, адже в нас з ніг лімфа зливається в черевну протоку і тоді вже аж на грудях попадає в серце, в порожнисту вену. 
 

Якщо в когось самомасаж не буде вдаватися самотужки, то в Лічниці сестер Похмурських професійно займаються масажисти такими людьми і фактично цей набряк буде зняти легше. 
 
Саме тому у Лічниці сестер Похмурських кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед лімфодренажним масажем та лікуванням лімфостазу, лімфедеми і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення масажу верхніх та нижніх кінцівок при лімфедемі чи інших хворобах.
Професійний масаж рук при лімфедемі можна зробити у нас в клініці, у Львові, за адресою , м. Львів, вул. Здоров'я 6, тел. 0970705757, 0730705757. Приємним є те що у нас завжди діють знижки на купівлю курсу лімфодренажного масажу верхніх і нижніх кінцівок. Це значно вигідніше, ніж оплачувати по одному сеансу масажу рук чи ніг, адже так ви економите суму, що дорівнює ціні ще одного масажу.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...