Кошик порожній
Меню

Укуси бджіл для лікування суглобів

Апітерапія – це застосування бджолиної отрути за допомогою бджоловжалювання та використання препаратів на її основі з лікувальною метою. Бджолина отрута має високу ефективність в ревматології, при захворюванні суглобів рук і ніг, а також хребта при остеохондрозі. Особливо ефективна і з давніх часів відома виражена лікувальна дія апітерапії при подагричному артриті, що часто викликає деформацію халюс вальгус (гулі на ногах біля великого пальця), а також при ревматоїдному артриті, анкілозуючому спондилоартрозі (хвороба Бехтерева), артритам при Лайм-Бореліозі, обмінним і віковим артритам і артрозам, остеохондрозі. 
ПОКАЗАННЯ ДО АПІТЕРАПІЇ В РЕВМОТОЛОГІЇ:
 1. ⦁ остеохондроз та радикуліт;
 2. ⦁ апітерапія при артриті і артрозі;
 3. ⦁ хвороба Бехтерева;
 4. ⦁ ревматоїдний артрит;
 5. ⦁ ураження суглобів при Лайм-Бореліозі;
 6. ⦁ подагра і п'яткова шпора;
 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО АПІТЕРАПІЇ:
 1. ⦁ непереносимість бджолиної отрути.
 2. ⦁ важка ниркова недостатність, 
 3. ⦁ печінкова недостатність.
 4. ⦁ виражена серцево-судинна недостатність
 
Незважаючи на давно відому високу ефективність апітерапія як лікування бджоловжалюванням практично невикористовується в офіційній медицині, що зумовлено не лише болючістю методу, а й складністю утримання бджіл в умовах стаціонарів. В той же час офіційна медицина використовує бджолину отруту в ревматології у виді готових мазів - мазь з бджолиною отрутою, апізартрон, бджолиний бальзам та ін.
 
В той же час, максимальна дія апітерапії буде при постановці бджіл в акупунктурні точки, адже як відомо апітоксин добре поширюється нервовим волокном, а в таких точках міститься судинно нервовий пучок, і ми можемо отримати цілеспрямовану дію ферменті бджолиної отрути в потрібному нам дерматомі (зоні інервації що ми лікуємо). 
 
Розберемо основні захворювання суглобів, де буде ефективною апітерапія.
 
 
ПОДАГРА
Подагра зазвичай викликає артрит на нозі біля великого пальця стопи, але буває і в кистях рук, коліні , гомілково-стопному суглобі, плечах, зап'ястях.
Подагра заразна чи ні ? Ні це хвороба обміну. Подагра - це захворювання пов'язане з порушенням утворення сечової кислоти, а також з її виведенням.
 
 Симптоми подагри:
⦁ нічні болі;
⦁ почервоніння і набряк суглобу; найчастіше при подагрі уражується суглоб біля великого пальця, але також можуть бути дрібні суглоби кистей, стоп, ліктів та плечей, поява гуль на пальцях та ногах ззаду, п'яткових шпор.
 поява солей уратів в нирках;
⦁ скарги на гулі за вухами, оскільки там накопичуються солі сечової кислоти.
 
Як підтвердити, що це саме подагра, а не інше захворювання з подібними симптомами?
В першу чергу варто зробити ревмопроби – це аналіз крові, що показує запальний процес, який уражає суглоби. При подагрі  в аналізах буде підвищена сечова кислота, але не у всіх людей в кого висока сечова кислота є подагричний артрит, тобто ураження суглобів. Також робиться загальний аналіз крові, аналіз сечі в якому можуть виявлятися урати, які характерні для подагричного артриту. Але, щоб повністю підтвердити, що це саме подагричний артрит варто зробити аналіз внутрішньосуглобової рідини і там знаходять урати – солі сечової кислоти, що точно підтверджують подагричний артрит.
 
Причини утворення подагри:
⦁ спадкова схильність, частіше вона проявляється у чоловіків;
⦁ аліментарний фактор, тобто порушення дієти;
⦁ подагра може початися через зловживання алкоголем;
⦁ куріння;
⦁ захворювання нирок.
Подагричний артрит у чоловіків зазвичай може розпочатися у віці 35-50 років, у жінок пік захворюваності 55-70 років, хоча утворення червоних болючих гуль може з’являтися у більш молодому віці.
 

Дієта при подагрі:
   Перш за все при артриті, ми маємо обмежити м’ясні продукти, субпродукти. Також народна медицина стверджує, що від «червоних» продуктів також ростуть солі урати. Тому в сезон полуниці, червоних помідорів та перців у людей більше загострюється подагричний артрит. Але при подагрі можна сміло їсти білі перці, сорти жовтих помідорів, пити кисломолочне, пити лужні води.
З народних методів фітопрепарати для покращення роботи органів. До прикладу, Холеана, Гастрона, Золотосан – дані препарати рекомендуються для покращення печінки, кишечника, шлунку, а також підшлункової залози. І препарати Подагрина та Нефрина. Подагрина розчиняє солі урати і Нефрина покращує роботу нирок.
 
РЕВМАТОЇДНИЙ АРТРИТ
Ознаки ревматоїдного артриту - ураження дрібних суглобів в першу чергу пальців рук і ніг, суглобів кистей і стоп, а от крупні суглоби як коліна, плечові суглоби, втягуються в запальний процес пізніше.
Ревмотоїдний артрит - це автоімунне захворювання, коли сам організм руйнує свої ж суглоби, і буває серонегативний і серопозитивний. Нерідко ревматоїдний артрит виникає в дуже молодому віці.
Для підтвердження діагнозу роблять ревмопроби, де в першу увагу звертають на підвищення ревматоїдного фактора, також про складнсть перебігу свідчить високе ШОЕ, наявність ЦІК, при деформації суглобів необхідно також рентгенологічне обстеження.
Навіть у випадку важкого перебігу лікування апітерапією допомагає зменшити потребу в підтримуючій терапії, але повністю відміняти таблетки не варто. Адже ревматоїдний артрит це складне захворювання. Якщо ураження суглобів не велике, не сильно підвищені ревмопроби, а просто турбує біль в суглобах кистей і стоп, починають формуватись гулі на ногах і руках, апітерапія може добре зняти біль без таблеток.
Як лікувати ревматоїдний артрит народними методами залежить від складності перебігу і фази хвороби. Але всі методи народної медицини - фітотерапія, апітерапія, гірудотерапія, аюрведичне очищення організму прекрасно поєднуються з медикаментами.
 
ХРОВОБА БЕХТЕРЕВА (АНКІЛОЗУЮЧИЙ СПОНДИЛОАРТРОЗ)
Ознаки спондилоартрозу це наростаюча скутість хребта часто попереку і шиї, хворий не може повернутися задопомогою свого хребта, а змушений розвертатись всім тілом, не може розігнутися, чи зігнутися в хребті. Поступово його диски осифікуються, там відкладаються солі і хребет зростається в суцільну дугу. Також можуть уражатися кульшові, колінні та інші суглоби. Основним маркером анкілозуючого спондилоарторозу є виявлення в крові антигену HLA-B27, позитивні також інші ревмопроби, високе ШОЕ.
Чи лікується хвороба Бехтерева ?, правильніше сказати так: підліковується завдяки лікуванню протизапальними ліками, можна добитися зменшення симптомів. В той же час хворий стає фактично залежним від медикаментозного лікування. А лікування апітерапією допомагає зменшити біль в хребті, знижує потребу в ліках, та збільшує об'єм рухів. Це відбувається не тільки тому що апітоксин має виражену протизапальну дію, а й укуси бджіл сприяють виведенню солей які сковують рухи і викликають окостеніння хребта, тому допомагають зупинити прогресування хвороби Бехтерева. 
 

ХВОРОБА ЛАЙМА ЧИ БОРЕЛІОЗ
Це захворювання яке спричинене проникненням в організм під час укусу кліща борелії, що часто присзодить до артритів багатьох суглобів. Характерним для бореліозу є укус кліща в анамнезі, та поява червоної плями навколо місця укусу. Діагноз лаймбореліоз підтверджується виявленням IgM i IgG до борелії.
Хвороба Лайма потребує лікування антибіотиками. В той же час нерідко навіть після цього продовжують боліти суглоби рук і ніг, турбувати відчуття холоду і біль в хребті. І в цей період добре підключити апітерапію, адже апітерпія має не лише виражену протизапальну дію на суглоби, що по силі прирівнюється до гормональних засобів, а також бджолина отрута посилює противірусну опірність організму, і апітоксин має виражену притивірусну активність.
 

КУРС ЛІКУВАННЯ АПІТЕРАПІЄЮ СУГЛОБІВ
Тривалість курсу лікування буде залежити від кількості уражених суглобів і важкості перебігу хвороби, наприклад при подагрі, де напочатку може бути лише одна гуля на ногах біля першого пальця весь курс може обмежитися і 5 укусами бджіл. А якщо у хворого серйозне захворювання, наприклад Бехтерева, з ураженням поперекового, шийного віддділу хребта, кульшових, колінних, плечових суглобів, то і курс буде значно триваліший. Але в середньому в ревматології курс лікування  апітерапією з бджоловжаленням складає 10-15 сеансів. 
 
Інколи хворий артритом суглоб дуже набряклий і болючий, що прямо на нього бджоли не поставиш. Тому інколи при артриті ми ставимо бджолу не прямо на червону розбухлу болючу гулю, а в.трохи інше місце в акупунктурну точку зв'язану з тим дерматомом, де укус бджоли не посилить місцевого набряку хворого суглоба, але матиме добру лікувальну дію на хворе місце. 
 
 Лікування апітерапією зазвичай відбувається в період загострення артриту, коли є болі. А для автоімунних захворювань, можна використовувати курс атірепії з профілаткичною метою кожні 6 місіяців.
 
При загострені ж ревматичного артриту, радикуліту, та ін. краще починати лікування на ранніх етапах, коли запалення в суглобі тільки розгорається, тоді і біль пройде швидше, і курс лікування бджоловжаленням триватиме значно менше. Якщо немає загострень, хворий на радикуліт може ходити на лікування укусами бджіл лише 1 раз на рік, краще взимку, для попередження загострення хвороби.
 
Апітерапія покращує:
 1. ⦁ виведення солей з організму - і ви помітите як вони будуть виходити з сечею;
 2. ⦁ укуси бджіл дають протизапальний ефект який по силі рівний з стероїдами;
 3. ⦁ покращує відчуття тепла в суглобах, бо нормалізовує артеріальний кровоток;
 4. покращує відчуття тепла і зменшує відчуття холоду в хворих суглобах
 
 МЕТОД ПРОВЕДЕННЯ АПІТЕРАПІЇ:
Зазвичай в перший день проходження сеансу апітерапії відбувається укус лише однією бджолою, але з кожним днем курсу апітерапії додається ще на одну бджолу більше. В перший день лікар завжди робить алергопробу. Також якщо вам все роблять правильно, лікар апітерапевт може попросити зробити певні аналізи крові і сечі під час проходження сеансів апітерапії. А медсестра яка проводить сеанси має добре знати протоколи невідкладної терапії при алергічній реакції. Тоді можна спокійно проходити лікування бджолами - все буде добре.
Перед проведення курсу апітерапії перевіряється реакція людини на апітоксин. Для того зазвичай в поперекову дилянку прикладають бджолу для укусу. Після цього жало бджоли виймають надзвичайно швидко, щоб в організм пацієнта попала дуже маленька доза отрути.
Точки укусів бджіл в апітерапії залежать від конкретної хвороби. Якщо ж це артрит, то укуси часто будуть ставити на суглоби.
ІНШІ МЕТОДИ НАРОДНОЇ МЕДИЦИНИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ СУГЛОБІВ.
Якщо на суглобах є набряк, синовіт, набряклі червоні гулі апітерапію добре поєднати з гірудотерапією, для всіх захворювань суглобів з аюрведичних методів очищення в першу чергу рекомендоване очищення печінки і нирок. 
Якщо висока сечова кислота допомогти можуть трави: брусниця, смородина. У Лічниці сестер Похмурських є готовий фіточай при подагрі. При всіх інших артритах також добре себе показує чай для виведення солей, настоянки Артритана + Нефрина +Холеана, артротоп. Але основне з народної медицини при подагричному артриті, ревмотоїдному поліартриті, анкілозуючому спондилоартриті, артриті на фоті бореліозу є лікування укусами бджіл, тому курс бджоловжалювання буде триваліший. 
 
Пам’ятаємо, що часто гулі на ногах утворюється інколи від незручного взуття. А артрит і артроз лікується важче на фоні поганої роботи нирок. Тому, коли при артриті ми робимо очищення організму чи фітотерапію, ми повинні пам’ятати, що потрібно лікувати самі нирки. Також солі в оргнізмі утворюються з їжі, яка в нашому організмі неправильно обмінюється, тобто утворюється більше солей сечової кислоти, чи кальцієво-фосфатних солей, або уратів і вони осідають на суглобах та дисках, роблячи їх менш пружними.  
 
Також гулі на ногах біля великого пальця, які виникають при подагрі, можна зупиняти лише на початкових стадіях. Якщо гулі на ногах ростуть і болять, то їх можуть видаляти операційно, але тут процес реабілітації досить тривалий.
Також при незначних гулях на ногах на ніч можна ставити фіксатор для великого пальця ноги, є спеціальні готові . Або можна виготовити самостійно - беремо вату, замотуємо її бинтом для фіксації. Таку вставку ми ставимо між першим і другим пальцем на всю ніч. Додатково можна зафіксувати за допомогою лейкопластера. 
Зверніть увагу! Якщо Ви покращите роботу органів травлення, проведете очищення організму буває, що артрит зменшується і відступає.
 
Саме у Лічниці сестер Похмурських кожного хворого обов'язково оглядає лікар апітерапевт перед проведенням сеансу апітерапії та врахує всі покази і протипоказання апітерапії при артриті та підбирає необхідну техніку проведення апітерапії при подагричному артриті, ревматоїдному артриті і артрозі, обмінному і віковому артриті,  лайбореліозі, хворобі Бехтерева, чи при інших захворюваннях.Медсестра, яка провадить бджоловжалювання кожному хворомі робить алергопробу, і постійно повідомляє лікарю про реакцію пацієнта в процесі курсу лікування. Також у нас лікування бджолами захворювань суглобів проводяться під контролем аналізів, що допомагає краще оцінити реакцію хворого.

Якщо у вас є запитання по здоров'ю, можете їх писати сюди, щоб ми могли бути максимально корисні для вас!