Кошик порожній
Меню
Послуги

Гірудотерапія при захворюваннях серцево-судинної системи. Профілактика та спосіб оминути неминуче.

Частою причиною звертань в нашу клініку за лікуванням п'явками є серцево-судинні захворювання. На гірудотерапію часто приходять при стенокардії, аритмії, екстрасистолії,  після інфаркту міокарда, атеросклерозі і навіть серцевій недостатності. Адже і самими кардіологами підтримується лікування гірудотерапією як допоміжним методом серцевих хворих. В статті ми видали відео огляд наукового дослідження по пливу лікування п'явками проведеного кардіологами в стаціонарі 

 

 

Важко переоцінити вплив серцево-судинної системи на якість та тривалість життя.

 

 

Народжуючись зі здоровим, повним жаги до життя серцем, людина часто сама того не усвідомлюючи, робить усе аби йому нашкодити. 

 

ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ.

ФАКТОРИ РИЗИКУ.

 

 1. Надлишкова вага. 

 2. Підвищений артеріальний тиск.

 3. Недостатня фізична активність.

 4. Нездорове харчування.

 5. Зловживання алкоголем та тютюном.

 6. Підвищений рівень цукру в крові.

 7. Стрес.

  гірудотерапія при захворюваннях серцево-судинної системи

 

 ЯК  ЗАПОБІГТИ ЗАХВОРЮВАННЯМ СЕРЦЯ

 

 1. Ваш раціон повинен бути збалансованим

 

Мінімум двічі на тиждень потрібно їсти рибу, яка є джерелом Омега-3 жирних кислот, що запобігають проникненню холестерину до судинної стінки. 

 

Вживайте цілозерновий хліб, каші, багато фруктів та овочів. стенокардія лікування природніми методами, гірурудотерапія при стенокардії

 

Зведіть кількість солі в раціоні до мінімуму.

 

Не більше 100 мл алкоголю на тиждень!

 

Уникайте насичених жирів. Вони містяться напр. в ковбасах, сосисках, курячій шкірці, маргарині, вершковому маслі, свинині, фастфуді, кондитерських виробах. 

 

NB! Якщо Ви думаєте , що атеросклероз - це захворювання старшого віку , Ви помиляєтесь. Після 20 років рекомендується кожні 5 років перевіряти рівень холестерину та індекс атерогенності! 

 

 1. Фізична активність.

 

Мінімум 30 хв фізичної активності на день для здоров'я серця. Це може бути піша ходьба, танці, йога і т. д.

 

 1. Якнайменше стресу.

 

Стрес сприяє викиду адреналіну, який заставляє наші судини звужуватись, а серце битись швидше. Ну хто ж довго витримає в такому ритмі? 

 

Намагайтесь ставитись філософськи до життєвих проблем та абстрагуватись від щоденних незгод. Якщо самотужки не вдається - варто звернутись до психотерапевта, навчитись практикам йоги та медитації.

 

 1. “Ні”  тютюну!

 

Нікотин звужує судини й приводить до ішемії серцевого м'яза. Викиньте цигарку якнайдалі та вже за два роки Ви знизите ризик виникнення у Вас ішемічної хвороби серця!

 

Коли варто починати хвилюватись?

 

  В грудні 2018 року Європейським Товариством з лікування гіпертонії та Європейським Кардіологічним Товариством були внесені зміни в норми артеріального тиску. І на сьогодні нормою систолічного тиску для людей до 65 років є показник 120 - 129 мм рт ст . Від 65 років - не вище 139 мм рт ст. Діастолічний тиск повинен триматися  80 мм рт ст

 

Як запідозрити підвищення тиску?

 

 Якщо у Вас присутні такі симптоми: головний біль, запаморочення, слабкість, біль в очах та за грудиною, вимірюйте тиск, незалежно від віку. Вимірювання проводимо на двох руках.

 

 Після 40 років міряємо тиск кожних 6 міс. незалежно від наявності симптомів. Адже ми знаємо, що “ робочого” тиску не існує і безсимптомна гіпертензія, як тихий злодій, викрадає у Вас здоров'я, приводячи до незворотних змін в органах-мішенях ( серце, головний мозок, очі, нирки). 

 

Як правильно вимірювати артеріальний тиск?

 

 • робити це потрібно в спокої, в сидячому положенні, після 10 хвилин відпочинку

 • за 30 - 60 хвилин не вживати кави, міцного чаю, алкоголю, не займатись інтенсивним фізичних навантажень

 • стандартна ширина манжети 12-13 см , довжина - 35 см

 • рука повинна рівно лежати на столі

 • ділянка плеча має знаходитись на рівні серця

 • манжетку надягаємо так, щоб вона знаходитись на 2-3 см над рівнем ліктьового згину

 • виміряйте тиск мінімум двічі на обох руках та розрахуйте середній показник гірудотерапія при серце, гірудотерапія при серцевому тиску

 •  

 Як лікувати підвищений тиск?

 

По - перше, корекція способу життя та харчування , про які йшлося вище.

 

По-друге, гірудотерапія. Так , саме п'явка ефективна при високому артеріальному тиску. 

 

При вчасно виявленій гіпертензії, зазвичай, достатньо гірудотерапії. Але, якщо процес задавнений, доводиться приєднувати додаткові методи. Тому:

 

по-третє, голкорефлексотерапія, фітотерапія та, іноді, фармакотерапія. 

 

І основне - це пильний контроль лікаря! 

 

Якого ефекту очікувати від гірудотерапії при високому тиску?

 

 Гірудотерапія при серцевому тиску дозволить доволі швидко та на тривалий час знизити показники АТ та позбутися таких симптомів, як відчуття стиснення за грудиною, головний біль, запаморочення, нудота, порушення зору. Часто , вже після першого сеансу з п’явками, пацієнти описують своє самопочуття словами: “розвиднілось перед очима”. 

 

   Ще Б. Щепотін та Я. Ена писали: “ Через п'ять годин після гірудотерапії рівень артеріального тиску завжди нижчий від початкового. Найбільш виражені зміни артеріального тиску спостерігаються протягом перших 60-70 хвилин гірудотерапії. Помірне його зниження відзначається в період від трьох до п'яти днів, покращення суб'єктивного стану - протягом 7-10 днів. “

 

Чи дозволяє гірудотерапія відмінити приймання медикаментів?

 

  Якщо показники тиску не перевищують 160/100 мм рт ст , в анамнезі немає гострого ураження органів-мішеней ( інфаркт, інсульт, крововилив у сітківку), тоді проходження курсу гірудотерапії кожних 6 місяців, у більшості випадків , дозволить позбутися проблеми без поєднання з фармакологічним лікуванням! 

 

  Якщо ж Ви хворієте вже давно, приймаєте ліки та у Вас присутні ураження органів-мішеней ( стенокардія , епізоди транзиторних ішемічних атак , глаукома і т.д. ), то повністю відмінити препарати після гірудотерапії вдається рідко, але поступово знизити їх дозування до мінімуму - майже завжди. 

 

Ознакою чого є стенокардія? 

 

  Стенокардія проявляється болем за грудиною, який часто віддає в ліву руку, лопатку, шию, нижню щелепу. Є ознакою ішемічної хвороби серця. 

 

[ Ішемія -  зниження кровопостачання у тканинах чи повне його припинення , що призводить до нестачі кисню , необхідного для ефективного функціонування. ]

 

  Таким чином стенокардія вказує нам на те , що серденько в силу певних причин недоотримує кров, а разом із нею такий необхідний для життя кисень, і якщо з цим нічого не робити, то воно з часом і зовсім втратить свою життєздатність.

 

 гірудотерапія після інфаркту міокарда,п'явки стенокардія, п'явки відео, п'явки відгуки

 

Які ж причини виникнення ішемічної хвороби і що з цим робити?

 

 Найбільш частою причиною ( понад 90% ) ішемії є атеросклероз вінцевих судин ( судини , що кровопостачають міокард ( серцевий м'яз) . Змінюючи реологію (тік ) крові та пошкоджуючи стінку судин, атеросклеротичні бляшки ( фактично нашарування жиру на запаленій стінці судин ) сприяють ще більшій активації запалення судини та утворенню мікротромбів поверх бляшки, що тільки погіршує ситуацію.

 

 Також вагомим чинником є спазм вінцевих судин, який є реакцією на стрес ( як негативний, так і позитивний, як емоційний , так і фізичний). Часто проявляється підвищенням АТ, відчуттям серцебиття, тахікардією.

 

  В більшості випадків ці два фактори поєднані.

 

 Чи ефективні п'явки при стенокардії ? Лікування стенокардії природними методами.

 

 Так, адже, як вже відомо, гірудотерапія при стенокардії,:

 

 • здатна покращити реологію крові ( гірудин) 

      -     сприяє реканалізації тромбів (дестабілаза)

      -     має анальгезуючий ( знеболюючий ) ефект (анальгезин)

      -     знижує запалення ( інгібітор трипсину, гуамерин , пігуамерин)

 

  При стенокардії п'явки застосовуються як для купування гострого болю, знімаючи спазм судин та знижуючи тиск, так і в якості тривалого лікування. Адже, окрім антитромботичного ефекту, при курсовому застосуванні спостерігаємо антиатероклеротичний ефект, який зумовлений позитивним впливом на печінку, як на орган, в якому відбувається обмін холестерину. Отже пам'ятаємо, що гірудотерапія при атеросклерозі здатна поступово покращити ситуацію!

 

Асоціація Кардіологів України публікує на сторінках українського кардіологічного порталу результати дослідження Т.  Лапкеса та В. Птушкіна:

 

“  У нашому кардіологічному відділенні протягом п'яти років медичні п'явки застосовувалися при нестабільній стенокардії, тромбофлебіті нижніх кінцівок і кризах при глаукомі.

 Хворі на стенокардію , яка характеризується тривалими нападами , які погано купувались нітрогліцерином і піддавалися лише терапії анальгетиками , отримували п'явки на ділянку серця. Шість-вісім п'явок перебували на шкірі хворого протягом години. Процедуру повторювали зазвичай двічі протягом 7-10 днів. Всього таку терапію отримувало близько 300 пацієнтів. Позитивний ефект - зрідшання і зникнення нападів , які потребують приймання анальгетиків , був відмічений у 80% хворих. Особливо хорошого результату вдалося досягти у літніх пацієнтів з атиповим больовим синдромом. ”

 

гірудотерапія при екстрасистолії, гірудотерапія після інфаркту міокарда

І навіть після інфаркту міокарда?!

 

Так , гірудотерапія після інфаркту міокарда здатна швидко покращити кровотік у вінцевих артеріях та попередити подальші ускладнення!

 

Гірудотерапія при аритмії.

 

  Часто при перенавантаженні нашого серця, при розтягненні його стінок чи виникненні вогнищ ішемії погіршується провідність по частково автономній нервовій системі серденька. От тоді можуть виникати аритмії. П'явки дозволять поступово зменшити зону ураження та розвантажити серце від надмірної роботи. Також вони чинять місцевий рефлексогенний ефект. Гірудотерапія при екстрасистолії та інших порушеннях провідності дає хороші результати в поєднанні з апітерапією.

 

Гірудотерапія при серцевій недостатності.

 

   Якщо усі вищевказані стани не лікувати протягом тривалого часу, наше серце втомиться і не зможе виконувати свою функцію в достатній мірі. Сили скорочення буде недостатньо, щоб виштовхнути необхідну організму кількість крові, а насичена вуглекислим газом венозна кров все далі поступатиме до серця, ще більше перевантажуючи його.

  Чим тут корисні п'явки? Вони не тільки покращать текучість крові, а й зменшуватимуть тиск крові у венозній системі , тим самим розвантажуючи серце. Важливим є правильний підбір точок постановки!

 

Серце для життя!серце для життя стенокардія лікування природніми методами

 

 Все ж варто пам'ятати, що захворювання легше запобігти, а не лікувати. Тому бережіть себе та своє серденько змолоду. І воно прослужить Вам , віддаючи свою любов і тепло, ще довгі і здорові роки!