Кошик порожній
Меню
Послуги

ЯК П’ЯВКИ ЛІКУЮТЬ БРОНХІТ І ПНЕВМОНІЮ

Гірудотерапія при хронічному бронхіті та після пневмонії є ефективним і сучасним методом лікування. Адже пройти курс лікування п’явками органів дихання в наш медичний заклад звертаються не лише самі пацієнти, а й нерідко їх скеровують і самі пульмонологи, почувши позитивні відгуки лікарів, своїх колег.

Спеціалісти Лічниці с. Похмурських  на виїзді лікували п’явками не лише на дому, а й в лікарнях міста Львова, по скеруванню лікуючих лікарів, які призначили гірудотерапію як метод фізіотерапії , тобто відновного лікування, яке доповнювало протоколи лікування пневмонії і хронічного бронхіту МОЗ  України. Найскладніший випадок, де ми отримали гарний результат, це лікування п’явками аспергільозу  легень, який жінка без успіхів лікувала в різних лікарнях, в тому числі, за кордоном. Ефективність лікування п’явками підтвердили лікарі з Німеччини. Цей відео відгук жінки, якій помогла гірудотерапія при хворобі легень, ви можете побачити в цій статті  

ЧОМУ П’ЯВКИ ЕФЕКТИВНІ ПРИ ХРОНІЧНОМУ БРОНХІТІ І ПІСЛЯ ПНЕВМОНІЇ

ХРОНІЧНИЙ БРОНХІТ -це хвороба слизової оболонки бронхів, зумовлена інфекцією або вдиханням подразнювальних речовин, з періодами ремісії, і загострень. Слизова при бронхіті з часом ущільнюється, розростається сполучна тканина і звужується просвіт бронхів. Також ця сполучна тканина погіршує кровообіг в легенях і збільшує навантаження на серце. А гірудотерапія метод лікування, який поможе розчинити ці зміни і зменшити застій крові в легенях.

Ось відгук пацієнтки, яка хронічний бронхіт і гайморит лікувала п’явками в Лічниці с. Похмурських, після курсу гірудотерапії вона протягом 2 років не мала жодного загострення бронхіту.

Ускладненням бронхіту є емфізема легень, інтерстиційна пневмонія, пневмосклероз, легеневе серце.

ПНЕВМОНІЯ – хвороба , для якої характерне запалення легень, яке відбувається перш за все у повітряних міхурцях під назвою альвеоли. 12 листопада всесвітній день  Пневмонії.

Зазвичай , при запаленні легень спостерігається кашель, біль у грудях , гарячка, відчуття задишки. Причиною пневмонії є бактерії, віруси, грибки та найпростіші.

СТАТИСТИКА ЗАХВОРЮВАНОСТІ НА ПНЕВМОНІЇ 2015-2020 рік

РІК

Кількість хворих

на пневмонію

На 100 тис. населення

Смертність від

пневмонії

На 100 тис. населення

Лікарняна смертність

від пневмонії

На 100 тис. нас.

2015

395,0

11,6

1,37

2016

458,3

14,1

1,5

2017

384,0

11,7

1,4

2018

Точних статистичних даних нема , оскільки Наказ МОЗ України від 04.10.2018 р. №1802 "Про затвердження змін до наказу МОЗ України від 10 липня 2007 року № 378" відмінив Форму звітності № 12, де лікарі вказували кількість хворих на пневмонію на дільниці  (Апостроф)

2019

2020

Мабуть, буде більша у зв'язку з коронавірусом

 

ЧИМ МОЖЕ ДОПОМОГТИ ЛІКУВАННЯ П’ЯВКАМИ ПІСЛЯ ПНЕВМОНІЇ?

Як бачимо, пневмонія і була завжди. А її частим наслідком є залишковий фіброз в легенях, спайки на плеврі, порушення кровообігу в ділянці легені, яка була уражена пневмонією.

Саме тому, як і при хронічному бронхіті гірудотерапія має високу ефективність, оскільки володіє вираженими розсмоктуючими  властивостями. П’явки рекомендуються при бронхіті , хронічному кашлі, запальних процесах у легенях ( в тому числі після пневмонії)

Як було вказано , причинами цих захворювань легень можуть бути інфекційні чи алергенні чинники. Незалежно, що спричиняє захворювання ( бронхіт чи пневмонія) , всі вони виникають на фоні зниження імунітету.

Проведено багато лабораторних та наукових досліджень, які вивчали склад та діючі речовини слини п’явки, які вона виділяє під час сеансу  гірудотерапії.

Слина п’явки – це чи не найсильніший лікувальний засіб , у склад якого входить більше 150 корисних ферментів та речовин. Коли вони потрапляють в організм людини, то починають діяти на нього буквально зі всіх сторін.

Протимікробна дія гірудотерапії складається не лише із бактерицидних якостей гірудину та імунної  антибактеріальної дії, а й із гіалуронідазної активності ,  завдяки якій піддається пошкодженню мембрани деяких бактерій, що маю гіалуронову кислоту.  Бактеріостатичний ефект гірудотерапії забезпечується також гепарином , що вивільнився із тучних клітин, який не зміг інактивувати  гіалуронідазу  п’явки. Так п’явки нейтралізують гіалуронідазу бактеріальних мембран, внаслідок чого порушуються здатність мікробів до проникнення в сусідні області, і це триває ще якийсь час після сеансу гірудотерапії.

Укуси п’явок сприяють розрідженню крові та усуненню застійних процесів в легенях і бронхах .  Гірудотерапія прискорює всі обмінні процеси, а імунітет з новими силами починає боротися із захворюванням.

Укріплення захисних механізмів, під час гірудотерапії, відбувається тому, що після того, як п’явка відпаде, із ранки починається відтік лімфи, і це сприяє посиленому виробленню лімфоцитів, котрі якраз і відповідають за роботу нашої імунної системи. Таким чином , п’явки допомагають укріпити , підтримати і відновити ослаблений організм, завдяки чому одужання наступає набагато швидше.

В європейських країнах дуже активно почали вивчати гірудотерапію як метод комплексного лікування після пневмонії. Часто після запалення легень розвивається пневмофіброз ( це заростання альвеол сполучною тканиною) і , як наслідок, зменшується площа легень.  Ферменти , які вприскує  п’явка , мають розсмоктуючу дію на сполучну тканину.   Отже, під впливом гірудотерапії відновлюється легенева тканина, кров насичується киснем, лімфообіг покращується.

Курс гірудотерапії хронічного бронхіту чи пневмонії триває 5-10 сеансів . Точки постановок  та кількість п’явок на один сеанс визначає   лікар, у залежності від стану пацієнта.  Контроль за ефективністю лікування хронічного бронхіту і пневмонії проводять по даних аналізів, задишці, частоті кашлю, кількості інгаляцій.

ЯКІ ПОБІЧНІ ДІЇ АБО УСКЛАДНЕННЯ МОЖУТЬ БУТИ ПІД ЧАС СЕАНСІВ ГІРУДОТЕРАПІЇ ПРИ БРОНХІТІ ТА ПІСЛЯ ПНЕВМОНІЇ?

  1. Одним із можливих ускладнень гірудотерапії – це тимчасове збільшення задньошийних або потиличних лімфовузлів .  Як вище було вказано, після сеансу постановки п’явок при бронхіті і пневмонії , активується робота імунної системи і , відповідно, якщо є хронічний тонзиліт  чи інші вогнища інфекції , лімфовузли починають активно « працювати»  і захищати Вас від даних інфекцій .  
  2. Крововтрата при гірудотерапії  інколи буває більше звичайного, і може виникнути анемія,  яка легко коригується лікарем. Тому в Клініці сестер Похмурських, курс лікування гірудотерапією постійно контролює лікар, щоб після курсу лікування пневмонії чи бронхіту п’явками, Ви стали більш активними та хронічні захворювання перейшли в стадію тривалої ремісії або й завершилися виздоровленням.

 

Записатись на консультацію та огляд  лікаря і курс лікування п’явками з приводу хронічного бронхіту і гірудотеріпію після пневмонії можна за телефоном 0970705757, 0730705757, або через форму запису вгорі сайту,  Лічниці сестер Похмурських