Кошик порожній
Меню
Послуги

Гірудотерапія ( лікування п'явками ) при артритах і артрозах

Гірудотерапія – це надзвичайно ефективний спосіб лікування різного типу захворювань за допомогою п’явок, в тому числі артритів, арторозів, синовітів, наслідків травм суглобв , наприклад, кисти Бейкера. Гірудотерапія – лікування п'явками, відома з давніх часів та використовувалась людьми сотні років і в наші дні активно досліджується вченими і лікарями.

Останні наукові дослідження також підтверджують ефективність гірудотерапії в лікуванні хвороб суглобів:

 

 1. Дослідження опубліковане в Journal of Integrative Medicine в вересні 2020 року «Hirudotherapy attenuates arthritic pain in patients with various chronic pain syndromes: A retrospective analysis» підтвердило високу ефективність лікування п'явками хронічного болю в суглобах при поліартириті ніг і рук, артриті плечевого суглобу, артриті гомілково-стопного суглобу, великого пальця ноги і руки, артрозі ключично-акроміального суглобу, та ін. Значне зменшення болю в суглобах, а також збільшення їх рухливості тривало більше 12 місяців після проведеної гірудортерапії і було однаково ефективне при артритах та артрозах різного походження.

 

 1. 2008 року Захаровою Ольгою було захишено дисертацію на тему «Патогенетическое обоснование гирудотерапии у больных суставной формой ревматоидного артрита» де доказали, що лікування п'явками значно зменшувало запалення при ревматоїдному артриті та артрозі пальців рук, і зменшувало потребу в медикаментах, а в контрольній групі де гірудотерапію не проводили потреба в протизапальних і знеболюючих ліках залишалася на постійному рівні.

 

 1. Stefan Andereya 2008 року в дослідженні «Assessment of leech therapy for knee osteoarthritis: A randomized study» показала, що лікування п'явками може використовуватися при артрозі колінного суглоба, гонартиті, бурситі коліна навіть при невдалому лікуванні цих хвороб ліками та після неефективного оперативного лікування. В дослідженні по ефективності гірудотерапії брало участь 113 хворих з болем в колінах.

 

А що ж таке артрит?

Артрит – це захворювання, яке супроводжується запальними процесами у суглобах.

Симптоми артриту:

 • Біль в суглобі. Зазвичай посилюється вночі, а полегшується при рухах. (Щодо артрозу, то все навпаки, біль значно посилюється після фізичних навантажень).
 • Розвиток набряку.
 • Деформація суглобу, а також почервоніння.
 • Головний біль, слабкість, підвищена температура.
 • При ревматичному артриті характерна поява вузликів під шкірою.

Причини артриту залежно від походження:

 1. Переохолодження. (Від переохолодження лікування п’явками дуже ефективне, оскільки вони посилюють кровообіг і тепло).
 2. Системні захворювання та автоімунні артрити (хвороба Бехтерева, ревматоїдний артрит, системний спондильоз і спондилоартроз, псоріатичний артрит) метод лікування п’явками є ефективним і його обов’язково рекомендується поєднувати з лікуванням основної хвороби, при цих хворобах також дуже ефективна апітерапія.
 3. Артрити інфекційного походження спричинені вірусами гепатиту В і С, хламідійним уретритом, та ін. На  фоні різних інфекцій гірудотерапія ефективна, бо зменшує біль і набряк. Гірудотерапію обов’язково поєднувати з  лікуванням інфекції, яка провокує захворювання ліками.
 4. Лайм-бореліоз. При лайм-бореліозі обов’язкове лікування антибіотиками! Лікування п’явками ефективне на ранніх стадіях, коли є набряк в суглобах. В подальшому добре поєднувати з апітерапію (лікування бджолами).
 5. Обмінні артрити (Подагра). Подагра частіше уражує 1 палець стопи, викликає артрит і артроз пальців рук і ніг, плюснефалангового суглобу, артроз стопи і кисті. Подагричний артрит часто потребує зміни дієти, гарний доповненням тут також буде апітерапія, в гострий період призначають ліки для зниження сечової кислоти в крові.
 6. Вікові артрити і артрози. Часто це арторози і артрити тазостегнового , плечового, колінного суглобів, З віком, нажаль наші хрящі в більшій чи меншій мірі зношуються, що дуже залежить від способу життя, шкідливих звичок та ін. При  вікових артритах метод лікування п’явками дуже ефективний і його варто поєднувати з очищенням організму, можливо, змінити дієту та спосіб життя, використовувати ЛФК.

Запам’ятайте, що при артриті надзвичайно важливий комплексний підхід. Окрім гірудотерапії потрібно  застосовувати протизапальні засоби, також проводити очищення організму, змінити дієту.

Діагностика артриту

З будь-яким захворюванням суглоба потрібно проконсультуватися у  лікаря та за потреби зробити:

 • Ультразвук;
 •  Рентген суглоба;
 • Ревмопроби: С-реактивний білок, АСЛО, серомукоїд, ревматоїдний фактор, сечова кислота, та ін.

Як і які хвороби суглобів лікують п’явки?

 • При бурситі та кисті Бейкера, яка найчастіше буває в колінному суглобі, підколінній ділянці, гомілковостопному суглобі в гомілці. П’явки є дуже ефективними з народних методів лікування кисти Бейкера.

В порівнянні з іншими методами гірудотерапія є малотравматичною, оскільки часте відсмоктивання рідини шприцом  може призвести до контрактури суглоба. Механізм лікування бурситу п'явками інший – гірудотерапія  покращує співвідношення гіалуронової кислоти, яка затримує рідину і гіалуронідази, яка допомагає виводити гіалуронову кислоту і як наслідок зменшується набряк. Якщо буде замало гіалуронової кислоти, то буде спостерігатися сухість в тих областях, а якщо замало гіалуронідази, то виникатиме набряк, тому так важливий баланс. Отож при лікування п’явками кисті Бейкера розміри кісти та біль суттєво зменшяться.

 • Гірудотерапія дуже ефективна при артритах в гострому періоді, коли вони набряклі і болять.

Зверніть увагу! Лікування артриту народними методами чудово поєднується з різними медикаментами, протизапальними препаратами як стероїдними так і нестероїдними. Тому, наприклад, при ревматоїдному артриті ми можемо продовжувати вживати базисні препарати лікуючись п'явками або бджолами.

А що ж таке артроз?

Артроз – це хронічне захворювання суглобів, що супроводжується дегенеративними змінами у хрящі та поступовою втратою рухової функції суглоба.

Стадії артрозу:

Перша стадія артрозу. Не супроводжується ніякими болями, тому часто людина може не здогадуватись про розвиток хвороби. Можливий дискомфорт в кінці робочого дня чи після фізичних навантажень.

Друга стадія артрозу. На даній стадії відбувається ураження хрящової тканини. З’являється гостра біль незалежно від фізичних навантажень.

Третя стадія артрозу. Характеризується нестерпним болем, оскільки хрящ зруйнований повністю і відновити його надзвичайно важко. На даній стадії хрящ повністю блокує суглоб.

При четвертій стадії артрозу ефективним буде лише заміна такого суглобу, оскільки на даній стадії він вже повністю зруйнований.  

Гірудотерапія при артрозі. Лікування п’явками дуже ефективне на початкових стадіях артрозу, оскільки покращується кровообіг та обмін речовин в суглобі.

Чим артрит відрізняється від артрозу?

Артрит – це захворювання, що супроводжується запаленням суглоба, а артроз – це руйнування хрящового прошарку в суглобі. Артроз не може виникати через перенесення артриту, а артрит може бути ускладненням від артрозу.

 • Надзвичайно ефективні п’явки при асептичному некрозі голівки стегнової та плечової кісток. Дане захворювання характерне для людей з цукровим діабетом, курців.
 • При асептичному некрозі кульшового суглобу, головки стегнової кістки, плечової кістки ми отримували чудовий результат лише на самому лікуванні п'явками без медикаментів. Найважчий випадок був коли хлопець прийшов до нас на гірудотерапію та лікування народними методами на милицях, а після курсу лікування ходив на своїх ногах, навіть без палички. Це і не дивно, адже лікування п'явками покрощує мікроциркуляцію, порушення якої і є причиною асептичного некрозу.

Протипоказання ! При гнійному артриті гірудотерапія на суглоби заборонена. Дане захворювання повинен лікувати хірург.

Лікування артриту народними засобами:

Поєднування гірудотерапії та інших народних засобів може бути значно ефективнішим, ніж лікування одними медикаментами. Також при артриті (артрозі) важливо притримуватись правильного харчування, дієти.

Лікування артриту та артрозу народними способами поділяється на два пункти:

1. Фізичні вправи.

2. Народна медицина.

 ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА ПРИ АРТРИТІ

Вправи при артриті та артрозі особливо важливі вранці, коли суглоби максимально скуті в рухах. Ми підготували швидке ЛФК при артриті кульшового, колінного суглобів, стопи, а також плечового, ліктьового суглоба яке можна робити щодня по 5 хв, і ви точно будете це стигати робити.

 

Ревмотоїдний артрит ЛФК для суглобів пальців, кистей рук і засп'ясного суглоба – зжимайте і розжимайте кулаки, крутіть кулаком в зап'ясті, по 40 разів в кожному сторону. Перебирайте дрібні предмети.

Дієта при артриті:

Соки з овочів та фруктів допоможуть вилікувати захворювання. Особливо корисними є моркв’яний, огірковий, буряковий та яблучний соки. Полегшити біль також допоможе мед зі соками.

Яблучний оцет – ще один хороший метод. По одній чайній ложці на склянку, три рази на день.

Але не вдавайтесь до самолікування, а насамперед проконсультуйтесь у лікаря!

Отже, як ми говорили раніше при лікуванні артриту чи артрозу надзвичайно важливий комплексний підхід. Лікування п’явками допоможе отримати хороший результат при комплексному лікуванні.

Які ж плюси гірудотерапії в лікуванні хвороб суглобів?

 1. П’явки впливають на декілька факторів, що викликають артрит.
 2. Покращують мікроциркуляцію.
 3. Гірудотерапія зазвичай немає ніяких протипоказань та не викликає ускладнень в подальшому.

У гірудотерапії використовують спеціальні медичні п’явки, які у своїй слині містять надзвичайно корисні ферменти. До прикладу, гірудин, плазмін, стрептокіназа, гіалуронідаза,  а також ферменти, які нормалізовують мікроциркуляцію та багато інших.

Техніка гірудотерапії

При лікуванні артриту та артрозу використовують два методи лікування п’явками:

 • Аспіраційний метод. Суть даного методу полягає в тому, що п’явці дають можливість повністю насититися кров’ю. П'явка може сидіти на хворому суглобі різну кількість часу, і її забирають лише тоді коли вона сама відпаде.
 • Суть другого методу гірудотерапії полягає у від’єднанні п’явки через короткий проміжок часу після укусу, так як виділення ферментів відбувається при укусі п’явки. Такий метод лікування суглобів п'явками, частіше використосується для дуже ослаблених людей, дітей або у хворих з вираженою анемією.

Краще не чекайте ускладнень від артриту і артрозу, а починайте лікування п’явками на ранніх стадіях артриту (артрозу), тоді і сеанси гірудотерапії будуть коротшими. Саме тому у нашій клініці кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед проведення гірудотерапії і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення.

 

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...