Кошик порожній
Меню

голкотерапія при невриті лицьового нерва

Акупунктура при невриті лицевого нерва визнаний метод лікування не лише в Україні, а й світі. І нерідко курс рефлексотерапії може призначити сам невропатолог, який ще паралельно призначає при невриті лицевого нерва лікування антибіотиками, гормонами, наприклад дексометазоном та іншими медикаментами. Ліки добре знімають біль, а от з перекошеним лицем їй справитися важче. Акупунктура прекрасно розширяє можливості лікування нейропатії лицевого нерва, адже, лише на одних ліках, не завжди вдається досягнути такого бажаного результату – зникнення асиметрії обличчя  без залишкових явищ. Голкотерапія при невриті лицьового нерва, допомагає зняти біль, зменшити асиметрію обличчя за рахунок зменшення спазмів м’язів з здорового боку, але найважливішою дією рефлексотерапії є здатність відновлювати скорочення м’язів з хворого боку, адже тільки так можна провести повноцінну реабілітацію лицевого нерва.

Нерідко паралельно проводиться акупунктура і акупресура, мейхуаджень – поверхневе голковколювання, а також дзю – прогрівання моксами акупунктурних точок. В Лічниці сестер Похмурських у Львові лікар рефлексотерапевт підбирає рецепт під конкретного хворого і це буде залежити від вашої статі, сторони на якій виник неврит лицевого нерва, на фоні чого він виник - через хворобу зуба, або чи була температура, герпес, центрального чи переферичного походження цей неврит лицевого нерва

Протокол лікування невриту лицевого нерва може включати протизапальні засоби, часто гормональні тривалим курсом, наприклад, дексаметазон, антибіотики, противірусні засоби, залежно від причини хвороби, фізіопроцедури.

 

НЕВРИТ ЛИЦЕВОГО НЕРВА  ЛІКУВАННЯ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

Крім акупунктури нерідко ще може включати гірудотерапію (лікування п’явками), апітерапію, масаж при лицевому невриті, та  лікувальна гімнастика.

Рефлексотерапія і гурудотерапія в комплексі дуже ефективна на самих початках невриту лицевого нерва, коли нерідко болить лице, навіть голова і шия. П’явки ставляться також на акупунктурні точки з метою швидкого зняття набряку навколо n. Facialis.  Слід пам’ятати, що нерідко одночасно з нейропатією лицевого нерва є ще й неврит трійничного і язикоглоткового нервів. Саме тому наш лікар рефлексотерапевт, при огляді також подивиться на болючість і по ходу цих нервів. І за потреби в ці точки ми нерідко теж ставимо п’явки, адже крім швидкого зняття набряку в місці запалення, їхні ферменти наприклад гістаміноподібна речовина, яка чинить виражену місцеву протизапальну дію, ще володіють протиішемічною дією, відновною функцією, чим також пришвидшують відновлення і самого лицевого нерва.

Хронічний неврит лицевого нерва, повторно може виникати вже без болю, і відбувається це через те що під час першого виникнення хвороби її було недоліковано до кінця, і повноцінного відновлення лицевого нерва не відбулося. В такому випадку, коли болю вже немає, ми нерідко поєднуємо голковколювання разом з апітерапією (укусами бджіл). Бджолина отрута має стимулюючу дію, покращують провідність по нерву, і допомагає відновити роботу м’язів і позбутися парезу лицевого роботу нерва з хворої сторони.

Для більшої ефективності рефлексотерапії дуже важливо розуміти причину невриту лицевого нерва, адже від цього буже залежати індивідуальний рецепт акупунктурних точок для конткретного хворого.

Частими причинами можуть бути:

 1. Місцеве переохолодження
 2. Герпес
 3. Розсіяний склероз
 4. Депресії і часті стреси
 5. Гіпертонія
 6. Травма під час операції
 7. Алкоголізм
 8. Гайморити
 9. Отити
 10. Судинні захворювання – атеросклероз, тромбобоз, аневризма
 11. Ендокринні захворювання

Також не слід забувати, що нам провести диференційну діагностику між невритом лицевого нерва і інсультом головного мозку. Найкраще інсульт видно на МРТ головного мозку, при невриті лицевого нерва МРТ може бути взагалі без змін. При інсульті акупунктура теж ефективна, але ми її розпочинаємо після ургентного лікування в неврологічному відділенні лікарні, адже кожен хворий з інсультом потребує негайної госпіталізації, і чим швидше почне лікування тим прогноз в подальшому

Неврит лицевого нерва нерідко виникає у вагітних і у породіль, акупунктра для цієї групи пацієнток є прекрасним виходом, адже годуюча і вагітна жінка може приймати далеко не всі таблетки. І наші лікарі мають досвід лікування лицевого невриту у вагітних і жінок, які щойно народили і захворіли на парез половини обличчя.

Акупунктура добре поєднується не лише з ліками, але й з масажем обличчя, ЛФК. Доречі, лікувальні вправи при невриті лицевого нерва ви можете знайти у нас на сайті з детальним поясненням і відео інструкцією з нашого ютуб каналу.

Доречі прід час самого сеансу рефлексотерапії, нерідко наш лікар перевіряє ефективність голковколювання, і просить хворого робити хури з вправ прямо під час процедури до і після стимуляції акупунктурних точок на хворій половині лиця. І часто цей рух стає робити легше, навіть якщо він не вдавався раніше. Тому і лікувальна гімнастика і акупунктура мають дуже тісно поєднуватися в плані лікування хворого з невритом лицевого нерва.

В Лічниці сестер Похмурських під час лікуванння рефлексотерапією ми використовуємо

 1. класичну акурунктруру,
 2. краніопунктуру (акупунктурні точки розміщені на голові, в основному де росте волоссся),
 3. аурикулопунктуру (точки вушної раковини)
 4. Су-джок ( це міні і мікросистеми точок на кистях і стопах, де рефлексотерапевт працює з системами руки, йоги, комахи, тварини, залежно від лікувальної потреби)
 5. Дзю ( це прогрівання акупунтурних точок моксами або полинними сигарами)
 6. Мейхуаджень – поверхневе голковколювання ( цей метод дуже частовикористовуємо практично в кожного хворого з невритом лицевого нерва)
 7. Акупресура – масаж акупунктурних точок

Традиційна медицина використовує для лікування асиметрії обличчя хірургічне надсічення корінців лицевого нерва, ботокс, який підколюють в здорову половину обличчя, в результаті цього випадають з роботи і здорові м’язи. В результаті нібито асиметрія стає менше помітною, але лице амімічне, неживе. Натомість акупунктура намагається максимально відновити роботу виключених м’язі з хворого боку, і розслабити м’язи з здорової сторони. Обличчя може виявляти емоції і здорову міміку.

Також дуже неприємним симптомом невриту лицевого нерва є неповне незакривання ока. Найнеприємнішою скаргою цього є те що око постійно сльозиться око, виникає синдром сухого ока, воно пече, адже в нормі під час нормального моргання око періодично постійно зволожується сльозою, а при невропатії лицевого нерва змикання повік неповне і зволоження ока стає неможливим. Лікування з офіційній медицині – це штучні сльози, але хворий не може капати їх в око безперервно. Крім того при змиканні повік, око ще й зігрівається нашою кров’ю, що рятує око від переохолодження. Тому взимку хворі невритом лицевого нерва часто страждають болем ока і голови, нерідко може приєднуватися запалення ока, а також мікробні інфекції.

ЧАС ВІДНОВЛЕННЯ ПРИ НЕВРИТІ ЛИЦЕВОГО НЕРВА залежить від глибини ураження хворого нерва, та тривалості хвороби повноцінного лікування. Якщо до нас приходили пацієнти в яких тільки почалась асиметрія обличчя, то були випадки, що відновлення обличчя було досить помітним навіть після перших кількох сеансів.

В той же час коли приходять пацієнти, які ходять з недолікованим невритом лицевого нерва більше року, добитися хоч якогось першого помітного покращення, інколи необхідно пройти навіть декілька курсів акупунктури. До речі, при глибокому ураженні нерва навіть при постійній гормонотерапії  дексаметазоном по протоколу перших симптомі покращення можна очікувати не раніше, ніж через кілька місяців такої терапії.

Дуже важливо поєднувати акупунктуру при невриті лицевого нерва з лікувальною гімнастикою для обличчя при асиметрії лиця, адже вона має свої нюанси для хворої і здорової сторони. Стаття з детеальним описом, фото і відео лікувальних вправ при нейропатії лицевого нерва вже є на нашому сайті за цим посиланням.  

В нашій клініці у Львові ми використовуємо одноразові сертифіковані в МОЗ України голочки, які бувають різних розмірів, голки для рефлексотерапії можуть бути металеві, мідні, золоті і срібні і лікар підбирає за потреби яку голку краще використати для кожної точки в індивідуальному рецепті хворого з невропатією лиця.

У Лічниці сестер Похмурських досить доступні ціни порівняно з іншими приватними клініками Львова на сеанси і курси рефлексотерапії при невриті лицевого нерва. Акупунктура прекрасно поєднується з медикаментозним лікуванням невропатії лицевого нерва призначеної вашим невропатологом, фізіотерапією, масажем обличчя та ЛФК. Чим швидше розпочинати сеанси голковколювання від самого початку захворювання тим кращого відновлення обличчя можна досягнути в подальшому. Акупунктура – це безпечний метод лікування асиметрії обличчя дозволена вагітним і породілям, які годують дітей грудним молоком.

Якщо у вас є запитання по здоров'ю, просимо їх писати сюди, щоб ми могли бути максимально корисні для вас.