Кошик порожній
Меню

Вправи при невриті лицевого нерва

Вправи при невриті лицевого нерва - дуже важлива складова лікування при парезі обличчя, цей метод рекомендується як офіійною так і народною медициною. Гімнастика при невриті лицевого нерва дуже добре поєднується і з медикаметозним ліуванням і з фізіотерапією. Дуже сильно посилюює ефективність ЛФК при невриті лицевого нерва та інших методів лікування - акупунктура. Масаж, лікувальна фізкультура і акупунктура при невриті лицевого нерва входить в сучасні протоколи лікування в неврології, адже це дуже ефективні методи, які в рази дозволяють пришвидшити відновлення лицевого нерва і дають змогу набагато швидше позбутися асиметрії м'язів обличчя. В цій статті детально розписано і показано в наших фото і відео з нашого Ютуб як правильно виконати ряд важливих вправ при невриті лицевого нерва - єдине що важливо дотримуватися всіх умов і рекомендацій для зарядки, щоб ви були задоволені результатом до і після лікування невралгії лицевого нерва
Неврит лицевого нерву - це запалення, яке виникає в нервових волокнах, які відповідають за контроль м'язів обличчя, і вони перестають працювати з хвого боку. Це складне захворювання яке вимагає правильної диференційної діагностики в першу чергу з інсультом, тому огляд і консультація лікаря є обов'язковою
Звичайно, що необхідне і медикаментозне лікування, і його має підбирати лише лікар, але без акупунктури , вправ і масажу обличчя реабілітація буде значно довша. Так само під час виконання ЛФК дуже важлива правильна техніка виконання, тому у нас в клініці, перші сеанси ЛФК хворий проводить разом з лікарем перед дзеркалом.
 
НЕВРИТ ЛИЦЕВОГО НЕРВА ЕТІОЛОГІЯ?
Розрізняють первинний неврит лицевого нерву, що виникає у здорових людей на фоні переохолодження і вторинний неврит лицевого нерву – в результаті інших захворювань.
 
Невропатія лицевого нерва з парезом і без також часто виникає на фоні:
 1. ⦁ вірусних інфекцій (найчастіше це вірус герпеса, тобто при ослабленому імунітеті може розпочатися неврит лицевого нерву);
 2. ⦁ протяги;
 3. ⦁ травми;
 4. ⦁ при різних захворюваннях вух (особливо середнього вуха);
 5. ⦁ бактерійні інфекції.
 
Тому так важливо розпочати лікування з тої причини, яка викликає неврит лицевого нерву. І найголовніше,  зняти набряк, де проходить лицевий нерв.
 
СИМПТОМИ НЕВРИТУ ЛИЦЕВОГО НЕРВА:
В більшості випадків неврит лицевого нерву розвивається поступово. Спочатку виникає дискомфорт та біль позаду вуха, а вже через декілька днів стає помітною асиметрія лиця. Зазвичай опускається куток рота і обличчя перекошується в здорову частину. Згодом слабнуть м’язи і людина не може показувати міміку. Знижуються смакові рецептори на передній частині язика.
 
ДІАГНОСТИКА НЕВРИТУ ЛИЦЕВОГО НЕРВА:
Симптоми невриту лицевого нерву на стільки яскраво виражені, що достатньо буде лише проконсультуватись у невролога, в той же час таке обстеження як нейроміографія покаже ступінь ураження лицевого нерва і допоможе скласти прогноз реабілітації і тривалість лікування. Бувають випадки, що варто зробити МРТ чи КТ головного мозку для того, щоб виключити пухлини чи інші запальні процеси, інсульт. Аналізи на вірусні інфекції, зокрема вірус герпесу
 
НЕВРИТ ЛИЦЕВОГО НЕРВА ЧИ МОЖНА ГРІТИ ?
Запам’ятайте, що точно НЕ варто робити при невриті лицевого нерву – це не гріти частину лиця, яка в нас перестала працювати - це тільки посилить набряк і збільшить запалення. А от лікування гірудотерапією, якщо п'явки прикладати на точки зони виходу лицевого нерва, пірамідної кістки, та ін. навпаки швидко знімає набряк і зменшує запалення. 
 
НЕВРИТ ЛИЦВОГО НЕРВА ЧЕРЕЗ СКІЛЬКИ ПРОХОДИТЬ ?
 1. При поверхневому пошкодженні нерву  полегшення може наступати, якщо проводити лише медикаментозне лікування, то може пройти від 1-5 тижнів до появи перших рухів. Але, зверніть увагу, що лише після одного сеансу гірудотерапії в поєднанні з рефлексотрапією у наших пацієнтів наполовину зменшуються симптоми.
 2. При важкій формі невриту лицевого нерва, тобто при глибокому ушкодженні самого аксона нерву, на медикаментозному лікуванні результат може почати з’являтись від 5 до 12 тижнів до появи перших рухів. При цій формі і в поєднанні з методами народної і нетрадиційної медицини лікування буде довшим, наприклад, часто є потреба повторних курсів акупунктури. І при важкій формі нейропатії лицевого нерва ЛФК більше потребує пасивних рухів м'язами, і достатнього терпіння і вашої цілеспрямованості.
 
 Цікаво знати, що в нормі нерв відростає на 1мм – в день. І якщо не працювати з м’язами з хворого боку, то  нерв не дістає необхідного сигналу і втрачається зв'язок з зонами головного мозку, які відповідальні за рухи м'язів обличчя, організм сприймає, що це вам не дуже потрібно, і відновлення самого лицевого нерва відбувається набагато гірше, і в такому випадку стійка контрактура (асиметрія лиця) може залишитись і на все життя. Тому так важливі вправи для лицевого нерву. Усі лфк для лицевого нерву варто робити перед дзеркалом і починати їх виконувати вже на ранніх етапах хвороби.
 
 

 
ПАМ'ЯТАЙТЕ:  
 • 1. якщо у вас на даному етапі не виходить виконувати активні рухи хворою половиною обляччя під час гімнастики при невриті лицевого нерва - виконуйте їх пасивно за допомогою своїх рук. 
 • 2. Головний мозок сприймає однаково і активні і пасивні рухи. Якщо рухів м'яз не виконує мозок думає, що це м'яз не потрібний, і відновлення лицевого нерва стає під загрозою
 • 3. Під час виконання лікувальної фізкультури при невриті лицевого нерва слід фіксувати рукою здорову половину обличчя, адже так позбутися асиметрії буде легше.
 • 4. Всі вправи робити тільки перед дзеркалом !!! Без дзеркала нам здається що ми виконуємо одну вправу, а насправді наші м'язи лиця можуть робити щось зовсім інше. Відповідно і в реабілітації лицевого нерва можна отримати зовсім інший результат, ніж ви очікуєте.
 • 5. Дуже рекомендовано виконувати гімнастику при парезі м'язів обличчя під контролем лікаря, який добре володіє технікою саме ЛФК при невриті лицевого нерва, і сам легко може правильно виконувати всі вправи. АДЖЕ САМОСТІЙНО ЧАСТО ВПРАВИ РОБЛЯТЬ НЕ ПРАВИЛЬНО !!! В результаті працюють зовсім не ті м'язи, реабілітація йде не правильно і збільшується ризик контрактури обличчя в подальшому!
 
НЕВРИТ ЛИЦЕВОГО НЕРВА ЗАДАЧІ ЛФК І МАСАЖУ
В першу чергу головним завданням для зменшення асиметрії є розслаблення м'язів зі здорової сторони і тонізація з хворої, а також зігнання лімфи, щоб пришвидшити регенерацію.
 1.  Масаж лиця спрямований на зігнання лімфи. Масажувати потрібно від носа до скроні.
 2.  Не варто робити однаковий масаж як для здорової частини лиця так і для хворої. Тому в той час як здорову частину ми погладжуємо, до виска, то хвору розтираємо, пощипуємо. Таким чином ми тонізуємо хворі м’язи. Пощипування може бути начебто «ліпимо вареники». Напрямок завжди від носа до виска.
 3. Масажувати лице можем також зигзагоподібними рухами. Здорову сторону ми тільки погладжуємо та заспокоюємо.
 
Дуже часто буває, що тече з рота слина, людина не може нормально їсти та пити.
Зарядка при невриті лицевого нерву на рот, які допомагають при слинотечі та випаданні їжі:
 
 Вправа 1. Усмішка. Здорову частину рота ми трішки притримуємо і пробуємо усміхатись. Якщо не виходить, то помагаємо пальцями відтягнути хвору частинку рота.
Вправа 2. Надуваємо кульку. Найкраще це роздувати шарик, але перший раз з невритом, шарик роздути буде важко, тому попросіть когось, щоб хтось роздув, а далі самі пробуйте надути кульку. Ваше завдання, щоб кулька надулась. Якщо збоку рота виходить павітря - підтримуємо кутик рота рукою як заліпляємо вареник
 
Вправа 3. Опускаємо нижню губу. Якщо не виходить, ви фіксуєте пальцями здорову сторону, а з хворого боку опускаєте губу пальцями.
 
 
Вправа 4. Піднімаємаємо верхню губу. Якщо ж вправа не виходить, то варто здорову частину зафіксувати рукою, а хвору пропрацювати пальцями, піднімаючи верхню губу
Вправа 5. На розслаблення навколоротового м’язу. Ніби хочемо випустити повітря через рот, губи в той час розслаблені, але закриті, активно вібрують.
 
 
Вправи при невриті лицевого нерву коли сьозиться око. Адже сльозотеча провокується саме неповним змиканням очної щілини. 
 
 Вправа 1. На змикання очей. Фактично потрібно жмуритись, але щоб здорове око не перестимульовувати і не посилювати асиметрію, то варто рукою розтягнути шкіру над оком та під оком. Якщо знов ж таки не виходить жмурити хворе око, то допомагаємо пальцями.
 
Вправа 2. Піднімання нижніх повік. Піднімаємо нижні повіки начебто нам дує вітер чи пісок в очі. Але не забувайте зажати здорове око та повторювати вправу лише для хворого. Якщо не виходить, то піднімаємо пальцями повіку верх і відпускаємо її.
 
ЛФК при невриті лицевого нерву на щоки:
Вправа 1. Передування повітря з одної щоки в іншу. Також надувати повітря перед губами.
 
Вправа 2. Надуваємо повітря під ніс. Якщо повітря втікає то підтримуємо губу пальцями.
Вправа 3. Втягуємо щоки. Якщо хвора щока не втягується, то варто вказівним пальцем підтримувати губу, а третім та четвертим пальцем підпихати щоку всередину.
Вправа 4. Руками – розтяг щік/Щоками – втягування. Здорову щоку зажимаємо та проробляємо дану вправу з хворою.
 
 Вправи при невриті лицевого нерву для рота і мови:
Вправа 1. Говоримо голосні звуки. У вас може бути асиметричне обличчя і не всі звуки будуть виходити правильно, тому коли ви вимовляєте звуки робіть максимальний акцент на рухи губ.
Вправа 2. Говоримо губні приголосні ( Б, П, В, Ф, М) Також акцент робимо на губи. Чим активніше ви рухаєте губами, тим краще пропрацьовуєте потрібні зони.
 
Вправи при невриті лицевого нерву для зони чола і брів:
Вправа 1. Піднімаємо брови догори. Частину здорового лиця ми затримуємо і помагаємо рукою підніматися хворій брові.
Вправа 2. Наморщуємо брови. Хмуримо брови, ніби ми злимось. Здорову половину зажимаємо і хмуримось лише хворою частиною. Якщо брова не рухається, ми помагаємо пальцями, роблячи рухи вперед/назад по брові.
Гімнастика при невриті лицевого нерву для зони носа:
Вправа 3. Морщимо ніс. У здоровій зоні ми пальцями зажимаємо кут ока і до кінчика носа і морщимо лише хвору частину. Якщо ж таки не виходить то помагаємо пальцями.
 
 Пам’ятайте, що дуже важливо правильно поставити руки при вправах та рухати саме тими м'язами і  у правильному напрямку.
 
У Львові гірудотерапія, масаж лиця та акупунктура при невриті лицевого нерва проводиться у Лічниці сестер Похмурських, що знаходиться на Здоров’я 6. Наша клінка має медичну ліцензію для надання послуг в сфері терапії, та народної і нетрадиційної медицини. Лікарі Лічниці сестер Похмурських обов'язково оглядають та діагностують перед проведенням процедур та врахує всі покази і протипоказання до різних видів лікування. Якщо хворий звертається на лікування ЛФК при невриті лицевого нерва робить з ним лікар і контролює правильність виконання кожної вправи. Адже ефективність гімнастики буде дуже залежати від того наскільки правильно ви її виконуєте. Слід пам'ятати одне чим швидше починати лікування, і тільки коли все виконувати технічно вірно, тим більші шанси повністю позбутися стійкого парезу та асиметрії обличчя.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь