Кошик порожній
Меню
Послуги

Гірудотерапія для лікування хвороб шкіри

Гірудотерапія (лікування п’явками, бледотерапія) існує з давніх часів. Люди успішно використовують лікувальні властивості п’явки вже понад дві тисячі років. Опираючись на доказову медицину слід зазначити, що гірудотерапія успішно використовується в косметології та дерматології. Основна перевага використання п’явок в косметології для лікування косметичних проблем, омолодження шкіри лиця природніми методами, набряку і затвердіння лиця після пластичних операцій, в дерматології для лікування захворювань шкіри лиця та тіла – псоріазу, розацеа, гематом, трофічних виразок, ран, що важко гояться, синців, інших шкірних захворювань полягає в тому, що немає вікових обмежень.

Офіційна медицина стверджує, що гірудотерапія дає хороші результати при:

 1. розацеа (це аутоімунне дерматологічне захворювання шкіри, що проявляється ураження шкіри лиця, в тому числі, біля носа, навколо рота, очей та в інших місцях на обличчі);
 2. синцях;
 3. гематомах (різниця між синцем і гематомою полягає в тому, що синець виникає внаслідок пошкодження капілярів, тоді як гематома – це більш серйозне захворювання, при якому часто виникає внутрішня кровотеча);
 4. ранах, які погано загоюються – трофічні виразки гомілки на фоні варикозної хвороби ніг і тромбофлебіту, діабетичної стопи, та ін;
 5. псоріазі (це хронічне аутоімунне дерматологічне захворювання, викликане прискореним процесом розвитку шкіри. Через цей стан на шкірі з’являються червоні плями з лусочками);
 6. синій і фіолетовій венозній сітці на ногах і тілі 

 

Алгоритм сеансу гірудотерапії:

Перш за все варто знати, що процедура гірудотерапії є практично безболісною, укус п’явки нагадує укус комара. Сеанс гірудотерапії може тривати від 30 хвилин до 2 годин. Процес смоктання крові п’явкою займає близько 10-30 хвилин, за цей час вона всмоктує 2-20 мл крові і падає з місця нанесення.

 

Як загоюється шкіра після п’явок:

Укус п’явки залишає незначний слід. Нижче на фото показано точки постановки п’явок та як загоюється шкіра після сеансу гірудотерапії на 3 та 6 добу.

Зверніть увагу! Гірудотерапія внесена у Всесвітній перелік медичних процедур і знаходиться в 3 томі, який власне відноситься до категорії «інші методи лікування». Гірудотерапія – це метод народної та нетрадиційної медицини, що надзвичайно поширений при лікуванні косметичних та дерматологічних проблем. Варто не забувати,  в США п’явки схвалені як медичний продукт Управлінням контролю та якості харчових продуктів і медикаментів (FDA).

 

ВПЛИВ ГІРУДОТЕРАПІЇ НА РІЗНОМАНІТНІ ДЕРМАТОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ:

 

Лікування псоріазу п’явками.

Псоріаз – це дерматологічне аутоімунне захворювання, яке супроводжується червоними плямами на шкірі та не передається іншій особі, тобто ним неможливо заразитись. Доказова медицина стверджує що лікування псоріазу гірудотерапією є надзвичайно ефективним методом.

До прикладу лікування п'явками псоріазу рекомендують в науковоій статті Ewelina Ząbkowska, Olga Czerwińska-Ledwig та ін. «Case Reports and Experts Opinions about Current Use of Leech Therapy in Dermatology and Cosmetology».

Випадок лікування псоріазу гірудотерапією з фото до і після курсу лікування. Жінка тривалий час хворіла псоріазом і психічними захворюваннями. Лікування п'явками складалися з шести сеансів гірудотерапії? . Після проходження гірудотерапії псоріаз став майже непомітний! Нижче наведено фото ефекту лікування псоріазу після 6 сеансів гірудотерапії.

курс лікування фітотерапією включав Псореана, Гастрона, Холеана, Золотосан, людям які піддаються великим стресам також треба додати Струмовіт і Антистрес.

 

На жаль, пацієнтка після проходження сеансів гірудотерапії повернулася до свого звичного харчування і через 6 місяців псоріаз почав знову відновлюватися. Слід зазначити, що позбутися псоріазу назавжди, на жаль, неможливо, але якщо регулярно проходити сеанси гірудотерапії та дотримуватися рекомендацій лікаря, то можна досягти ремісії.

 

Випадок лікування синьої венозної сітки на ногах.

38-річна жінка, яку турбували синюшні клубочки вен, тобто варикозне розширення вен, що супроводжувалося болем в нозі та синюшністю шкіри. Сеанси гірудотерапії тривали 5 місяців. П’явки ставили кожних 4-6 днів у кількості 3-4 штуки. Нижче наводжу візуальний ефект лікування варикозного розширення вен, до та після проходження сеансів гірудотерапії.

Випадок застосування в косметології гірудотерапія для лікування прищів на лиці. 25-річна пацієнтці, застосовували сеанси гірудотерапії для лікування вульгарних вугрів. Протягом 6 місяців до того дівчина лікувалася в дерматологів, але фармакологічна терапія не давала результату. Натомість було проведено 4-тижневі сеанси гірудотерапії з використанням невеликої кількості п’явок. П’явки були розміщення на місцях вугрів та було рекомендовано здоровий спосіб життя і використання аюрведи. Після проходження сеансів гірудотерапії спостерігалося повне зникнення висипки, свербіння шкіри, а також болю в місяцях висипки. Також з позитивного – відбулася зміна кольору шкіри, адже дуже часто вульгарні вугрі залишають фіолетово-рожеві плями на обличчі, які довше сходять, ніж сам прищик. Слід зазначити, що після сеансів гірудотерапії колір обличчя значно покращився.

Наукові дослідження також підтверджують, що найбільший ефект в косметології від сеансів гірудотерапії можна досягти при лікуванні:

 • розацеа. Якщо звернутися до лікаря вчасно та застосовувати комплексне лікування гірудотерапією та іншими народними методами, то розацеа можна вилікувати назавжди. Розацеа зазвичай виникає від зміни тонусу поверхневих кровоносних судин шкіри лиця в результаті впливу численних внутрішніх і зовнішніх подразників, що викликають хронічне розширення кровоносних судин.

Симптоми розацеа:

1) висипання рожевого відтінку;

2) червоні плями на шкірі лиця;

3) сльозяться та червоніють очі;

4) поява різноманітних прищиків;

Види розацеа:

1) еритематозна, даний вид розацеа проявляється почервонінням лиця;

2) папульозна розацеа характеризується почервонінням шкіри та виникненням папул;

3) пустульозна розацеа, дана розацеа характеризується вже нагноєнням папул;

4) інфільтративно-продуктивна розацеа супроводжується зміною шкірних покривів.

Також є особливі форми розацеа, а саме: стероїдна, гранульоматозна та фульмінантна.

лікування гематом сеансами гірудотерапії є теж надзвичайно ефективним. Слід зазначити, що гематоми можуть бути на голові, на ногах, гематома ока чи навіть гематома на пальцях ніг. В усіх цих випадках позбутися гематоми допомагає гірудотерапія.

Лікування гематом гірудотерапією давно є ефективним методом. Гематоми досить добре піддаються лікуванню п’явками. П'явки містять таку речовину, яка здатна розчиняти сполучну тканину, а саме вона формується при тривалому розташуванні гематоми в м'яких тканинах.

Зверніть увагу! У літературі та в різних наукових джерелах також є згадки про використання гірудотерапії:

 • в дерматології;
 • в косметології;
 • для покращення кольору шкіри;
 • для омолодження шкіри;
 • для покращення еластичності шкіри.

Нюанси в гірудотерапії про які необхідно знати:

 1. після проходження гірудотерапії, на місцях поставлення п’явок може залишатися невеликий рубчик, який розсмоктується повільно;
 2. в косметологічних цілях в Лічниці сестер Похмурських використовуються маленькі п’явки, які фактично не залишають сліду;
 3. після проходження сеансу гірудотерапії варто в місцях, де ставили п’явки мастити спеціальними засобами, що власне попереджають рубці.

 

Дуже важливо! При дерматологічних захворюваннях важливо змінити харчування та спосіб життя. До прикладу, в дерматології, при вульгарних вуграх важливо займатися очищенням кишечника та печінки, вісцеральний масаж живота, фітотерапію, використовувати очищення організму методами аюрведи. В косметології, для покращення кольору та живлення обличчя рекомендується використовувати маску на основі п’явки з автокров’ю.

Зауважте, що в Лічниці сестер Похмурських кожного пацієнта обов'язково оглядає лікар перед проходженням сеансів гірудотерапії і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення сеансів гірудотерапії.

Пройти курс гірудотерапії для лікування хвороб шкіри: гематом, післяопераційних набряків, псоріазу, вугрів і прищів, псоріазу, розацеа, фіолетової судиннної стінки на ногах, обличчі і тілі, та ін дерматологічних і косметологічних проблем можна у нас в клініці за адресою м. Львів, вул. Медвецького 29. Запис на огляд лікаря сеанси лікування п’явками в дерматології через форму додаткової інформації у нас на сайті, або ви можете замовити зворотній дзвінок, натиснувши на телефончик.

Якщо у вас є запитання по здоров'ю пишіть їх сюди, щоб ми могли бути максимально корисні для вас