Кошик порожній
Меню

масаж живота при запорах

Масаж живота при запорах має велике значння для лікування і в новонароджених дітей, і в людей старшого віку, і в дорослих. Масаж живота руками щоб сходити в туалет по великому потребує правильної техніки виконання і знання анатомії. Велике значення масажу живота при запорах, підкреслюється й тим, що його згадують в більшості наукових статей про лікування закрепів у людей різного віку як важливий метод терапії.
 
Масаж живота – це глибокий вплив на внутрішні органи та тканини людини за допомогою рук. Вісцеральний масаж живота творить чудеса, а саме покращує циркуляцію крові, систему травлення і стан організму в цілому.
 
ПОКАЗАННЯ ДО МАСАЖУ ЖИВОТА:
- масаж живота при запорах;
- гастрит;
- масаж живота при захворюваннях серцево-судинної системи;
- надмірна вага;
- застій жовчі і захворювання печінки;
- захворювання підшлункової залози та інші.
 
 

 
ЩО ТАКЕ ЗАКРЕП?
Закрепи поділяються на кілька ступенів:
 1) Перший ступінь закрепу виражається малою кількістю випорожнень, менше 2 разів на тиждень. При даній стадії запору достатньо впровадити дієтичну корекцію;
2) При другому ступені гострого закрепу вже відбувається використання медикаментозної корекції. 
 
Атонічний закреп – це запор який виникає внаслідок послаблення м’язів та перистальтики кишечника, слабістю діафрагми.
 
Ідіопатичний закреп – це найчастіший тип запорів, що діагностується у більше 90% людей. 
 
Якщо людина 4 дні не йде в туалет, то можуть виникати:
гіпертонічні кризи;
посилюються головні болі;
тошнота;
поганий запах з роту.
 
Важкий запор – це якщо нічого не робити, то стілець може бути відсутній більше тижня.
Варто пам’ятати, що буває хронічно дуже твердий кал, який важко виходить, при якому людина довго тужиться.
 
ЯК РОЗПІЗНАТИ СЕРЙОЗНИЙ ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОР?
25% випорожнень – це сухий, твердий кал або
25% після стільця є відчуття не повного випорожнення або
25% походів в туалет потребують допомоги
 
 
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ЗАКРЕПІВ ?
 На щастя, 90% - це функціональні закрепи.
  1. дієта, яка сприяє запорам, кето дієта, а також хліб, рис, хурма; при закрепах також не рекомендується вживати смажені та вкруту зварені яйця. 
  2. малорухомий спосіб життя;
  3. запор можуть провокувати глисти;
  4. закреп при переїзді у нове місце;
  5. закреп на фоні стресу, депресії;
  6.  запори від медикаментів (деякі види знеболюючих; гормональні контрацептиви; протипаркінсонічні засоби; деякі антидепресанти; бетаблокатори; препарати, які містять залізо, кальцій, алюміній (фосфалюгель); препарати, що містять вітамін D.
  7. Запор може бути, як фізіологічне явище при вагітності, в немовлят на грудному вигодовуванні, якщо у мами дуже густе молоко, якщо просто їж мало.
  8. Часто запор виникає у дорослих і дітей  після антибіотиків, після видалення апендицита.

ЗАКРЕПИ ЯК ПРОЯВ ІНШИХ ЗАХВОРЮВАНЬ:

  1. В першу чергу це захворювання кишечника (коліт, спастичний коліт, так як коліт супроводжується закрепами чи проносами або може чергуватись одне з одним); 
  2. гастрит;
  3. понижена функція щитовидки;
  4. запори ендокринного походження;
  5. порушення сфінктера ануса;
  6. геморой;
  7. порушений відтік жовчі, адже жовч – це речовина, яка розріджує кал;
  8. неврологічні захворювання (хвороба Паркінсона, розсіяний склероз, полінейропатія, вагітність;
  9. пухлини кишечника та органів малого тазу;
ЯК ДІАГНОСТУВАТИ ЗАКРЕПИ ?
 1)Перше за все це діагностика у лікаря. Не стидайтесь говорити, що у вас стрічкоподібний, овечий кал чи Ви тужитесь, чи виникає біль, чи присутня в калі кров, слизь, колір калу та інші проблеми, що  супроводжують дискомфорт.
 Зверніть увагу! Надмірне вживання проносних засобів дає привикання, а також може посилювати або викликати запор в подальшому, оскільки Ваш організм перенасититься ними і перестане реагувати.
2)Також варто зробити загальний аналіз крові та здати  аналіз крові на цукор.
3) Перевірити гормони щитовидної залози.
ДІАГНОСТИКА ПРИ ЗАКРЕПАХ. Якщо у вас часті запори то варто:
  1. зробити аналіз на скриту кров; (може бути виразковий коліт чи хвороба Крона)
  2. ендоскопічне обстеження кишківника;
  3. рентген кишечника, адже при опущеному кишківнику в’яла перистальтика, що дуже часто супроводжується запорами.
  4. Якщо вищенаведені аналізи в нормі, та немає чіткої причини закрепу, а він продовжує турбувати, особливо коли у вас в родині були випадки онкології, то варто зробити МРТ органів тазу.
ЯК ЛІКУВАТИ ЗАКРЕП?
1) Змінити дієту. (часто потрібно просто змінити дієту, додати свіжі овочі та фрукти (груша є ефективним засобом при запорах) в раціон)
 При запорах 50% раціону можуть становити свіжі овочі та фрукти. Але якщо є коліт, то свіжі овочі та фрукти можуть провокувати загострення коліту та посилення закрепів. В таких випадках можна їсти варені або печені овочі та фрукти. До прикладу, печені яблука. 
 
  Народні методи лікування закрепу: найкращий рецепт в домашніх умовах при стимулювання закрепу це може бути 2 ст. ложки висівок+200 гр. кефіру.
 
2) Достатньо пити рідини. 
 
3) Збільшити фізичну активність. В старших людей на фоні порушення кровообігу сповільнюється перистальтика і виникає закреп.
 
4) Діафрагмальне дихання. (Втягувати та видувати живіт – самомасаж живота).
 
5) Покращити кровообіг судин живота. (Людям старшого віку з вираженим атеросклерозом чи з цукровим діабетом важливо покращувати кровопостачання судин живота. З цим найкраще справляється гірудотерапія. 
 
6) Поставити на місце опущені органи, особливо кишечник. Помагає вирішити дану проблему вісцеральний масаж живота.
Також гарний результат при запорах дає масаж живота при застої жовчі, але коли серйозний застій жовчі, то ми поєднуємо масаж з очищенням печінки.
 
7) Ефективним засобом є фітотерапія (жовчогінні трави, але якщо у вас жовчнокам’яна хвороба, то жовчогінні трави приймати не можна, але можна жовчорозріджуючі трави. До прикладу такий препарат як Холеана чи фіточай при жовчнокам’яній хворобі. Гарний результат також дає послаблюючий чай. Але часто у Лічниці сестер Похмурських ми поєднуємо таку комбінацію Холеана (посилює відтік жовчі)+Гастрона (тонізує роботу кишечника)+Птозана (посилює тонус в’язок). 
Якщо у вас присутній коліт, а це слизь у калі, болі, реакція на їжу. До прикладу після капусти може спостерігатися здуття живота і як наслідок починатися запор. Тоді ще рекомендується такий препарат як Коліспазм.
 
8) При запорах дотримуйтесь ритму походу в туалет. Старайтеся ходити в туалет в один і той самий час. 
 
9) Обов’язково ходити в туалет як тільки виникає бажання. Оскільки пропуск стільця веде до затвердіння калу може спричинити закрепи.
 
10) Не спішіть, сидіть в туалеті стільки, скільки треба. 
 
11) Уникайте негативних емоцій, адже страх, тривога, неспокій також будуть провокувати спазм кишечника та запори. Або як їх не уникнути візьміть заспокійливі на травах, наприклад, наш Антистрес або Седанол
 
12) При запорах ефективно діють лікувальні вправи, а саме йога.
 
 
ЧИМ ВИКЛИКАТИ СТІЛЕЦЬ ?
  • Трави, які збільшують об’єм калу, а самі насіння подорожника блошинного або овального. Використовується 10 гр. на раз, запивши водою.
  • Трава крушини. (До неї також може бути звикання).
  • Сіль барбари.
  • Рицинова олія.
  • Також можуть бути засоби, які застосовуються в пряму кишку. До прикладу гліцеринові свічки. 
Пам’ятайте, якщо ви лікуєтесь, якимись таблетками від закрепу, то їх необхідно вживати прямо перед їжею, адже деякі таблетки сповільнюють перистальтику і можуть знижувати  апетит в подальшому. 
 
Закреп і втрата ваги, температура потребують негайного ретельного обстеження, адже це може бути наслідком небезпечних захворювань.
 
МЕХАНІЗМ ДІЇ ВІСЦЕРАЛЬНОГО МАСАЖУ ЖИВОТА ПРИ ЗАПОРАХ – це вплив на кишечник з метою покращення його мотрики, зняття спазмів, покращення відтоку жовчі і соків підшлункової, а також вплив на зв’язки, які тримають органи за допомогою рухів рук, а також вакуумом баночок та горщика.
 
ТЕХНІКА ПРОВЕДЕННЯ МАСАЖУ ЖИВОТА ПРИ ЗАКРЕПАХ : 
  • • Масаж живота повинен проводитися на голодний шлунок.
  • • Після масажу живота також варто не вживати їжу протягом двох годин. 
 
Користь від масажу живота є насправді дуже ефективною, адже масаж живота сприяє покращенню обміну речовин, знімає спазми, здійснює знеболюючий ефект, поліпшує перистальтику кишечника. Масаж живота при закрепах можна проводити як дорослим так і дітям.
 
ПРИЙОМИ МАСАЖУ ЖИВОТА:
В нашій клініці ми проводимо масаж живота по ефективній методиці, по Огулову, а також масаж живота за допомогою вакуумних баночок та горщичків. Прийоми масажу живота нагадують глибоку пальпацію внутрішніх органів, але рухи масажиста мають напрямлений характер. 
Саме тому у Лічниці сестер Похмурських кожного хворого обов'язково огляне лікар перед проведенням масажу живота і врахує всі покази та протипоказання та підбере необхідну техніку проведення масажу живота та комплексу  лікування при запорах чи інших хворобах.