Кошик порожній
Меню

Вісцероптоз, опущення кишечника як відновити. Симптоми, діагностика, лікування.

Вісцеральний масаж –дуже ефективний метод лікування вісцероптозу, і опущення кишечника зокрема. Це особливий метод глибокого мануального впливу на тканини та внутрішні органи.  Техніка вісцеральної терапії застосовується при різних видах хронічних захворювань. До прикладу, вісцеральний масаж при захворюваннях дванадцятипалої кишки, шлунково-кишкового тракту, а саме при вісцероптозі, також серцево-судинних патологіях, проблем з дихальною системою. Методика вісцерального масажу виникла ще в давні часи та вперше застосовувалася цілителями Індії, Китаю, а також на Русі.

Клініка сестер Похмурських перед початком лікування вісцероптозу і опущення кишечника, кожного пацієнта в першу чергу забезпечує оглядом і консультацією лікаря, для визначення показів і протипоказів до вісцерального масажу та інших процедур. 

Запам’ятайте, що при проходженні курсу вісцерального масажу при невмілому проведенні, активний вплив на внутрішні органи може зашкодити вашому організму. Тому довіряйте лише закладам, які володіють медичною ліцензією. 

Що таке вісцероптоз?

Вісцероптоз – це захворювання, яке характеризується опущенням внутрішніх органів нижче анатомічно правильного положення. Це може бути опущення кишечника, шлунку, нирок та інших внутрішніх органів.

Зверніть увагу,  що причини опущення кишечника такі ж самі як і при інших видах вісцероптозу: недостатня маса тіла, падіння з повним шлунком, піднімання важкого.

Основні симптоми при опущеному кишечнику:

 1. важкість в животі, особливо після піднімання важких предметів;
 2. біль при дефекації;
 3. у жінок дискомфорт при статевому акті;
 4. нестійкий апетит;
 5. нудота;
 6. запаморочення та дискомфорт в голові.
 7. часто закрепи
 8. поганий запах з рота.

Варто знати, що:

 • часто опущення кишечника  супроводжується опущенням шлунку, адже петлі поперечної ободової кишки знаходяться відразу під шлунком;
 • якщо є опущення петель кишечника в малий таз, то у жінок може виникати і опущення внутрішніх жіночих органів;
 • а саме опущення кишечника після видалення матки буває значно частіше, ніж коли внутрішні жіночі органи розміщені на свому місці.
 •  опущення петель кишечника у чоловіків може супроводжуватися болями в промежині та паху.

Зауважте, що болі при опущенні шлунку під час вагітності часто зменшуються, а болі від опущення кишечника навпаки можуть зростати. Тому вагітним жінкам ми рекомендуємо носити спеціальний бандаж.

Діагностика вісцероптозу

Діагностика вісцероптозу проводиться лікарем за допомогою рук, а якщо потрібно додаткові клінічні методи, то найкращим способом є рентген з барій контрастуванням. Дана процедура проводиться в кілька етапів:

1. В перший день пацієнт п’є барій і робиться знімок, щоб визначити ступінь опущеності шлунка.

2. На наступний день роблять знімок кишечника, також буде видно на скільки швидко йде евакуація барію і чи відповідає вона нормам, а також положення товстого кишечника в животі, наявність додаткових петель (доліхосігми), дивертикулів.

Зверніть увагу, що в таких обстеженнях як ультразвук кишечника та фіброскопія кишківника остаточний діагноз опущеності кишечника поставити неможливо, лише запідозрити його ймовірність.

Зазвичай кишечник опускається від того що його тягне вниз шлунок, тому такі патології поєднуються одна з одною.

Стадії вісцероптозу

 • При вісцероптозі 1 стадії захворювання може протікати без симптомів. Лише може спостерігатися дискомфорт в області кишечника, біль в животі, який посилюється після прийому їжі чи фізичного навантаження.
 • При 2 стадії опущення кишечника може виникати нудота, нестійкий апетит та запаморочення.
 • При 3 стадії вісцероптозу з’являється різкий біль при зміні положення тіла, зменшується  лише тоді, коли людина лягає.

 

  Лікування вісцероптозу

В першу чергу дуже ефективним є вісцеральний масаж живота, оскільки ми зможемо підняти кишечник в потрібне місце за допомогою вакуумних баночок, горщика та власне рук і зафіксувати його абдомінальним бандажем.

Якщо вісцероптоз виник раптово у молодої людини, то опущення кишечника можна буде скоригувати і одним сеансом вісцерального масажу. Якщо ж опущення кишечника тривале, потрібно буде пройти курс вісцерального масажу. Людям похилого віку при вісцероптозі після вісцерального масажу рекомендується ще носити абдомінальний бандаж.

Хороший стійкий результат лікування опущення кишечника можна досягти в поєднанні з лікувальною фізкультурою, носінням бандажа при навантаженні.

Отож, механізм дії вісцерального масажу – це вплив на зв’язки, які тримають органи за допомогою рухів рук, вакуумом баночок, а також спеціальних горщичків.

Методика проведення вісцерального масажу при вісцероптозі

 • Перш за все, вісцеральний масаж рекомендується проводити на голодний шлунок, приблизно за 2 години перед вісцеральним масажем, оскільки може спостерігатись нудота чи дискомфорт.
 • Сеанс вісцерального масажу  триває близько години. Після вісцерального масажу не рекомендується вживати їжу протягом 2 годин.
 • Також після вісцерального масажу варто скористатися абдомінальним бандажем.

Лікування вісцероптозу народними методами

Важливим аспектом лікування вісцероптозу є фітотерапія. При лікуванні опущеності кишечника ми дуже часто використовуємо одні й ті ж самі трави що при гастроптозі:

 • При лікуванні вісцероптозу ми можемо застосовувати калган. Його слід заварити та вживати по чайній ложці на стакан, тричі на день.
 • А ще вісцероптоз лікується травами, які стимулюють шлунково-кишкову секрецію, а саме листя подорожника, корінь кульбаби, корінь цикорію.

 

 • Також при опущенні кишечника ми рекомендуємо готові настоянки як:

- Гастрона ( використовується при атонії, тонізує моторику шлунку та кишечника)

- Птозана (тонізує зв’язки кишківника, жіночі статеві органи, та шлунок).

Їх можна замовити у нас, в Лічниці сестер Похмурських на Здоров’я 6.

 

 

Дієта при опущеному кишечнику

При опущенні кишечника нерідко є погана переносимість цільного молока. Тому слід зменшити вживання цільного молока та більше вживати кисломолочні продукти, оскільки там білок вже частково перероблений.

 

Не виключайте з раціону при вісцероптозі жирну їжу, оскільки жири в розумних кількостях  покращують рух їжі, а саме стимулюють відтік жовчі та зменшують закрепи.

 

Важливо при опущеності кишечника не зловживати вівсянкою, оскільки вона корисна для підвищеної кислотності але при щоденному вживанні може викликати атонію шлунку та кишківника.

Варто вживати багато клітковини, а саме свіжі салати (морква, капуста, буряк). Вони можуть складати 50% вашого раціону, але якщо ж у вас спостерігається коліт то салати мають бути лише у вареному вигляді.

 

Також, якщо ж у вас в’яла перистальтика, то на вечір рекомендується вживати висівки з заквасками. Це покращить роботу кишечника. 2 столові ложки висівок на 1 стакан квасного молока 10-15 хвилин настояти, пити ввечері.

Запамятайте, що при вісцероптозі не рекомендується запивати їжу напоями, а потрібно їсти часто та невеликими порціями.

Протипоказано при опущенні кишечники пити чаї з меліси та м’яти. Також любителям кави рекомендується краще вживати напій Галка Ранок, який багатий на цикорій і тому тонізуватиме роботу кишечника.

Вісцеральний масаж здавна використовувався нашими предками і є ефективний дотепер при лікуванні вісцероптозу та інших хронічних захворювань. Методика вісцерального масажу діє на напружені тканини і таким чином розслабляє їх, тонізує зв’язки внутрішніх органів, в результаті чого опущений кишечник чи інший орган повертається у своє положення. Вже після першого сеансу вісцерального масажу наші пацієнти  відчувають зміни, оскільки опущений кишечник по трохи зрушується і відповідно зменшується біль.

 

Також, окрім, вісцерального масажу при вісцероптозі рекомендується використовувати медикаментозне лікування. Але чи вісцеральний масаж, чи медикаменти на важких стадіях опущення кишечника потребують тривалих курсів.

 

Саме тому у нашій клініці кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед проведення вісцерального масажу і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення масажу при вісцероптозі і опущенні кищечника.