Кошик порожній
Меню

Масаж живота при здутті

 Масаж живота – це старослов’янська техніка масажу внутрішніх органів, адже вісцеральний масаж живота використовували ще цілителі з Русі, не тільки при метеоризмі, а й для лікування цілого ряду захворювань органів травлення, які можуть супроводжувати здуття живота
 
Показання до масажу живота:

Здуття – це проблема, яка турбує багатьох людей.
Метеоризм – це велике скупчення газів в кишківнику, що проявляється здуттям живота.
 Метеоризм може бути всього живота , або локалізований - здуття в лівому боці, або лише з правого боку, внизу живота, верхньої частини живота, під ребрами, в районі печінки, під грудьми,  прямої кишки, сліпої кишки, товстого кишечника, в районі підшлункової залози. Різні фізіологічні стани та хвороби також провокують здуття, часто вони є  у вагітних та здуття перед місячними  та під час овуляції. З хвороб метеоризм може бути при гастриті, при застої жовчі, при геморої,  та ін. Також здуття живота характерно для хворих з гастритом з підвищеною і зниженою кислоутворюючою  функцією. Метеоризм може спостерігатися після операції, особливо після видалення жовчного міхура.
 
 

 
Як потрапляє повітря всередину нашого живота?
⦁ Повітря може потрапляти через рот, коли ми швидко їмо;
⦁ утворення газів в кишечнику;
⦁ повітря може всмоктуватись з плазми в кишківник.
 
А як бульбашки повітря вийдуть з живота назовні?
⦁ Може спостерігатися відрижка;
⦁ Бульбашки вийдуть анальним отвором з газами;
⦁ Гази всмокчуться назад в плазму крові.  
 
Цікаво знати! Повітря потрапляє з їжею в наш шлунок. В середньому 2-3 мл. 
 
 
Щоб уникнути здуття НЕ варто:
⦁ їсти великими шматками;
⦁ курити під час їжі;
⦁ сваритися чи бути емоційно збудженим під час їжі.
 
Причини здуття живота від їжі: 
-  від молока, від кефіру, йогурту;
-  від фруктів, а саме від бананів, від яблук, від овочів; 
-  від картоплі;
-  від яєць;
  -  від гороху;
-  хліба;
-  квашеної капусти та ін.
-  після алкоголю (пива, шампанського);
- шоколаду;
 
Нехарчові причини метеоризму:
-  від антибіотиків;
 -  постійні стреси.
 
При хворобах часто метеоризм має гази неприємних запахів - тухлого яйця, метану.  Зі скарг можуть бути здуття і біль внизу живота , відрижка, запор, печія, бурчання в животі, безсоння.
 
Чому одні газовиділення при метеоризмі мають сильний запах, а інші ні?
Це залежить від хімічного складу газів. Тому хтось заковтує повітря, хвилюється і в нього гази виходять з плазми крові, тоді особливо сильного запаху не буде. Ці гази в основному складаються з  СО2. 
 
Зазвичай голосне газовиділення спостерігається при захворюваннях кишечника і порушенні перистальтики. Коли спостерігаються проблеми зі жовчним, з підшлунковою, спазми сосочків дванадцятипалої кишки, неправильна флора в кишечнику, то газів буде невелика кількість, але запах буде надзвичайно сильний. 
 
 
Причини здуття кишечника:
⦁ порушення перистальтики кишківника;
⦁ запальні процеси в кишечнику;
⦁ спазми, спайки.
 
Тоді газовиділення можуть бути голосні та  у великій кількості, але запаху сильного вони не мають.
 
Причини метеоризму з смердючим запахом:
⦁ порушення відтоку жовчі і як наслідок порушення відтоку підшлункової залози;
⦁ патологічна мікрофлора, і дисбактеріоз.
 
 
Причини утворення циркуляторного метеоризму. Він може виникати при застоях крові у кишечнику, а також при ішемічній хворобі кишківника. Це ускладнення атеросклерозу судин живота, тромбозі судин брижейки. 
 В такому випадку надзвичайно ефективною є гірудотерапія, адже вона швидко покращує відтік крові з кишечника та нормалізує кровообіг крові, навіть якщо в судинах є невеликі бляшки і тромби. Ефект посилюється при поєднанні з вісцеральним масажем живота, адже при ішемії кишечника нерідко є і сповільнена перистальтика.
 
Чи допоможуть ферментні препарати вирішити проблему метеоризму?
Ферментні препарати можуть зменшити здуття, але повністю вилікувати метеоризм – ні. Коли жовч та ферменти підшлункової відтікають мало, то часто відбувається така реакція як зниження кислотності шлункового соку, оскільки немає чим нейтралізувати цей шлунковий сік, який подразнюватиме кишечник в подальшому. Таким чином організм захищає вас, знизивши кислотність шлунку. Через це в кишечник потрапляє погано перетравлена їжа і як наслідок розмножуються мікроби. Особливо, коли ви харчуєтесь великою кількістю білкової їжі, то утворюються речовини, які саме дають цей різкий запах.
 
Лікування метеоризму, що ж робити при здутті живота?
Дуже ефективним при метеоризмі є вісцеральний масаж живота. Масаж живота допомагає зняти спазм сосочків дванадцятипалої кишки, адже часто є проблема в ній, оскільки саме від нервів починають спазмуватися сосочки. Якщо масаж живота зняв спазми, покращив відтік соків з підшлункової і печінки, то можна далі продовжувати лікування метеоризму народними методами, а саме приймати трави, які стимулюють відтік жовчі, синтез соків підшлункової, а також трави, які покращують утворення шлункових соків, тому що саме в шлунку утворюється багато корисних речовин для перетравлення їжі. Отож масаж живота є надзвичайно корисним для вашого організму, адже ви побачити результат вже після першого сеансу.
Пам’ятайте, що в першу чергу, щоб не було здуття ми лікуємо верхній поверх живота (печінка, шлунок, підшлункова), особливо коли гази мають різкий та смердючий запах.
 
Механізм дії вісцерального масажу живота – це вплив на зв’язки внутрішніх органів за допомогою спеціальних прийомів руками, використовують також банки, а також горщик.
 
 
 
Методика проведення масажу живота при метеоризмі:
⦁ Масаж живота при здутті проводиться на голодний шлунок, бажано дві години не приймати їжу
⦁ Після масажу живота при метеоризмі також варто не їсти дві години.
 
У нашій клініці, ми проводимо масаж живота по методиці Огулова, адже як показує практика, дана методика масажу живота є найефективнішою для наших клієнтів.
Масаж живота дуже ефективний при динамічному метеоризмі. 
 
 Фітотерапія при метеоризмі:
Лікування метеоризму народними методами є надзвичайно ефективним. Ось один із рецептів чаю на травах при метеоризмі: (1 столова ложка кмену+1 столова ложка плодів кропу+1 столова ложка плодів фенхелю); Суміш залити 0,5л води та відварювати на маленькому вогні 5 хвилин. Якщо ж у вас сильне здуття щодня, то варто випивати половину зранку, а іншу ввечері. Якщо у вас є гази, то вони почнуть швидше відходити. Якщо у Вас часте здуття, є спазми в кишечнику, коліти, то туди ще можна додати ромашку. 
Інколи, коли метеоризм надто сильно викражений, відразу вісцеральний масаж зробити неможливо, ми рекомендуємо розпочати лікування саме з пиття цього збору, хоча б кілька днів, він пом'якшить ваш живіт, і після цих трав сам масаж живота буде робити значно простіше і менш болісно.
Також, якщо ж вас застало здуття зненацька, то можна прийняти такі ліки як но-шпа, хілак форте.
 
 Дієта при здутті:
Головною метою дотримання дієти при метеоризмі є зменшення газоутворення, що є наслідком перетравлення продуктів, які ми вживаємо.
 
 НЕ рекомендується при здуті Рекомендується при здутті
Свіжа випічка, жирне м’ясо, солена риба, ковбаси, мариновані продукти, гриби, молочні продукти, фасоля, капуста, банани.Зелений кріп, фенхель, висівки, не жирне м’ясо, морепродукти, буряк, кабачки, морква, гранат, вода без газу.
   
Важливо при метеоризмі приймати їжу регулярно та невеликими порціями. Також їжа повинна бути теплою. Варто відмовитися від жувальної гумки.
 
З готових фіто- препаратів при метеоризмі рекомендуємо:
Гастрона, яка покращує роботу шлунку, утворення шлункових соків, а також перистальтику.
Панкреафіт, який покращує виділення соків з підшлункової.
Холеана має жовчорозріджуючу дію, тому її можна вживати людям в яких є камінці у жовчному міхурі.
Дані препарати Ви можете придбати у нас, в Лічниці сестер Похмурських на Здоров’я 6, або замовити у нас на сайті, клікнувши по назві препарату
 
Протипоказання до масажу живота:
⦁ кровотечі;
⦁ інфекційні захворювання;
⦁ перитоніт;
⦁ онкологічні захворювання.
 
Саме тому у Лічниці сестер Похмурських кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед проведенням вісцерального масажу живота і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення масажу живота при метеоризмі чи інших хворобах.