Наслідки перенесеного вірусного менінгоенцефаліту
Такі терміни, як стан після перенесеної нейроінфекції та наслідки нейроінфекції, застосовують при експертизі непрацездатності. Вважають, що про наслідки перенесеної нейроінфекції слід говорити через 1 рік після епізоду ураження мозку, а до цього має місце так званий стан після нейроінфекції. Ця часова диференціація обґрунтована динамікою репараційних процесів у ЦНС, однак не враховує імунореактивних змін, що можуть впливати на деякі симптоми у пацієнта (цефалгію, астенію, вегетативну дисфункцію тощо). Ми пропонуємо також враховувати результати серологічних досліджень IgM та IgG до вірусу який викликав менінгоенцефаліт. Так, під час наростання титру специфічних IgG у сироватці крові або збереження фази плато слід говорити лише про стан після перенесеної нейроінфекції, а від моменту зниження такого титру – про наслідки нейроінфекції. Про повне завершення імунної відповіді проти вірусу можна з впевненістю говорити лише з початком зниження сироваткового титру специфічних IgG, що свідчить про дезактуалізацію даного вірусного патогену, тобто про видужання або перехід вірусу в латентний стан. Такий підхід дасть змогу проводити експертну оцінку з урахуванням індивідуальних особливостей організму хворого.
Нажаль ви не вказали який саме вірусний менінгоенцефаліт перенесли. Оскільки вірусів тропних до нервової системи багато, і наслідки відповідно можуть відрізнятися. Це можуть бути вялі паралічі, епілепсія, залишкові явиша геморагічного інсульту який може спричинити вірус грипу, ішемічного інсульту, краніальні і спінальні радикулопатії, хронічний арахноїдит спричинений утворенням спайок, також внаслідок перенесених нейроінфекцій можуть запускатися автоімунні демілієнізуючі процеси (розсіяний склероз).
Про іх лікування детальніше читайте в правому меню сайту: основні захворювання та методи їх лікування або через пошук по сайту
Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...
Відгуки відсутні. Буть першим!
Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь
Як запобігти ускладненням гіпертонічної хвороби? Як уникнути розвитку інсульту, інфаркту, частих гіпертонічних кризів, як можна вплинути на густину крові, тонус судин?
Натисніть ТУТ«натисніть тут» і про все це дізнайтесь з даної статті.