Кошик порожній
Меню

ЗАПИТАННЯ ВІД ПАЦІЄНТІВ: ГУЛІ НА НОГАХ. ЩО РОБИТИ?

В мене на ногах почали виростати  “кісточки”, такі ж “гулі” є у моєї мами і були й у діда, через що він змушений був купувати взуття на два розміри більше. Що робити?

Корсунь Ганна Романівна


 

  Гулі на ногах, які з'являються біля основи першого пальця ноги найчастіше є наслідком вальгусної деформації стопи або ж порушення обміну сечової кислоти - подагри, в цьому випадку їх називають тофусами. 

 

   Вальгусна деформація стопи - зміщення першого пальця назовні, яке супроводжується випинанням суглобової головки із наступним запаленням. Діагностується на основі характерного зміщення кісток стопи, яке ми побачимо на рентгенівському знимку. Коригується за допомогою ЛФК, масажу, підбору ортопедичного взуття.

  Подагричний артрит виникає внаслідок накопичення кристалів сечової кислоти в суглобах та навколосуглобових ділянках. Підвищення рівня сечової кислоти спостерігається при спадковому порушенні обміну пуринів(речовини, які містяться в білкових продуктах і з яких утворюється сечова кислота), надлишковому їх надходженні в організм (в раціоні переважає білкова їжа - м’ясо, риба, гриби, бобові) або ж порушенні їх виведення (напр, хвороби нирок). Для встановлення діагнозу подагри необхідне лабораторне визначення рівня сечової кислоти в сироватці крові. Більше про подагру тут

  Прояви подагричного артриту. Нерідко гулі бувають дуже болючими, біль переважно нападоподібного характеру.Приступ подагри часто розвивається раптово вночі,здавалося б безпричинно, характерний різкий біль, набряк, почервоніння шкіри над хворим суглобом, може бути лихоманка,в загальному аналізі крові- підвищення ШОЕ. Нерідко на початку хвороби через 5-8 днів біль проходить самостійно, потім рецидивує. З часом загострення стають все частішими і поступово явища артриту перестають зникати взагалі.Від використання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), які найчастіше призначають в офіційній медицині – біль ненадовго минає, але потім симптоми з’являються знову, адже основна причина - сечова кислота, яка відклалась в суглобах, нікуди не дівається. Після повторних епізодів артриту, гулі починають розростатися, часто досягаючи значних розмірів, що деформує стопу і створює труднощі при підборі взуття, іноді хворі купують взуття більшого розміру, бо в свій нога просто не влізає.

        Що ж робити?

            При гострому приступі необхідний спокій, краще взагалі не ставати на хвору ногу, а також голод на 1-2 дні, рясне пиття лужних вод (Плосківська,Лужанська, Боржомі, Поляна квасова, Поляна купель), протизапальна терапія. В цей період швидко допоможе гірудотерапія –лікування п’явками, так як їх ферменти мають протизапальний , знеболюючий та протинабряковий ефекти.

            При гострому приступі подагричного артриту після 2 днів голодної дієти, на 3-й день можна вживати легку овочеву їжу, а через годину після їжі - ½ стакана відвару:

Безсмертник осінній, цибулина -5г, переступень дводомний, корінь – 10г, гірчак жовтий, корінь – 10г, ромашка аптечна – 10г. Все подрібнити і добре перемішати, 3 ч.л. суміші залити 3 ст. води, закип’ятити і варити 15 хв, остудити, процідити.

            Через 15-20 хв після вказаного відвару випити ¾ стакана такого настою:

Квіти липи – 25г, золотник, трава – 20г, квіти бузини чорної – 20г. Все подрібнити, перемішати, 2 ст. л. суміші залити 0,5 л окропу, настояти 30хв, процідити. Пити з медом 3 рази на день.

При такому лікуванні через 5-7 днів загострення минає без застосування хімічних препаратів.

            При хронічному перебігу захворювання п‘ють такий збір: волошка синя, квіти – 10г, календула лікарська, квіти – 10г, піон, квіти – 10г, ялівець, плоди – 5г, пасльон гіркий  - 5г, кропива дводомна – 10г, хвощ польовий – 20г, листя берези – 20г, квіти бузини чорної – 10г, кора крушини - 5г. Все подрібнити 3ст.л. збору залити 0,5 л окропу, настояти 10хв, закип’ятити, процідити. Пити по 1 стакану теплого відвару, 4-5 разів на день 2 тижні.

Також добре вивести солі з організму пр гулях на суглобах ніг, подагрі, а також ревматоїдному артриті допоможе марена красильна. Збирайте траву в період цвітіння, далі її можна висушити і користуватися протягом року. 1 ч.л. трави марени красильної на 1 стакан окропу, настояти 10-15 хв. пити по пів стакана 2 рази на день. Курс лікування до 2 місяців, після того варто змінити тваву, щоб організм реагував краще.

З готових препаратів рекомендую вживати комплекс препаратів ПОДАГРИНА + НЕФРИНА + ХОЛЕАНА + ГАСТРОНА все по 5 крапельна 2 столові ложки води 4 рази на день за 15-30 хв до їди.

Для швидшого виведення солей сечової кислоти з організму добре підходять такі наші чаї ЧАЙ ДЛЯ ВИВЕДЕННЯ СОЛЕЙ і ЧАЙ ПРИ ПОДАГРІ. Ці чаї можна чергувати - 2 місяці пити перший - 2 наступних місяці другий, 2 рази на день між їжею. Фіточаї необхідно змінювати, адже в іншому випадку організм привикає до певних трав і вони діють не так інтенсивно.

            Дуже важливо при гулях на ногах, як і при всіх артралгічних захворюваннях провести багаторазову чистку печінки. Змінити дієту, обмежити спиртні напої.

Чистку печінки ми підбираємо індивідуально з врахуванням всіх супутніх захворювань після огляду конкретного хворого.

            Зовнішньо гулі змащувати, а краще робити компрес: настоянка йоду, настоянка аконіту, нашатирний спирт, трійний одеколон, камфорний спирт (всі компоненти в співвідношенні 1:1). Для компресу, змастити гулю, а потім покрити папером для випікання і закутати шерстяною тканиною.

            Найефективніше і найшвидше артритичний біль полегшує апітерапія (лікування укусами бджіл), вона ефективна навіть тоді, коли відсутній результат від нестероїдних протизапальних препаратів.

            Щодо косметичного дефекту – радикальний метод вирішення проблеми – хірургічне видалення подагричних наростів, нарослу гулю забирають і нога стає знову рівненька, але слід пам’ятати, що після такої операції Ви кілька місяців не зможете ходити. А також варто зазначити, що гулі можуть наростати знову, якщо Ви не зміните способу життя та не усунете основну причину даної проблеми - гіперурикемію!

Але ви також можете використовувати лікувальну фізкультуру, яка допоможе позбутися гульна ногах на початковій стадії деформації, або помітно зменшити гулі на ногах в запущених випадках. Для цього почніть виконувати хоча б ці впрви ,які ми викликлали на нашому ютуб каналі, В той же час пам'ятайте, що в Лічниці сестер Похмурських ви можете постійно запистися до лікаря реабілітолога, який підбере повний комплекс лікувальних вправ, які допоможуть не лише в лікуванні гуль на ногах, а й інших проблем них ділянок - стопи, колінного суглобу,кульшового суглобу, та ін.    

    З любов’ю до пацієнтів. Сімейний лікар, фітотерапевт, лікар народної і нетрадиційної медицини Похмурська-Гудим Наталя Мирославівна. Якщо ви реально страждаєте від деформації суглобів стопи і гуль на ногах, і не знаєте що з цим робити, приходьте в нашшу клініку на лікування методами народної медицини, і ми зажди підберемо для вас максимально ефективне і безпечне лікування, за потреби ми також призначаємо медикаментозне лікування. Тому в нашій клініці ви можете допомогти собі з гулями на ногах  і болями від деформації  пальців стопи.                              

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь