Кошик порожній
Меню

Вісцеральний масаж живота при рефлюксі шлункового вмісту в старавохід допомагає позбутися різних провокуючих факторів дисфункції ШКТ, і в комплексному лікуванні дає значно кращий результат, ніж самі ліки. Рефлюкс-езофагіт або Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) – це захворювання, що проявляється у вигляді закиду шлункового вмісту в стравохід. В нормі це не має відбуватися, але в деяких людей є відкритий сфінктер між шлунком та стравоходом і при зміні положення тіла шлунковий вміст заходить в стравохід. За дотриманням чітких рекомендацій, вживання фітотерапії та інших медикаментів, проходження курсу вісцерального масажу живота, та ЛФК, дотримання дієти при рефлюксі, Ви можете вилікувати ГЕРХ, хоча треба буде гарно попрацювати. Тому читаємо статтю від лікаря Лічниці сестер Похмурських про закид вмісту шлунка в стравохід.

Слід зазначити, що гастроезофагеальна рефлюксна хвороба поділяється на ГЕРХ без езофагіту (або ендоскопічно негативну) та ГЕРХ із езофагітом (або ендоскопічно позитивну).

 

Симптоми гастроезофагеального рефлюксу (ГЕРХ):

  1. відрижка (зазвичай кислим);
  2. нудота;
  3. печіння за грудиною;
  4. болі у верхній частині живота;

 

До атипових симптом гастроезофагеального рефлюксу слід віднести:  кашель вночі, болі у грудній клітці, захворювання ротової порожнини, ураження сосочків язика, неприємний запах з рота, постійний біль в горлі.

Тривожними симптомами гастроезофагеального рефлюксу є порушення ковтання, біль при ковтанні, кровотечі зі стравоходу, а також втрата маси тіла. З такими симптомами слід терміново звернутися до лікаря.

Як відрізнити гастроезофагеальний рефлюкс від інших захворювань:

  • гастроезофагеальний рефлюкс загострюється після того як ВИ полежали чи, до прикладу, понахилялися вниз\назад;
  • ГЕРХ залежить від їжі, яка може посилювати відрижку та пошкоджувати слизову горла;
  • діагностувати гастроезофагеальний рефлюкс можна за допомогою ендоскопічного дослідження, коли ви ковтаєте зонд та лікар оглядає стравохід та інші необхідні ділянки організму.

НАГАДУЄМО! Для того щоб точно переконатися, що ВАС турбує гастроезофагеальний рефлюкс чи якесь інше захворювання, Ви можете записатися на консультацію до лікаря в Лічницю сестер Похмурських або на сеанс вісцерального масажу живота при рефлюксі заповнивши форму у нас на найті, або просто клікнувши на телефончик і замовити зворотній дзвінок.

Також пам’ятайте про економію 10% від ціни при покупці курсу вісцерального масажу живота відразу.

Чому виникає недостатність кардії:

Недостатність кардії шлунку при ГЕРХ – це процес, який супроводжується недостатнім закриттям сфінктера між шлунком та стравоходом. В основному це відбувається внаслідок:

  • періодичного переїдання;
  • надмірного фізичного навантаження після вживання їжі;
  • також клапан може розтягуватися з віком, коли в’яла перистальтика.

Найчастіше зіяння кардії починається вже в дитячому віці. Згадайте, як часто ви заставляли своїх дітей «з’їсти ще трішки»? Цього не можна робити, адже саме цим ми можемо викликати у дитини в подальшому ГЕРХ. В дітей відбуватиметься зіяння кардії і можливість закидати шлунковий вміст в стравохід і саме таким чином ми розтягуємо шлунок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Разовий прийом їжі за розміром має бути не більше як ДВА ваші кулачки.

Зазвичай шлунок розтягується тоді, коли ми запиваємо їжу. Тому краще пити воду за 15 хв до їжі АБО 2 години після їжі, тоді шлунок не буде розтягуватися і не буде розтягуватися кардія внаслідок чого гастроезофагеальна рефлюксна хвороба не виникатиме.

Вісцеральний масаж живота при розтягненні шлунка допоможе шлунку скоротитися до нормальних розмірів, головне не розтягуйте його знову в подальшому, бо після переїдання знову відчуєте печію за грудиною.

 

Стадії ГЕРХ:

  1. неерозивна форма гастроезофагеального рефлюксу (перший ступінь важкості);
  2. ерозивна форма гастроезофагеального рефлюксу (II ступінь важкості);
  3. синдром Барретта (це стан, що виникає під час фази загоєння гострого езофагіту, при якому відбувається заміна нормального плоского епітелію дистального відділу стравоходу метапластичним стовпчастим епітелієм)

 

Лікування гастроезофагеального рефлюксу медикаментами:

Стадія гастроезофагеального рефлюксу

Необхідні ліки

I ступінь ГЕРХ

1. обволікаючі – фосфалюгель, алмагель;

2. прокінетики – домперідон;

II ступінь ГЕРХ

1. обволікаючі – фосфалюгель, алмагель;

2. прокінетики – домперідон;

3. препарати, які знижують кислотність – ранітидин, фамотидин або омепразол в мінімальній дозі;

III ступінь ГЕРХ

1. препарати, які знижують кислотність – ранітидин, фамотидин або омепразол в мінімально можливій дозі;

2. прокінетики – домперідон;

3. протектори слизової – смектит;

 

Курс лікування гастроезофагеального рефлюксу медикаментами в середньому триває 2-4 тижні, а далі ми своїм пацієнтам в Лічниці сестер Похмурських рекомендуємо перейти на лікування гастроезофагеального рефлюксу народними методами, а саме вісцеральним масажем живота, фітотерапією, ЛФК та іншим лікуванням методами народної медицини.

 

Рекомендовані трави, які варто вживати при ГЕРХ:

- відвари з насіння вівса;

- відвари з льону;

- відвари з калгану;

 

З готових препаратів Ви можете придбати в Лічниці сестер Похмурських:

 

Але одна фітотерапія не найголовніше в лікуванні ГЕРХ! Саме при лікування гастроезофагеального рефлюксу необхідний комплексний підхід.

 

Тому, окрім вживання фітотерапії слід привести шлунок в норму, щоб він не був розтягнутий. В цьому дуже гарно допомагає вісцеральний масаж. Пройти курс вісцерального масажу Ви можете в Лічниці сестер Похмурських, де Вам індивідуально підберуть необхідну методику масажу живота для лікування гастроезофагеального рефлюксу та врахують усі покази та протипокази до процедури.При приведенні в норму шлунок – рефлюкс зменшиться, проте кардія не завжди скорочується, тому необхідно працювати з самим сфінктером, який проходить в центрі м’яза. Покращити роботу м’яза допоможе діафрагмальне дихання. Вправи по діафрагмальному дихання ми також навчимо під час лікуванню в нашій клініці.

 

Дієта при ГЕРХ:

Щоб не викликати ще більше подразнення слизової оболонки, дієта при гастроезофагеальному рефлюксі у повинна бути максимально м’якою. Як правило, гастроентерологи радять пацієнтам будувати своє харчування на варіанті дієти №1, яка призначена виключно для лікування і профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту.

У меню при ГЕРХ повинні бути легкі страви без приправ:

  • пюре з овочів і фруктів;
  • добре розварені, в'язкі рисові, вівсяні, гречані, манні каші;
  • приготоване на пару нежирне м’ясо (яловичина, індичка, курка), риба, яєчний білок;
  • пісні супи на бульйоні з добре розвареними або протертими овочами і крупами.

 

 

УСКЛАДНЕННЯ ГЕРХ

Якщо довго не звертатися за допомого до лікаря, то можуть бути важкі ускладнення ГЕРХ, які можуть проявлятися у вигляді пептичної виразки стравоходу, раком стравоходу, кровотечою та хронічною анемією. Тому не зволікайте та звертайтесь до лікаря за допомогою!

 

Зауважте, що в Лічниці сестер Похмурських ми підбираємо індивідуальний підхід та метод лікування для кожного пацієнта закидом шлункового вмісту в стравохід і враховуємо всі покази і протипоказання перед проходженням вісцерального масажу чи вживанням фітотерапії,  або медикаментів. Якщо Вас турбує гастроезофагеальний рефлюкс чи Ви у себе знайшли симптоми ГЕРХ, то записуйтесь на консультацію в Лічницю сестер Похмурських, заповнивши форму на цьому сайті, або натиснувши на зображення телефончика і замовивши зворотній дзвінок.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...