Кошик порожній
Меню

ГАСТРОПТОЗ ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ, ДІАГНОСТИКА, ЛІКУВАННЯ

Опущення шлунка є частою причиною звернення пацієнтів в Лічницю сестер Похмурських у Львові, на лікування вісцеральним масажем живота. Гастроптоз трапляється в чоловіків, жінок і дітей, часто викликає багато неприємних симптомів, які змушують хворого звернутися на масаж живота при захворюванні ШКТ. Тому наші лікарі звикли працювати вісцеральним масажем при опушенні шлунка у пацієнтів різного віку.  Діагоноз гастроптоз різного ступеня добре піддається лікуванню вісцеральним масажем. 
Вісцеральний масаж – це старослов’янська методика лікування захворювань внутрішніх органів. Техніка вісцеральної терапії чудово допомагає людям з різного типу хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, особливо при гастроптозі, гастритах чи захворювання дванадцятипалої кишки. Загалом вісцеральний масаж позитивно впливає на стан всього організму. 
 
ЩО ТАКЕ ГАСТРОПТОЗ? ЯК РОЗПІЗНАТИ ОПУЩЕННЯ ШЛУНКА?
Гастроптоз – це захворювання, яке характеризується опущенням шлунку. Гастроптоз може спостерігатися не лише у дорослих, але й у дітей. Опущення шлунку у дітей супроводжується поганим апетитом та в’ялістю після прийому їжі.
 
 
 СИМПТОМИ ГАСТРОПТОЗУ:
 
 1. ⦁ біль в животі;                                                       
 2. ⦁ застій їжі в шлунку;
 3. ⦁ важкість в животі;
 4. ⦁ відрижка;
 5. ⦁ неприємний запах з ротової порожнини;
 6. ⦁ слабість, часто вона легшає після відрижки
 7. ⦁ аритмія після їжі, яка важко травиться
 8. ⦁ біль у серці або задишка після їжі.

 
ПРИЧИНИ ОПУЩЕННЯ ШЛУНКУ:
 
Найчастіше гастроптоз виникає у людей з дефіцитом маси тіла або ж через постійне надмірно високе фізичне навантаження, носіння важкого, особливо після прийому їжі.
 Зверніть увагу! Після прийому їжі ніколи не піднімайте важких предметів, адже саме це може бути однією з причин гастроптозу. Також опущення шлунку може виникнути, якщо переїсти та відразу ж піти займатися різними вправами. До прикладу, стрибати чи бігати при опущеності шлунку категорично не рекомендується на ситий шлунок. Тому, у разі переїдання краще трішки зачекати або полежати, щоб їжа засвоїлася і аж тоді приступати до фізичних навантажень.
 
 
 
ДІАГНОСТИКА ГАСТРОПТОЗУ
 
Діагностика опущеності шлунку проводиться лікарем за допомогою рук, а якщо потрібно додаткові клінічні методи, то це рентген діагностика з контрастуванням, коли людина п’є спеціальний контраст з барієм і робиться рентген шлунка, саме тоді можна визначити ступінь опущеності шлунку, швидкість евакуації їжі з нього і навіть наявність гастроезофагального рефлюксу
 
 
СТАДІЇ ОПУЩЕННЯ ШЛУНКА
 1. При першій стадії гастроптозу шлунок знаходиться нижче другого поперекового хребця, 
 2. При другій стадії опущення шлунку, орган опускається вже нижче третього поперекового хребця.

При гастроптозі 1-2 стадії спостерігаються такі ознаки: дискомфорт в області кишечника, біль в животі, який посилюється після прийому їжі чи фізичного навантаження. 

Зауважте, що при 1-2 стадії опущення шлунку , за відсутності гастриту, болі є незначні та зазвичай швидко проходять після вісцерального масажу живота. 

3. При 3 стадії гастроптозу ситуація вже набагато складніша. При даній стадії опущення щлунку болі з’являються все частіше після довгої ходьби чи сидіння. Спостерігається також стенокардія. При третій стадії опущення шлунку торкається попереково-крижового переходу.

4. При четвертій стадії гастроптозу шлунок опускається аж до діафрагми малого тазу.

Варто зазначити, що перехід у важку стадію гастроптозу відбувається досить швидко, якщо ж не проводити ніякого лікування та профілактики та не носити абдомінальний бандаж.

ЩО РОБИТИ ПРИ ОПУЩЕНОМУ ШЛУНКУ?
 

 
 
Найефективнішим методом при гострому опущенні шлунку є вісцеральний масаж. Вісцеральний масаж – це методика, під час якої відбувається глибокий мануальний вплив на внутрішній орган або ж тканину.
 
Якщо ви раптом подвигались і опушення внутрішніх орнанів сталося раптово - їх можна поставити на місце за 1-2 рази. І все в животі заспокоїться, болі перейдуть.
 
При хронічному гастроптозі одним вісцеральним масажем  позбутися опущення шлунку важче, оскільки наші зв’язки на яких кріпляться органи (кишківник, шлунок) з довготривалим вісцероптозом стають нееластичними і втрачають здатність скорочуватися, саме тому опущений шлунок поставити на місце набагато важче.
 
Для кращого ефекту у Лічниці сестер Похмурських пацієнти з гастроптозом часто після вісцерального масажу одягають спеціальні абдомінальні бандажі, які допомагають підтримувати шлунок, тому як наслідок покращується травлення та зникають часті болі. 
 
Перед початком проходження курсу терапії вісцерального масажу  кожного хворого в Лічниці Похмурських обов'язково оглядає та консультує лікар, щоб визначити всі провази протипокази до проведення масажу живота пригастроптозі, нестравленні та болях в шлунку, підбере техніку і методику проведення процедури. Щоб досягти доброго рузультату важливо робити масаж живота при гастроптозі в лікаря який добре знає анатомію, і досконало знає техніку вісцерального масажу
 
У нашій клініці ми робимо вісцеральний масаж по методиці Огулова – це давньослов’янська терапія за допомогою рук. 
Також наші лікарі добре знаються на західноєвропейській практиці вісцерального масажу по Барралю. Як показує досвід Лічниці сестер Похмурських при опущенні шлунку метод по Огулову діє дуже добре, він відрізняється глибшим проникненням. Також після першого сеансу вісцерального масажу наші пацієнти вже відчувають зміни, оскільки опущений шлунок по трохи зрушується в анатомічно правильне положення і відповідно зменшується біль. При хронічному гастроптозі одного вісцерального масажу замало, тому потрібно буде пройти курс лікування
 
МЕХАНІЗМ ДІЇ ВІСЦЕРАЛЬНОГО МАСАЖУ – це вплив на зв’язки, які тримають органи за допомогою рухів рук, спеціальних маніпуляцій з усім тілом пацієнта, а також вакуумом баночок.
 
 
МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ВІСЦЕРАЛЬНОГО МАСАЖУ ПРИ ГАСТРОПТОЗІ
 • • Вісцеральний масаж проводиться на голодний шлунок, але не обов’язково з самого ранку не їсти, достатньо буде 2 години перед вісцеральним масажем, оскільки може спостерігатись нудота чи дискомфорт в ділянці живота. 
 • • Після вісцерального масажу варто не їсти дві години. 
 • • А ще після вісцерального масажу живота ми підв’язуємо його абдомінальним бандажем, якщо ще не встигли купити, то можете його придбати у нас в клініці прямо під час проведення сеансу лікування.
 
РЕКОМЕНДАЦІЇ ПРИ ГАСТРОПТОЗІ
Часто також опущення шлунку супроводжується в’ялою перистальтикою. При гастроптозі буває відкритий сфінктер між стравоходом і шлунком, тому коли людина полежить у неї може затікати вміст шлунку у горло і як наслідок може спостерігатися гіркота у роті чи підвищення кислотності. 
 
Також при опущеному шлунку може бути відкритий сфінктер у переході зі шлунку у дванадцятипалу кишку. Саме в таких випадках в шлунок потрапляє жовч через закид з дванадцятипалої кишки.
 
 Це може стати причиною ерозивного гастриту. Тому, щоб цього не виникало потрібно пришвидшити перистальтику за допомогою вправ, які ми рекомендуємо при гастроптозі. Також ми пропонуємо нашим пацієнтам лікування гастроптозу народним методами.
 
А як перевірити кислотність шлункового соку народним способом? Потрібно зварити пшоно і якщо ж у вас з’явиться печія в області шлунку, то знайте, що у вас підвищена кислотність, а якщо не з’явилась, то пшоняну кашу Вам вживати дуже корисно, оскільки вона покращує травлення та сприяє виділенню соків. Також у людей з опущеним шлунком чи підвищеною кислотністю дуже часто виникає анемія. Напади аритмії та тахікардії, болі в серці, загальна слабість, які виникають після їжі, також поступово зменшуються або зникають, коли нормалізується робота шлунка.
 
 
ДІЄТА ПРИ АСТРОПТОЗІ
  Важливо пам'ятати! Людям з опущеним шлунком не рекомендується часто вживати вівсяну кашу, оскільки саме вівсянка викликає атонію шлунку, тому якщо у вас гастроптоз, то кориснішим буде вживати пшоняну або пшеничну кашу. Вівсянку добре вживати, коли є надлишкове утворення шлункового соку, а також надлишкова моторика. Щодо напоїв, потрібно бути обережним зі содовими,адже гастроптоз часто супроводжується і пониженням кислотності. Тому такі содові води як: 
 •  Поляна Квасова.
 •  Плосківська.
 •  Боржомі .
Не рекомендується до частого вживання при опущеності шлунку. 
 
До лікувальних вод при опущеному шлунку  слід віднести 
⦁ Миргородську(вона корисна для пониження кислотності та містить ферменти, які покращують роботу шлунку).
⦁ Марію, Софію (корисна при гастриті) та інші подібні.
Протипоказано. Чай з м’яти, меліси чи простий звичайний зелений чай при опущеному шлунку, в’ялій перистальтиці чи пониженій кислотності.
 
 А які ж трави ми можемо вживати при гастроптозі? 
⦁ Це може бути калган, у вигляді чаю.
⦁ Готові настоянки. До прикладу, у нас є Гастрона, яка покращує перистальтику шлунку, шлункову секрецію та саме травлення. 
⦁ Ще одна хороша настоянка – це Гастролікосан, який так само стимулює перистальтику, але менше впливає на шлункову секрецію. 
Їх можна замовити у нас, в Лічниці сестер Похмурських на Здоров’я 6, за телефоном 0970705757 і ми доставимо їх вам у зручне для вас місце Новою поштою або Укрпоштою
 
Також не можна запивати водою їжу із опущеним шлунком, потрібно їсти часто та маленькими порціями.
 
 
Вісцеральний масаж здавна використовувався цілителями в народній медицині і є одним з найефективніших і дотепер. Вісцеральний масаж став невід’ємною частиною народної методики ще в Київській Русі. Під час складних часів, вісцеральний масаж був під загрозою зникнення. Тим не менше, цілителі успішно захистили метод вісцерального масажу і передали майбутнім поколінням. 
Окрім вісцерального масажу, рекомендується при гастроптозі використовувати і спеціальні вправи, фітотерапію або медикаментозне лікування. Для посилення перистальтики з таблеток можна застосовувати такий препарат як Домперидон, тричі на день. Але чи вправи, чи трави, чи медикаменти при гастроптозі потребують тривалих курсів, масаж живота діє набагато швидше
То ж не зволікайте, а починайте лікування гастроптозу на ранніх стадіях хвороби. Лікарі Лічниці сестер Похмурських Вас оглянуть та пропишуть Вам найефективніший курс лікування.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...