Кошик порожній
Меню
Послуги

Гірудотерапія при варикозі і тромбофлебіті

Гірудотерапія справді має велику ефективність в лікуванні тромбофлебіту, варикозу і флеботромбозу. Адже п'явки мають багато різних ферментів, наприклад стрептокіназа, за рахунок яких можуть розчинятися невеликі тромби варикозно розширених вен. П'явочні секрети легко знімають застій венозної крові і здатні розблокувати крововідтік і розвантажити вени, мають ферменти, які знімають запалення ендотелю судин, за рахунок чого зменшують біль і свербіж при варикозі. Гірудотерапія сприяє росту нових дрібних судин, за рахунок чого можлива пристінкова реваскуляризація великих тромбів при тромбофлебіті. 

Що таке варикоз? Чому він виникає?

В сьогоденні з проблемою варикозу стикаються люди різного віку. Простими словами кажучи, варикоз - це слабість м'язової стінки вен, в результаті якої не до кінця закриваються клапани (ворота) між різними поверхами судини, тому кров може повертатися з вище розташованих ділянок вени під дією сили тяжіння в нижчі і розтягувати їх. Таке варикозне розширення виникає в основному тому, що щось вище місця розширення не пускає текти кров в виші частини вени.

        

Які ж причини виникнення варикозу:

 1. стояча робота;
 2. генетична схильність;
 3. систематична ходьба на високих підборах;
 4. порушення обміну речовин;
 5. клімакс;
 6. вагітність;
 7. гормональні зміни.

 

Яка ж різниця між тромбофлебітом та варикозом?

Варикоз - це недостатність стінок і клапанів вен, при якому кров частково повертається назад і розтягує нижчерозташовану ділянку вени. Тобто на початку тромбів там нема. Зазвичай, ще до того, як вена почне розтягуватися хворий відчуває неприємні відчуття в цій ділянці - відчуття важкості.

Флеботромбоз - це утворення тромбів у вені, часто її клапани не змінені а сама вена не розширена. Тромби в більших судинах помітно на УЗД вен. В дрібних венулах, ви помітите флеботромбоз появою синьої венозної сітки на ногах.

Тромбофлебіт - це коли до флеботромбозу приєдналося ще й запалення судинної стінки хворої вени. І цей стан викликає найбільше неприємностей вже на початку і свербіж ніг, і почервоніння, і набряк, і біль. Тромбофлебіт також може ускладнити і варикоз.

Саме він є причиною трофічних змін шкіри, виникнення трофічних виразок, також на фоні таких хворих вен набагато легше виникає рожисте запалення шкіри та екзема. При наявності вже тромбофлебіту відразу ставити де попало п'явки особливо небезпечно і всі випадки через які деякі хірурги критикують гірудотерапію, небезпечний метод. З таким хворим має пацювати лише лікар-гірутотерапевт з вищою медичною освітою, а не самоучка. Адже такий хворий потребує спеціальної підготовки до лікування п'явками.

Функції п‘явок та застосування гірудотерапїї

Як ж лікується варикоз, тромбофлебіт п‘явками?

Перша за все, варто зазначити, що лікування п‘явками є одним з найстаріших методів боротьби з різними хворобами. Також при лікуванні гірудотерапією не застосовуються звичайні п‘явки, що живуть у водоймах. У гірудотерапї використовуються медичні п‘явки, які поділяються на лікувальні п‘явки, аптекарські п‘явки та східні підвиди. Основна умова гірудотерапії  - одноразове використання   п‘явок. При лікуванні гірудотерапією,  п‘явці для повного насичення потрібно 10-15 мг крові, тому процедура триває приблизно 45 хвилин.  П‘явка діє дуже особливо і жодна інша штучна речовина хімічних ліків не в змозі її замінити. Підтвердження цього є те, що у слині п‘явки міститься близько 40 ферментів. Якраз саме при укусі п‘явки в кров поступають усі необхідні ферменти, що лікують варикоз та тромбофлебіт. 

Зверніть увагу! Варто зазначити, що після процедур гірудотерапією лікування флеботромбозу (вена без запалення), та тромбофлебіту (вена з тромбиками та запаленням) може спостерігатися шкірна реакція, почервоніння шкіри навколо п‘явок, але якщо гірудотерапія проводиться правильно, то реакція швидко сходить і можна надалі продовжувати комплекс процедур з п‘явками.

А чим ж корисні п‘явки при варикозному розширенні вен чи тромбофлебіті?

Варикозне розширення вен – це патологія, яка постійно прогресує, якщо ж її звісно не лікувати. В секреті п'явок міститься такий важливий компонент як гірудин, який розріджує кров та допомагає запобігати утворенню тромбів, є фермент стрептокіназа, який розчиняє сполучну тканину, тобто старі тромбиУ випадку варикозу першого чи другого ступеня при лікуванні гірудотерапією вени можуть повністю заховатись. Також для ще кращого результату ми рекомендуємо  своїм пацієнтам поєднання гірудотерапії з апітерапією. Апітерапія – це метод в народній медицині, який супроводжується лікуванням бджолами. 

Чи болючі гірудотерапія та апітерапія? Зазвичай при гірудотерапїї пацієнт відчуває легке печіння та поболювання, але  біль швидко проходить і як наслідок забираються венозні вузли.  

При лікуванні варикозу, тромбофлебіту спостерігається дійсно тісний зв’язок між гірудотерапією  та апітерапією, адже укуси бджіл тонізують венозну стінку, покращують скорочення м‘язів вен, а п‘явки в свою чергу розріджують кров та покращують мікроциркуляцію. Якщо ж у Вас варикоз 4 ступеня, то без операції ніяк не обійтись, але навіть після неї п'явочки матимуть користь для організму адже вони ще й сприяють швидшій регенерації тканин після травм.

Офіційна медицина про гірудотерапію

Слово Гірудотерапія походить від латинського слова «гірудо» - п’явки та «терапія» - лікування. Отже гірудотерапія, це певний метод в народній медицині, який передбачає лікування п’явками.

Чому ж деякі лікарі відносяться до гірудотерапії, тобто лікування п’явками негативно?

Все дуже просто, не всі люди, які займаються лікуванням п'явками знають як правильно починати лікування гірудотерапією при варикозі і тромбофлебіті.

Перш за все , якщо є трофічна виразка - є найчастішим випадком, коли хірурги бачили негативні реакції після п'явок. Адже у трофічній виразці, яка виникає як ускладнення тромбофлебіту, може бути інфекція і якщо ж відразу поставити на цю ділянку п‘явку, то можуть виникнути великі проблеми, оскільки п‘явки пришвидшують кругообіг речовин і в свою чергу дають ще більшу можливість поштритись даній інфекції.

Що краще операція чи гірудотерапія для лікування варикозу ?

 • В практиці Лічниці сестер Похмурських бували випадки, що звертались прооперовані пацієнти, в яких після операції знову повертатися варикоз але на нових венах чи виникав лімфостаз, трофічні виразки та виражені трофічні зміни шкіри, екзема. Тобто операція не є гарантією, що на ній все закінчиться.
 • Також були випадки, коли за станом  здоров’я людині не рекомендувалось робити операцію, тоді застосування гірудотерапії було найкращим способом лікування варикозу чи тромбофлебіту без операції.
 • На ранніх етапах 1-2 ступінь варикозу після гурудотерапії, в поєднанні з апітерапією маємо ефект і до 3 ступеня варикозу, вени можуть сховатися повністю. Але якщо недостатність венозних клапанів дуже велика 4 ступня, звісно що операція буде мати кращий косметичний ефект.
 • Але в будь-якому випадку, до кожного конкретного пацієнта має бути індивідуальний підхід. І звісно що офіційна і альтернативна медицина прекрасно поєднуються методиками.

З  чого ж починати лікування варикозу, тромбофлебіту п’явками?

Народна медицина говорить: бачиш варикоз,  тромбофлебіт на ногах - лікуй живіт, а саме органи малого тазу, кишківник та печінку. Який ж між ними взаємозв’язок?

Живіт

Судини ніг починаються з живота, нижньої порожнистої вени, яка розходиться на клубові вени, які теж в животі. Нижче йдуть загальна та поверхнева вена стегна. Тому, коли ми багато сидимо, у нижній частині живота утворюється так званий блок і як наслідок розширюються вени в ногах.

Також у животі вени також може перетискати опущений обо запалений кишківник. І часто, навіть після першого вісцерального масажу, хворий може відмітити, що і в його варикозно розширених венах зменшилось напруження.

А чому ж вагітні стикаються з варикозом частіше? Плід тисне на вени малого тазу, вони перетискаються і відповідно стається велике навантаження на вени ніг, які не можуть пропустити кров догори. Адже вени весь час працюють проти сили земного тяжіння як шланги з насосами.

Кишківник

Часто запальні процеси в кишечнику також викликають запалення в судинках і як наслідок провокують розвиток варикозу та тромбофеліту в подальшому, тому кишківник може провокувати не лише варикоз, а й лімфостаз. Запалення в ньому також погіршує виедення шлаків і реологію крові.

Печінка

В печінці утворюється багато кроворозріджуючих та кровозгортальних факторів, тому якщо виникають проблеми з венами, ми зазвичай рекомендуємо провести очищення печінки. 

Отож це ще раз доводить як важливий комплексний підхід, при варикозі та тромбофлебіті, оскільки одне видалення вен не може бути завжди гарантією повного одуження і що згодом знову не виникне  варикоз, тромбофлебіт чи лімфостаз в подальшому. Як ми зазначили раніше, ставити п‘явки, будь-де це в першу чергу не грамотно, а ще й безрезультативно, і  тому так важливо перед гірудотерапією спершу провести діагностику внутрішніх органів. А при трофічних змінах в шкірі, запаленні судин, неправильна постановка ще й може принести шкоду.

Яке ще лікування варикозу і тромбофлебіту народними методами ?

В народній медицині часто при варикозі використовують фітотерапію. Головні діючі речовини трав, які стимулюють венозну стінку вен - це кумарини - їх міститься багато в квітах і плодах каштану, в листі ліщини, квітах акації, ці трави мають також протизапальний вплив на судини ніг. Також використовують трави які зменшують в'язкість крові. В нашій клініці ви можете купити готовий препарат Венофітон , який містить в свому складі всі перераховані трави.

При варикозному розширенні вен Венофітон, добре поєднувати з Лімфосаном, який додатково знімає запалення судинної стінки, і попереджає розвиток лімфостазу. Для покращення функції печінки про яку ми вже багато говорили в статті також варто додати препарат Холеана.

Вживають ці настоянки разом на 2 столові ложки води 3 рази на день за 15-30 хвилин до вживання їжі, і 4 раз на ніч перед сном. Курс лікуванн тривалий від 6 місяців.

Також важливим методом є очищення печінки, схема якої підбирається індивідуально з врахуванням супутніх захворювань - в першу чергу стан шлунка, кишківника, наявність камінців в жовчному міхурі.

А ОСЬ І ВІДГУК ПІСЛЯ ЛІКУВАННЯ П'ЯВКАМИ ВАРИКОЗУ В ЛІЧНИЦІ СЕСТЕР ПОХМУРСЬКИХ

 

 

Спорт при варикозі та тромбофлебіті

Мабуть, багато хто думає, що при варикозі, тромбофлебіті займатися спортом заборонено, але це цілком не так. Спорт при даному захворюванні вітається, лише потрібно правильно підібрати фізичні навантаження, оскілки існує ряд вправ, які покращують кровообіг, поліпшують лімфовідтікання та покращують стан організму цілком. 

Але такі навантаження як присідання з вантажем, станова тяга категорично протипоказані, навіть коли ви займаєтесь на тренажері лежачи, але піднімаєте ногами надмірно високу вагу, ви провокуєте варикозне розширення нових вен. Особливо це помітно коли одночасно вживати препарати для стортсменів, які містять гормони. Адже як ми вже згадували раніше гормональні зміни є провокуючими факторами для розвитку тромбофлебіту і варикозу в подальшому.

Краще не чекайте ускладнень варикозу, а починайте лікування на ранніх стадіях хвороби, тоді і сеанси гірудотерапії будуть коротші, і п'явок на раз треба буде брати менше, і результати лікування гірудотерапією будуть значно кращі. Лікарі Лічниці сестер Похмурських у Львові обов'язково вас огянуть перед початком курсу лікування п'явками, розпишуть схему точок за якою медсестра буде ставити вам п'явочки, за потреби гірудотерапевт призначать підготовку до цих процедур, та інші ліки, щоб курс лікування був максимально ефективним для вас.