Кошик порожній
Меню
Послуги

Лікування геморою п'явками

Гірудотерапія при є одним з швидких і ефективних способів позбутися болю в запалених гемороїдальних вузлах. В нашій практиці були випадки, коли приходили на лікування геморою п'явками з таким болем, що хворий просто не міг сісти, лише стояти. Але вже після першого сеансу біль суттєво зменшувався, розміри і набряк гемороїдального вузла робились менші. Позитивним є те що гірудотерапія є мало травматичною , дає швидкий результат, має мало протипоказів і побічних дій. І при виконанні всіх рекомендацій лікаря результат після неї тримається тривалий час, і найголовніше, нові гемороїдальні вузли не вилазять.

І ТАК РОЗБЕРЕМОСЯ, ЩО ТАКЕ ГЕМОРОЙ?

Це, по суті діла, варикоз вен анального сплетення, і самого ануса (відхідника) з одночасним запаленням цих вен. Як і при варикозі інших ділянок тіла. Ускладненнями можуть бути тромбоз гемороїдальних вен, їх запалення – флебіт, або кровотеча.

 

 ЧОМУ  З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ГЕМОРОЙ?

Основною причиною перевантаження гемороїдальних вен є застій крові в печінці, а саме в системі v.porta, яка збирає кров від усього кишечника і несе її на знешкодження саме в печінку. І от коли ворітна вена перевантажена зайвою роботою, то починає розвантажуватися через інші запасні шляхи - вени анального сплетення, вени стравохідного сплетення, вени умбілікального сплетення (останні є на животі навколо пупка). Як ви думаєте, з якою ймовірністю під дією сили тяжіння зайва кров піде саме в найнижче розташовані вени анального сплетення?

Саме тому, в Лічниці сестер Похмурських, особливу увагу при лікуванні геморою ми багато уваги вділяємо покращенню функції печінки. І це, до речі, важливо не лише при лікуванні геморою, але й варикозу взагалі. Адже однин результат коли просто поставити п'явки на хворе місце, і зовсім інший коли підходити з розумінням, і використовувати комплексний підхід.

А от такі патології як закреп, надсадний кашель можуть лише спровокувати хворобу, загострити біль і викликати кровотечу з запалених, набряклих гемороїдальних вузлів, але вони не є основною першопричиною хвороби.

А така причина геморою як вагітність, часто є провокуючою не лише для нього, а й для вен нижніх кінцівок, адже плід , особливо великий може перетискати вени промежини погіршуючи відтік з цієї ділянки. І тому у вагітних частіше буває також і варикоз вен малого тазу, варикоз вульви, страждають судини ніг.

ЯКІ СИМПТОМИ ГЕМОРОЮ?

1. Свербіж в задньому проході

2. Біль та напруження в ділянці анального отвору

3. Виділення крові під час походу в туалет

4. Дискомфорт під час походу в туалет, від відчуття, що щось заважає до різкого болю

5. Можна намацати, або побачити в дзеркальці вузлики біля ануса.

НЕОПЕРАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ:

1. ГІРУДОТЕРАПІЯ. 

Звісно в першу чергу слід зняти гострі симптоми. Якщо звертається на курс лікування п'явками пацієнт з гострим болем,  який провокують запалені гемороїдальні вузли - гірудотерапія матиме доволі швидкий результат. Що цікаво, як ми зауважили, при постановці біля вузлів, кров, яка витікає після постановки п'явок часто має неприємний запах. Зі слів самих пацієнтів, можуть бути згустки крові, як і при лікування інших місць де є варикозно розширені вени або тромбофлебіт.

2. РЕКТАЛЬНІ СВІЧКИ.

Для лікування болю і свербіння в задньому проході також добре підійдуть ректальні свічки з лідокаїном і протизапальними складниками, наприклад, свічки по Масляку, які можна купити в рецептурних відділах , свічки з прополісом, свічки з ефірними оліями для лікування геморою.

3. РОЗВАНТАЖЕННЯ ПЕЧІНКИ.

Наступним етапом буде очищення печінки, яке в нашій лічниці підбирається індивідуально з врахуванням супутніх захворювань, адже треба лікувати весь організм, тобто причину геморою.

Слід також пам’ятати, що сама гірудотерапія теж добре зменшує тиск в ворітній вені печінки, підвищений тиск в якій і провокує геморой в подальшому. На цьому методі у нас гарні результати, навіть у хворих з початковим цирозом.

4. ХАРЧУВАННЯ.

 Слідкувати за регулярністю випорожнень, адже якщо стілець нерегулярний, то кал швидко стає твердим і коли виходить подразнює і судини прямої кишки.

В раціоні має бути мінімум 30% раціону овочів і фруктів, також пом'якшує кал вживання кисломолочних продуктів - кефіру, йогурту, ряжанки, кислого молока. А такі продукти як хліб, картопля, рис, свіже молоко, навпаки скріпляють. Краще замість гарніру вживати крупи якщо добра переносимість глютену, то в першу чергу пшенична крупа - Артек, але пам'ятайте додавати туди олію, або інший жир, в іншому випадку крупа травиться важче, і гірше розм'якшує кал.

 

Якщо у вас нормальна або понижена кислотність крупою вибору буде пшоно, адже воно покращує перистальтику. Але  якщо у хворого висока кислотність, то пшоно може спровокувати печію.

 

Має бути також достатньо жирів, адже вони потрібні для нормального відтоку жовчі. Жири це така ж важлива складова раціону при закрепах як і фрукти, овочі, та ін продукти, що містять багато баластних речовин. В той же час треба враховувати здатність підшлункової до їх перетравлювання.

Взагалі під час консультації, наш лікар, як завжди намагається підібрати харчування, яке максимально покращить здоров’я конкретного хворого. 

 

5. ВПРАВИ.

Тренуйте анальний отвір. Коли стоїте чи сидите намагайтеся піднімати анус вверх, ніби до куприка. Така вправа покращує лімфо і крововідтік від промежини і зменшує застій в гемороїдальних венах. А також така вправа є прекрасною профілактикою випадіння товстої кишки. Тому буде корисна кожному.

6. ГІГІЄНА

також надзвичайно важлива при лікуванні геморою, особливо в період загострення. Треба акуратно витиратись після туалету, в гострий період , можна взагалі використовувати вологі серветки, або підмиватись після кожного випорожнення.

7. ФІТОТЕРАПІЯ.

 З трав корисні такі, які підвищують тонус вен – Венофітон, Лімфосан, мають жовчорозріджуючу дію Холеана, чай при жовчнокам’яній хворобі, сприяють покращенню моторики шлунково кишкового тракту - Гастрона.

Для профілактики загострень геморою можна періодично проходити профілактичні курси гірудотерапії , і робити планові очищення печінки кожної весни та осені. Тоді гемороїдальні вузли не будуть збільшуватися в подальшому. І сам геморой перестане вас турбувати. Лікування п'явками в лічниці сестер Похмурських, справді дають можливість забути про таку неприємну хворобу  як геморой на тривалий час.