Кошик порожній
Меню

Болить серце? Чи ні?

Прийшла осінь. Похолодало, почастішали перепади тиску і температури.  Відповідно збільшилась кількість звернень пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи. За гіпертонічну хворобу, стенокардію ми вже неодноразово писали у наших відповідях на звернення пацієнтів. Сьогодні ми більше звернемо увагу на таку поширену скаргу як біль в ділянці серця (кардіалгії). Існуюча гіпердіагностика ішемічної хвороби серця є саме за рахунок скарги на біль в серці, хоча існує багато захворювань інших органів і систем, що імітують «серцевий біль». Давайте розглянемо найпоширеніші причини «серцевого болю» і їх особливості.

 1. Істинний серцевий біль.  Виникає при :
 • Стенокардії . Біль має нападаподібний  стискаючий , пекучий  характер, різної тривалості, віддає в ліве плече, руку, по руці може йти аж до мізинця, може супроводжуватися відчуттям нестачі повітря.  Проходить  або зменшується в спокої, а також від прийому нітрогліцерину. При нестабільній стенокардії біль може виникати і в спокої, для його зняття потрібні повторні прийоми нітрогліцерину.

При розвитку інфаркту міокарда біль триває більше 20 хв, не знімається нітрогліцерином, супроводжується відчуттям страху смерті. Якщо пацієнт гіпертонік, а при нападі гострого серцевого болю у нього виявили понижений тиск, холодний піт, то це явна ознака розвитку інфаркту міокарду. Необхідно терміново викликати кардіологічну швидку допомогу.

 • Захворюванні судин серця (ревматизм, облітеруючий тромбангіїт, системному васкуліті…). В даному випадку  серцевий біль поєднується з іншими ознаками ураження судин, можуть бути дрібні червоні точкові висипання , набряклість відповідної ділянки кровопостачання.
 • Тромбоемболії легеневої артерії (коли відірвався тромб і закупорив судинку в легенях). Для цієї хвороби характерне те, що синіє обличчя хворого, йому важко дихати, біль у грудях різкого характеру. В даному випадку терміново викликати швидку допомогу.
 • Хвороби серця : вади серця, міокардити (запалення серцевого м*язу).
 •  Перикардиті (запалення «плівок, що оточують серце»)може виникати у пацієнтів, що хворіють ревматизмом, туберкульозом, при системних захворюваннях сполучної  тканини (системний вовчак, склеродермія, ревматоїдний артрит…). Біль виникає на фоні підвищення температури тіла і ознак інтоксикації: головний біль, різка слабість, пітливість, задишка… Характерним в даному випадку є зменшення болю в сидячому положенні, особливо при нахилі тіла вперед. Підтвердити діагноз зможе лише лікар, завдяки вислуховуванню серця , ЕКГ, ЕхоКГ.

Лікування: Усі вище перераховані випадки серцевого болю потребують негайної медичної допомоги. Якщо у вас є щось із вище перерахованих проблем, то з метою попередження серцевого нападу або в період відновлення після загострення хвороби необхідно раз на пів року проходити курс гірудо- і апітерапії, це допоможе вам зняти частоту загострень, зменшити кількість ліків , які приходиться щоденно приймати при даних захворюваннях. Гірудин (один з ферментів п*явки) в крові людини виявляється до 6 місяців (отже протягом цього часу тромб не зможе утворитися), завдяки апітоксину ви понизите рівень «поганого» холестерину, збільшите фракцію викиду, покращите роботу серцевого м*язу.

Олія амаранту, конопляна олія – це ті олії, які мають найбільш оптимальне поєднання поліненасичених жирних кислот ( більше 75%), до речі ці амінокислоти не виробляються організмом, вони можуть поступити лише з їжею. А такі з них, як омега-3 і омега-6 містяться у найбільш оптимальній пропорції .

Приймають ці олії по 1ст.л. 2 рази на день протягом місяця.

 1. Біль в ділянці серця при нейроциркуляторній дистонії переважно розлитий в лівій ділянці грудної клітки з максимальним зосередженням болю на верхівці (це під лівою грудною залозою), ниючого або колючого характеру. Найчастіше зустрічається у молодих жінок, виникає після фізичного або психоемоційного навантаження. Фізичне навантаження не тільки не посилює болю, а й може сприяти його ліквідації. Полегшення приносить валідол, корвалол, заспокійливі препарати.
 2. Серцевий біль при психо-емоційних розладах. Такі пацієнти збуджені, видають свій біль за дуже інтенсивний. До-речі,  з даного приводу я на все життя запам*ятала слова нашого викладача з терапії: «Якщо у вас водночас є два пацієнти зі скаргою на напад серцевого болю, але один сидить тихо, навіть дещо перелякано, а другий кричить, що йому дуже погано, вимагає термінової допомоги, то лікуйте в першу чергу «тихого пацієнта», тому що у нього дійсно загрозливий для життя стан, а крикун ще довго може шуміти і скоріше ви дістанете серцевий напад, ніж йому щось станеться.»

В лікуванні використовуємо заспокійливі засоби, рефлексотерапію, психоемоційну корекцію, аюрведу, олія маку по 1 ст. л. 2 рази на день.

 1. Патологія опорно-рухового апарату:  міжреберна невралгія,  остеохондроз шийно-грудного відділу хребта, плечолопатковий періартрит. Біль виникає внаслідок здавлювання нервових корінців. 

У лікуванні основними є масажі спини, лікувальна фізкультура, апітерапія.

 1. Шийно-плечовий синдром –група захворювань , що характеризуються здавлюванням підключичної артерії та плечового сплетення. Біль виникає при рухах руки, повороті голови в бік ураження, при різкому опусканні плеча. Разом з болем виникають і судинні розлади: набряк, ціаноз одного або кількох пальців.

Лікування: гірудотерапія, масаж з постізометричною релаксацією.

 1. Захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Пекучий біль може виникати при гострому езофагіті (запаленні стравоходу), біль може віддавати в ліве плече, руку., має зв*язок з прийомом їжі. Не знімається нітрогліцерином, але проходить або зменшується від прийому антацидів (препарати для пониження кислотності ). При виразковій хворобі біль виникає через годину після прийому їжі. При опущенні і перерозтягненні шлунку, виникає внаслідок закиду жовчі.

Лікування: збори для лікування ШКТ, тюбажі, густий екстракт прополісу, масаж живота.

 1. Оперізуючому лишаї (герпес), якщо він локалізувався в ділянці серця. Біль помірний, може віддавати в руку, нижню щелепу, деколи з*являється при глибокому вдиху, кашлі, може супроводжуватися підвищенням температури, збільшенням регіональних лімфатичних вузлів.

Лікування протигерпетична терапія, апітерапія (дуже добре знімає больовий синдром), рефлексотерапія.

 

Рецепти та комплекс препаратів

Дивіться також:

масаж спини 30 хв, по 180 грн за сеанс при оплаті курсу

медовий масаж спини 200 грн за сеанс при оплаті курсу відразу

лікувальний масаж спини, 180 грн при оплаті курсу

гідроколонотерапія

Антистрес Біокомплекс

пневмовакуумний масаж спини 170 грн за сеанс при оплаті курсу відразу

масаж спини з глибоким прогріванням (снехана), 35-40 хв

Здоровий Сон, № 50

Широдхара

пневмовакумний масаж спини

ГІНКО БІЛОБА з вітамінами групи В 0,25 №80

пневмовакумний масаж спини з "січеними банками"

Очищення крові 0,5г №40

РИТМОТОН

Педі карма.

Солодкий сон.

Гіпертонічна хвороба

Аритмії (екстрасистолія і тахікардія)

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь