Кошик порожній
Меню

Болить серце? Чи ні?

Прийшла осінь. Похолодало, почастішали перепади тиску і температури.  Відповідно збільшилась кількість звернень пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи. За гіпертонічну хворобу, стенокардію ми вже неодноразово писали у наших відповідях на звернення пацієнтів. Сьогодні ми більше звернемо увагу на таку поширену скаргу як біль в ділянці серця (кардіалгії). Існуюча гіпердіагностика ішемічної хвороби серця є саме за рахунок скарги на біль в серці, хоча існує багато захворювань інших органів і систем, що імітують «серцевий біль». Давайте розглянемо найпоширеніші причини «серцевого болю» і їх особливості.

 1. Істинний серцевий біль.  Виникає при :
 • Стенокардії . Біль має нападаподібний  стискаючий , пекучий  характер, різної тривалості, віддає в ліве плече, руку, по руці може йти аж до мізинця, може супроводжуватися відчуттям нестачі повітря.  Проходить  або зменшується в спокої, а також від прийому нітрогліцерину. При нестабільній стенокардії біль може виникати і в спокої, для його зняття потрібні повторні прийоми нітрогліцерину.

При розвитку інфаркту міокарда біль триває більше 20 хв, не знімається нітрогліцерином, супроводжується відчуттям страху смерті. Якщо пацієнт гіпертонік, а при нападі гострого серцевого болю у нього виявили понижений тиск, холодний піт, то це явна ознака розвитку інфаркту міокарду. Необхідно терміново викликати кардіологічну швидку допомогу.

 • Захворюванні судин серця (ревматизм, облітеруючий тромбангіїт, системному васкуліті…). В даному випадку  серцевий біль поєднується з іншими ознаками ураження судин, можуть бути дрібні червоні точкові висипання , набряклість відповідної ділянки кровопостачання.
 • Тромбоемболії легеневої артерії (коли відірвався тромб і закупорив судинку в легенях). Для цієї хвороби характерне те, що синіє обличчя хворого, йому важко дихати, біль у грудях різкого характеру. В даному випадку терміново викликати швидку допомогу.
 • Хвороби серця : вади серця, міокардити (запалення серцевого м*язу).
 •  Перикардиті (запалення «плівок, що оточують серце»)може виникати у пацієнтів, що хворіють ревматизмом, туберкульозом, при системних захворюваннях сполучної  тканини (системний вовчак, склеродермія, ревматоїдний артрит…). Біль виникає на фоні підвищення температури тіла і ознак інтоксикації: головний біль, різка слабість, пітливість, задишка… Характерним в даному випадку є зменшення болю в сидячому положенні, особливо при нахилі тіла вперед. Підтвердити діагноз зможе лише лікар, завдяки вислуховуванню серця , ЕКГ, ЕхоКГ.

Лікування: Усі вище перераховані випадки серцевого болю потребують негайної медичної допомоги. Якщо у вас є щось із вище перерахованих проблем, то з метою попередження серцевого нападу або в період відновлення після загострення хвороби необхідно раз на пів року проходити курс гірудо- і апітерапії, це допоможе вам зняти частоту загострень, зменшити кількість ліків , які приходиться щоденно приймати при даних захворюваннях. Гірудин (один з ферментів п*явки) в крові людини виявляється до 6 місяців (отже протягом цього часу тромб не зможе утворитися), завдяки апітоксину ви понизите рівень «поганого» холестерину, збільшите фракцію викиду, покращите роботу серцевого м*язу.

Олія амаранту, конопляна олія – це ті олії, які мають найбільш оптимальне поєднання поліненасичених жирних кислот ( більше 75%), до речі ці амінокислоти не виробляються організмом, вони можуть поступити лише з їжею. А такі з них, як омега-3 і омега-6 містяться у найбільш оптимальній пропорції .

Приймають ці олії по 1ст.л. 2 рази на день протягом місяця.

 1. Біль в ділянці серця при нейроциркуляторній дистонії переважно розлитий в лівій ділянці грудної клітки з максимальним зосередженням болю на верхівці (це під лівою грудною залозою), ниючого або колючого характеру. Найчастіше зустрічається у молодих жінок, виникає після фізичного або психоемоційного навантаження. Фізичне навантаження не тільки не посилює болю, а й може сприяти його ліквідації. Полегшення приносить валідол, корвалол, заспокійливі препарати.
 2. Серцевий біль при психо-емоційних розладах. Такі пацієнти збуджені, видають свій біль за дуже інтенсивний. До-речі,  з даного приводу я на все життя запам*ятала слова нашого викладача з терапії: «Якщо у вас водночас є два пацієнти зі скаргою на напад серцевого болю, але один сидить тихо, навіть дещо перелякано, а другий кричить, що йому дуже погано, вимагає термінової допомоги, то лікуйте в першу чергу «тихого пацієнта», тому що у нього дійсно загрозливий для життя стан, а крикун ще довго може шуміти і скоріше ви дістанете серцевий напад, ніж йому щось станеться.»

В лікуванні використовуємо заспокійливі засоби, рефлексотерапію, психоемоційну корекцію, аюрведу, олія маку по 1 ст. л. 2 рази на день.

 1. Патологія опорно-рухового апарату:  міжреберна невралгія,  остеохондроз шийно-грудного відділу хребта, плечолопатковий періартрит. Біль виникає внаслідок здавлювання нервових корінців. 

У лікуванні основними є масажі спини, лікувальна фізкультура, апітерапія.

 1. Шийно-плечовий синдром –група захворювань , що характеризуються здавлюванням підключичної артерії та плечового сплетення. Біль виникає при рухах руки, повороті голови в бік ураження, при різкому опусканні плеча. Разом з болем виникають і судинні розлади: набряк, ціаноз одного або кількох пальців.

Лікування: гірудотерапія, масаж з постізометричною релаксацією.

 1. Захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Пекучий біль може виникати при гострому езофагіті (запаленні стравоходу), біль може віддавати в ліве плече, руку., має зв*язок з прийомом їжі. Не знімається нітрогліцерином, але проходить або зменшується від прийому антацидів (препарати для пониження кислотності ). При виразковій хворобі біль виникає через годину після прийому їжі. При опущенні і перерозтягненні шлунку, виникає внаслідок закиду жовчі.

Лікування: збори для лікування ШКТ, тюбажі, густий екстракт прополісу, масаж живота.

 1. Оперізуючому лишаї (герпес), якщо він локалізувався в ділянці серця. Біль помірний, може віддавати в руку, нижню щелепу, деколи з*являється при глибокому вдиху, кашлі, може супроводжуватися підвищенням температури, збільшенням регіональних лімфатичних вузлів.

Лікування протигерпетична терапія, апітерапія (дуже добре знімає больовий синдром), рефлексотерапія.

 

Рецепти та комплекс препаратів

Дивіться також:

масаж спини 30 хв

медовий масаж спини

лікувальний масаж спини, 180 грн при оплаті курсу

гідроколонотерапія

Антистрес Біокомплекс

масаж спини банками

масаж спини з глибоким прогріванням (снехана), 35-40 хв

Здоровий Сон, № 50

Широдхара

пневмовакумний масаж спини

ГІНКО БІЛОБА з вітамінами групи В 0,25 №80

пневмовакумний масаж спини з "січеними банками"

Очищення крові 0,5г №40

РИТМОТОН

Педі карма.

Солодкий сон.

Гіпертонічна хвороба

Аритмії (екстрасистолія і тахікардія)

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь