Кошик порожній
Меню

Парапроктит, нориці прямої кишки.

Парапроктит, нориці прямої кишки.
Сьогодні поговоримо про досить інтимну проблему, з якою люди нерідко стидаються звертатися до лікаря , намагаються перетерпіти. Хоча терпіти в таких випадках не можна, бо лікування тільки - одне - оперетивне, і чим швидше, тим краще. І навіть коли б здавалося нема куди спішити, поспішити треба. 
Ось у моїй практиці кілька років тому був випадок, виклик на дім до жінки 80 років, з скаргами на болючу гулю в промежині. При огляді виявила почервоніння і затвердіння промежини і лівої сідниці, а поруч з анальним отвором ще один отвір, через який виходив гній з калом. Від скерування на госпіталізацію жінка категорично відмовилась, бо її доглядала няня, а та дірка у неї вже була багато років і нічого страшного не ставалося, от  через місяць мала приїхати дочка з заробітків, тоді мовляв і піде на операцію. В домашніх умовах хірургічну допомогу в необхідному обємі не надають і незважаючи на масивну антибіотикотерапію, жінка померла за 3 дні до повернення дочки. (В цьому випадку хвора мала хронічну норицю прямої кишки, яка час від часу загострювалася, на момент звернення, парапроктит зайняв досить велику площу, а оскільки мертві тканини ніхто не висік, все закінчилось сепсисом, від якого жінка і померла.)
Жінка 22 роки на вимогу партнера займалась анальним сексом, хоча їй це особливого задоволення не приносило, в результаті тріщини прямої кишки, парапроктит, який їй кілька разів вдалося пригасити антибіотиками біль і набряк промежини, але все це закінчилося формуванням нориці прямої кишки. Після оперативного лікування і припинення практики анальних зносин все зажило добре.
Хлопець 30 років, десь 2 роки як почав помічати в промежині якесь ущільнення, інколи більше, інколи менше болюче. Внаслідок переохолодження болючість в промежині посилилась, звернувся до хірурга, він сприйняв утвір за чиряк і зробив розсічення, щоб випустити гній, більше місяця з утвореної ранки продовжував витікати гній, при повторній операції видалено норицю, яка практично дійшла до прямої кишки. (В цьому випадку так сильно поширився гній з звичайного прищика чи розчурха)
Гострий парапроктит - це за палення мяких тканин навколо прямої кишки та анального отвору. Хворіють частіше чоловіки Людина може відчувати нездужання, біль в прямій кишці, промежині або тазу, підвищується температура тіла, при деяких формах парапроктиту може боліти тільки внизу живота, при інших може порушуватися сечовиділення, та дефекація. Ступінь вираженості симптомів залежить від збудник хвороби, а також від локалізації та поширення ураження. Лікування хірургічне.
Хронічний парапроктит - це запалення мяких тканин навколо прямої кишки з утворенням фістули (нориці).  Що ж таке нориця прямої кишки? Це патологічний утвір який утворився внаслідок відмирання живих тканин. Якщо з цього утвору виділяється рідинний вміст норицю називають фістулою (найчастіше виділяються гній, цукровиця, кров).  Нориці в 95% утворюваться внаслідок гострого парапроктиту, так і можуть за відсутності адекватного лікування провокувати його загострення час від часу. По симптомах все схоже на гострий парапроктит, але після того як гній самостійно прорве настає покращення біль зникає, температура падає. Цю хворобу треба обовязково лікувати не тільки через ризик гнійних ускладнень (абсцес, флегмона, сепсис) , але й тому що за відсутності лікування з часом настає слабість анального сфінктера і починається каломазання, також є небезпека злоякісного переродження. Лікування хірургічне в період загострення. Але найгірше те що багатьом людям потрібно робити операції повторно, бо часто утворюються нові нориці або відновлюються старі.
Папарпоктит за походженням поділяють на: травматичний (приклад з дівчиною, інша часто причина важкі роди, виразкові коліти), банальний (третій приклад), і специфічний, наприклад туберкульозне ураження, але на відміну від двох перших таке  трапляється рідше.
Що ж може сприяти такому неприємному захворюванню? При обстеженні у всіх хворих парапрроктитами вбільшій чи меншій мірі виявляють застій крові в малому тазу (це також часта причина простатитів у чоловіків, болючого статевого акту і холодності у жінок, папіліту та геморою). Саме внаслідок того що після операції все одно залишається застій крові нориці можуть відновлюватись. Розблокувати судини і позбутись застою допоможе гірудотерапія. 
Про наявність прушення кровообігу в малому тазу і порушення обінних  процесів в шкірі і нижчерозташованих тканинах, свідчить також поява синюшно рожерої плями нижче куприка з переходом на промежину. Таке часто буває в старших людей, особливо лежачих. Після курсу гірудотерапії нерідко такі плями повністю розсмоктуються.
Постійні закрепи , також дуже небезпечні оскільки вони можуть викликати тріщини прямої кишки, її подразнення. Тривала дефекація теж небезпечна оскільки може викликати запалення і випадання анальних сосочків. Тому важливо лікувати різного роду коліти (лікування і харчування при цій хворобі це окрема тема). Якщо коліту у вас нема слідкуйте за регулярністю стільця. Вживайте висівки, кисломолочні продукти, перші блюда.
Послаблення загального та  місцевого імунітету робить людину схильною не тільки до проктитів, а й до інших інфекційних хвороб. Щоб підняти імінітет в першу чергу слід очистити кишківник. Залежно від вашого конституційного типу це може бути лікувальне голодування, лікувальні клізми, або лікування голубою глиною в тому числі її пиття. 
Оскільки оперативне лікування в період ремісії хронічного простатиту (нема температури, болю) може бути не ефективне, оскільки в цьому періоді лікар може не побачити і не повністю видалити всі ходи нориці, тому в такому випадку ми можемо лікувати норицю народними методами. Також ці методи пришвидшать одужання в післяопераційний період і пришвидшать очищення рани від гною.
Обірвати дванадцять листів з рослини, старше двох років, подрібнити ножем і висипати в літрову банку. Зелену масу повністю залити рідким медом і накрити кришкою. Банку на 8 днів слід залишити в темному місці, не забуваючи періодично струшувати. Засіб процідити через марлю і віджати. Відфільтровану рідина приймають тричі на день по чайній ложці протягом півтора місяця. Лікування доповнює промивання нориців сририльним розчином фурациліну, після промивання покладіть на зовнішній отвір нориці листок алоє мякіттю до шкіри.
Ефективний народний спосіб лікування нориці - припарка із звіробою. Три столові ложки трави слід прокип'ятити в 300 мл води і процідити. Стілець встелити целофаном, на який викласти розпарену траву, і сісти, оголивши нижню частину тіла. Після того як трава охолоне необхідно завершити процедуру і обмитися відваром, що залишився після проціджування. Лікування проводять до тих пір, поки не припинить виходити гній. Після чого слід ще два рази прогріти хворе місце звіробоєм, щоб закріпити результат.
Мікроклізми. 5 свіжих листків герані (мушкателька - кімнатна рослина) посікти і настояти 10 хв на 60 мл оливкової олії процідити. Ще теплу олію 37 С ввсести в пряму кишку, олію слід затримати всередині, бажано піти з нею спати. Таку ж олію можна вставляти в норицю, змочивши нею кусочок бинту і залишивши на зовні кінець, щоб ви могли лего його витягти вранці.

Дивіться також:

Біоферментний Комплекс

Лямблічатка №30

гідроколонотерапія

Есенціал №50

Паразитон № 30

Стопгельмінт №30

Басті – аплікації лікувального гі на проблемні зони:

фіточай ЗОЛОТНИК

Міфи і правда про дисбактеріоз.

Втома - крик хворої печінки!

У вас пронос? Дізнайся, які хвороби можуть ховатись за цією скаргою.

Як бажання схуднути без зусиль привело жінку до летального кінця.

Варикоз вульви - розширені вени статевих губ

Синдром важких ніг

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь