Кошик порожній
Меню

Варикоз вульви - розширені вени статевих губ

Перший клінічний опис варикозної хвороби вен малого тазу і промежини зробили в 1975р. . О. Craig і J. Hobbs ,   які детально розробили інструментальну діагностику цього захворювання і здійснили ряд малоуспішних операцій.

В сучасній літературі приведено кілька тисяч спостережень успішної діагностики і лікування варикозної хвороби вен малого тазу і промежини. Незважаючи на це до сьогоднішнього дня лікарі здійснюють грубі діагностичні помилки, результатом яких є помилкова лікувальна тактика.

Так в щорічних звітах медичних клінік США (1999р) відмічається, що больовий синдром на фоні варикозного розширення вен малого тазу являється основною причиною звернення до гінеколога в 10-20% випадків. При цьому правильний діагноз ставлять лише в 2% випадків. Наслідок діагностичних помилок від 12до 16% неоправданих гістеректомій (видалення матки). Тільки в США  щорічно роблять 70 000 непотрібних видалень матки пов*язаних з недостатньою діагностикою тазового варикозу.

Виділяють 2 варіанта протікання варикозної хвороби вен малого тазу:

1) варикозне розширення вен промежини і вульви,

2) синдром тазового повнокрів*я. Хоча в 50% одне провокує інше.

 Варикоз вульви проявляється у 30% жінок під час вагітності, після вагітності залишається в 1-2% жінок. Клінічні прояви захворювання проявляються прогресуючим по мірі збільшення терміну вагітності варикозним розширенням вен промежини, вульви і піхви. В результаті можуть з*явитися свербіж, важкість і розпираючі болі в промежині, набряк статевих органів, дизуричні розлади. В подібних випадках можливі розвиток гострого тромбофлебіту і розрив змінених вен, причинами масивної кровотечі.

При ультразвуковому обстеженні часто виявляють скид крові в тазові судини з погано працюючих клапанів підшкірних вен нижніх кінцівок. Оскільки варикоз вен вульви і малого тазу на пряму пов'язаний з варикозною хворобою нижніх кінцівок, тому лікування має бути комплексним.

1.  Найкращий і найшвидший результат можна отримати з допомогою гірудотерапії (при варикозі першого –другого ступеня можна досягнути повного зникнення вузлів, при варикозі третього ступеня – зменшення вузлів і зникнення болю та інших симптомів. Постановку п*явок здійснюють на зовнішні точки попереку, ніг а також внутрівагінально.                                                          

 2.  Фітотерапія: кв.каштану звичайного, кв.глоду, кв.бузини чорної, кв.акації білої, тр.деревію звичайного, тр.чебрецю, коріння цикорію дикого, тр.меліси лікарської. Все беремо в однаковій кількості. 1ст.л суміші на 1скл. окропу, настояти до охолодження. Пити по 0,5 скл. 2 рази на день.                   

Л.кропиви дводомної, тр. гірчаку перцевого, кв.каштану, л.подорожника, тр.хвощу польового, кореневище пирію повзучого, плоди горобини червоноплідної, кора крушини.( все в однакових кількостях, кора крушини—0,5 ). 1 ст.л. суміші залити 1скл. окропу, прокип*ятити 5 хв, настояти до охолодження. Пити по 0,5 скл. 2 рази на день.   

готові препарати: ВЕНОФІТОН, ЛІМФОСАН, АСЦИТОФАЛ, ЧАЙ ПРИ ВАРИКОЗІ, ПРОТИГЕМОРОЇДАЛЬНИЙ ЧАЙ                                                                                          

  3.  Компреси з голубої глини у вигляді трусиків. Глину розвести до консистенції густої сметани накласти на тіло, накрити харчовою плівкою. Тримати 20 хв, тоді плівку зняти і потримати до висихання глини, після цього глину стерти сухим полотном і потім рештки змити водою. Крім того водночас із зовнішнім компресом ставиться внутрівагінальні тампони з глиною, тримати стільки ж як зовнішній компрес, змивати спрінцівкою, після чого оросити піхву прополісно-обліпіховою олією. Процедури робити через день. Курс 10-15 раз.                                                                                      

4. Ніжні ванни з квасців(10гр) і соди(100гр) на 15 л теплої води. Процедури робити щодня, 5-10 раз.                                                                                                 5.Лімфопресотерапія -швидко та ефективно знімає застій. При неможливості пройти лімфопресотерапію рекомендовано  масаж попереково-крижової ділянки, масаж ніг ( якщо є розширені вени, то ці ділянки слід обходити при масажі).

Регулярні статеві відносини теж сприяють зменшенню застою в малому тазі.                                                                                                           

6. ЛФК: 3 рази на день ходьба на місці 15 хв, після того лягти на спину, під таз покласти валик або в кілька разів скручений рушник і робити вправу «велосипед» протягом 3-5 хв, 2-3 хв перепочити, впершись ногами в стіну( ноги догори), потім знову повторити 3-5 хв «велосипед».       

7. Дуже корисними є ритмічна ходьба (до 3-х км в день), плавання.                                                       

Пам*ятайте профілактика завжди краща лікування, тому при появі венозної сіточки на ногах, набряклості ніг під вечір, нічних судом в ногах, втомі при довгому стоянні-- приділіть увагу стану своїх вен. 

Дивіться також:

гідроколонотерапія

Голуба кембрійська глина 1 кг

Бодяга з екстрактом медичної п’явки

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь