Кошик порожній
Меню

ВПРАВИ ПРИ ОПУЩЕННІ МАТКИ

Опущення матки – це патологія при якій органи тазу зміщуються у піхву чи навіть нижче. По статистиці в кожної третьої жінки є застій крові у венах малого тазу. За даними Американської федерації гінекологів застій крові у венах малого тазу є найчастішою причиною болю та дискомфорту під час статевого акту. В кожної четвертої жінки є слабість м’язів тазового дна, що з часом може призвести до опущення жіночих статевих органів, а також до випадіння матки.
 
Профілактика опущення і випадіння матки, випадіння шийки матки, а також лікування цієї проблеми народними методами завжди поєднується з фізичними вправами, які включають гімнастику для інтимної групи м’язів – вправи Кегеля.
 
Дуже часто опущення матки виникає після пологів, а саме коли жінка під час вагітності не носила бандаж. Пологи великими дітьми часто провокують розтягнення піхви та опущення жіночих статевих органів. Також ще одною причиною опущення матки може бути вісцероптоз, опущення кишечника та шлунку. 
 
ЗАГИН МАТКИ ВИКЛИКАЄ:
 • біль перед місячними;
 • важко завагітніти
 
ОЗНАКИ ОПУЩЕННЯ МАТКИ:
 1. ⦁ неприємні відчуття під час статевого акту;
 2. ⦁ біль внизу живота;
 3. ⦁ біль в поясниці;
 4. ⦁ нетримання сечі;
 5. ⦁ біль при поході в туалет, запори.

 
ГІМНАСТИКА ПРИ ОПУЩЕННІ МАТКИ включає лікувальне дихання животом, йогу внутрішніх органів та вправи Кегеля.
 
Вісцеральний масаж живота допомагає не лише при опущенні матки, а й при опущенні шлунку, кишечника. Вісцеральний масаж допомагає зменшити застій крові в малому тазу, як наслідок, зменшиться біль під час статевого акту.
 
ВПРАВИ КЕГЕЛЯ, ЩО ЦЕ?
 Вправи Арнольда Кегеля для жінок – це комплекс вправ, який допомагає зміцнити м’язи тазового дна, шляхом стискання та розслаблення м’язів, що відповідають за підтримку внутрішніх органів, а саме матки, сечового міхура та кишечнику.
 
Гімнастика по вправах Кегеля є надзвичайно ефективною для жінок з опущеними органами.
 
ВПРАВИ КЕГЕЛЯ ДЛЯ ЖІНОК СЛІД ВИКОНУВАТИ:
 1. ⦁ при нетриманні сечі;
 2. ⦁ після видалення матки;
 3. ⦁ для полегшення болю під час місячних;
 4. ⦁ як профілактику та запобігання опущенню органів малого тазу;
 5. ⦁ жінкам після пологів, щоб зміцнити та покращити еластичність інтимних м’язів. 
 
Зверніть увагу! Виконання вправ Кегеля вагітним жінкам дозволено лише після консультації у гінеколога, а також якщо ви недавно народили то гімнастику можна виконувати не раніше ніж 15 днів після пологів.
 
ВПРАВИ КЕГЕЛЯ ДЛЯ ЖІНОК ЯК ВИКОНУВАТИ ГІМНАСТИКУ ДЛЯ ІНТИМНИХ М'ЯЗІВ:
Рекомендується опорожнити сечовий міхур перед виконанням гімнастики по вправах Кегеля. Не лякайтеся, якщо ви не бачите потрібних результатів через тиждень після виконання гімнастики. За даними клініки Майо, вправи Кегеля потрібно практикувати декілька місяців, щоб побачити хороший результат. Якщо ви спостерігаєте дискомфорт у животі або спині після сеансу вправ Кегеля, це говорить про те, що ви  робите їх неправильно. Завжди пам'ятайте, що під час гімнастичних вправ при опущеній матці– Ви повинні працювати з м'язами тазового дна, а м'язи спини, сідниць та живота повинні залишатися розслабленими.
 
ВПРАВИ КЕГЕЛЯ ПРИ ОПУЩЕНІЙ МАТЦІ БЕЗ ТРЕНАЖЕРА:
 1. ⦁ Перш за все потрібно навчитися керувати своїм тазовим дном. Найпростіша вправа при опущеній матці, яку Ви можете робити у транспорті чи чекаючи на подругу – це підтягування переднього тазового дна, ніби хочемо в туалет. Заднє тазове дно качаємо, піднімаючи анус вгору.
Зверніть увагу! Коли ми працюємо з тазовим дном і напружуємо анус, не обов’язково, щоб скорочувалися сідниці.
 

2. ⦁ Є ще краща вправа при опущеній матці – це затримка сечі під час сечовипускання. Під час самого сечовипускання, потрібно стягнути м’язи переднього тазового дна, щоб сечовипускання перервалося. Під час одного сечовипускання дану вправу можна зробити 5-6 разів. Дана гімнастика допомагає при нетриманні сечі, а також допомагає розширюватись жіночим статевим органам, зменшується ризик розривів під час пологів. 

Якщо у Вас вже є проблема, що піхва надто широка, розтягнута, то одних цих вправ при опущеній матці буде недостатньо, тому слід придбати вагінальні кульки.
 
ВПРАВИ КЕГЕЛЯ ПРИ ОПУЩЕНІЙ МАТЦІ З КУЛЬКАМИ, ЯК ВИКОНУВАТИ:
1. ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА. Гімнастика при опущеній матці. Для зняття застою крові у малому тазі за допомогою вагінальних кульок.

1. Підтягуємо промежину вгору.

2. На вдиху надуваємо живіт.

3. На видиху – втягуємо живіт.

 Пам’ятайте, що чим краще Ви підтягуєте живіт до хребта, то тим краще піднімаються ваші внутрішні органи. 
 
2. ВПРАВА Метелик ПРИ ОПУЩЕНІЙ МАТЦІ. 
Сідаємо та згинаємо ноги в колінах, махаючи колінами як метелик. Періодично потягуємо коліна. Пам’ятайте, що весь час ми піхву підтягуємо догори.
 
3. ВПРАВА 3 Підтягування пупка вгору.
Така гімнастика допомаже і при опущенні жіночих статевих оргнів і при опущенні інших внутрішніх органів.Ця вправа зменшує тиск в малому тазу. Також вона сприяє підніманню кишечника. Під час підтягування пупка намагайтеся притискати м’язи живота до хребта.
 
4. ВПРАВА 4 при опущеній матці з тренажером.  
Опускаємо пупок вниз, напружуючи більше нижню частину пресу. При даній вправі вже збільшується тиск в малому тазу. Тут дуже важливо підтягувати піхву доверху, бо по-іншому кульки будуть вивалюватись назовні. Ця гімнастична вправа особливо добре посилює пружність піхви і тазового дна.
 
5. ВПРАВА 5. Вправа Кегеля, лажачи на спині:
Лежачи на спині, піднімаємо сідниці вгору та розводимо ноги в сторони + додаємо вібраційні рухи верх-вниз попою.
Інші вправи Кегеля Ви можете розглянути, подивившись наше відео на каналі в ютубі.
 
 

 
ЧОМУ ГІМНАСТИКА ПО ВПРАВАХ КЕГЕЛЯ НЕ ПОЛУЧАЄТЬСЯ ?
Коли ви починаєте виконувати гімнастику по вправах Кегеля, то відразу ж знайти правильний набір м'язів може бути складно. Один зі способів знайти правильні м’язи, то помістити чистий палець всередину піхви і затягнути вагінальні м'язи навколо пальця. Також ви будете працювати саме тим чим треба коли зможете виконувати вправу з затримуванням струї сечі, і саме ця впрва найважливіша при енурезі.
 
ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВПРАВ КЕГЕЛЯ:
⦁ онкологічні захворювання;
⦁ великі кровотечі після родів;
⦁ наявність важкої серцево-судинної недостатності;
⦁ запальні процеси в органах малого тазу.
 
ЙОГА ПРИ ОПУЩЕНІЙ МАТЦІ:
Вправи з йоги є такими ж важливими та ефективними як і тренування Кегеля та інші гімнастичні вправи. Заняття йогою допомагають стабілізувати внутрішньочеревний тиск, а це дуже важливо при опущеній матці, оскільки зміцнюються м’язи та поліпшується тонус матки. ПРОТИПОКАЗОМ при опущенні внутрішніх жіночих статевих органів є всі вправи з стрибками, а також вправи з йоги які збільшують тиск в малому тазі.
 
Також ГІМНАСТИКА ПО ЮНОСОВУ має позитивний вплив на м’язи тазового дна, а також покращує прес та покращує якість статевого життя. Гімнастика по Юносову має позитивний вплив на пряму кишку та сфінктер сечового міхура.
Вправи при опущеній матці по Юносову:
 • ⦁ повороти тіла вправо і вліво;
 • ⦁ вправа «велосипед»;
 • ⦁ перекати на спині;
 • ⦁ напруження м’язів ануса та піхви.
 
 ЯКІ ВПРАВИ НЕ ВАРТО ВИКОНУВАТИ ПРИ ОПУЩЕНІЙ МАТЦІ?
При опущені матки не рекомендується великі фізичні навантаження, так як вони можуть призвести до повного випадіння матки.
А чи можна качати прес? Качати прес звичним способом - сідати з лежачого положення не добре, бо це збільшує тиск в малому тазі і сприяє витисканню матки назовні, чачати нижній прес - піднімаючи ноги - можна. Зазвичай при опущеній матці гінекологи рекомендують качати прес по вправам Кегеля, ви можете використати гімнастику показану у нашому відео, там теж є вправи на укріплення пресу.
 
Отож, вправи Кегеля не тільки для жінок. Така гімнастика може зміцнити м'язи тазового дна чоловіків, теж. Ці м'язи підтримують сечовий міхур і кишечник і впливають на сексуальну функцію. Гімнастика по вправам Кегельса може допомогти, якщо у вас є проблеми з нетриманням сечового міхура або кишечника та з іншими проблемами.
 
Але чи вправи Кегеля чи гімнастика по Юносову при опущеній матці, на важких стадіях захворювань потребують тривалих курсів.
 
Саме тому у нашій клініці кожного хворого обов'язково оглядає лікар перед проведенням курсу лікування і враховує всі покази і протипоказання до процедури та підбирає необхідну техніку проведення вправ з гімнастики при опущеній матці, ми завжди поєднуємо гімнастику при опущенні матки з курсом вісцерального масажу, адже тоді результат жінка відчуває значно швидше.

Дивіться також:

гідроколонотерапія

Голуба кембрійська глина 1 кг

фіточай ЗОЛОТНИК

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь