У минулому номері ми говорили про імунітет і основні органи, які приймають участь у формуванні імунітету людини. Крім того було дано багато цікавих рецептів для зміцнення імунітету, боротьби з аденоїдами, тощо. Тому сьогодні ми в тезисному порядку пройдемось по лікуванню основних розладів головних органів імунної ланки.
1. Як пам*ятаєте, першою зустрічає бактерії слизова носа, функція якої полягає у тому щоб зігріти і зволожити повітря, що вдихаємо. Холодне зимове повітря, пересушене опалюваними пристроями повітря наших кімнат, віруси, що попадають на слизову носа мають здатність пересушувати слизову носа, захисний секрет робиться густим і клеєподібним і це утруднює, а деколи і зовсім зупиняє рух війок. Коли війки перестають рухатися секрет нагромаджується у задній частині носа і у вас починається нежить.
Основні правила боротьби з нежиттю:
- Регулярно видувати ніс. Це здається настільки очевидним, що більшість не звертає уваги, а просте висмаркання є простим дренажем носа через передню частину носа. Знову ж таки, якщо намагатися через силу видути густий секрет носа, ви можете під тиском загнати цей секрет у внутрішнє вухо, тоді гострий отит вам гарантований. Також ускладненням неправильно лікованого нежитю може бути запалення пазух –синусити (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит)
- Промивайте ніс соленим розчином. Готові розчини продаються в аптеках або ви можете його зробити самі, розвівши 0,5 чайної ложки солі (брати морську сіль) у склянці теплої води. Промивати ніс з рази на день протягом 5-ти днів. Цю процедуру можна проводити дитячою грушею (наберіть розчин у грушу, гумовий наконечник введіть у ніздрю, закиньте голову назад і на вдиху затягніть воду у ніс, воду сплюньте в умивальник. Так робимо і з другою ніздрею).
- Полощіть горло соляним розчином (готуємо у тих пропорціях що вище)
- Не їжте гострого, обмежте молоко і солодощі. Оскільки гостре буде подразнювати задню стінку глотки, а молоко і солодке стимулюють надмірне утворення слизу, крім того лактоза та інші вуглеводи є дуже добрим середовищем для надмірного розмноження бактерій і грибків.
- У приміщенні поставте зволожувач. Це попередить пересихання слизової носа. Якщо у вас немає зволожувача, то ставте перед батареєю посудину з водою.
- Намагайтесь розслабитися. Стрес негативно впливає на парасимпатичну нервову систему, відповідно порушується природній процес зігрівання і зволоження повітря, крім того слиз буде виділятися у надмірі.
- Не зловживайте краплями для нежиті. Їх можна використовувати лише при простудному нежиті і не більше ніж 3 дні, тому що вони звужують судини (що особливо небезпечним є для людей з гіпертонією, серцево-судинними захворюваннями) і крім того буде виникати компенсаторне виділення слизу (чим більше ви намагатиметесь зупинити нежить, тим більше буде «лити»).
Ефективним є закапування носа водним розчином прополісу.
- Пам*ятайте про шлунок. Часто рідина на задній стінці шлунка є результатом подразнення слизової шлунковим вмістом внаслідок рефлюкса.
- Перегляньте свою щоденну аптечку. Якщо ви приймаєте протизаплідні таблетки із високим вмістом естрогенів, то пам*ятайте, що високий вміст естрогенів збільшує об*єм циркулюючої крові, відповідно утворюється набряк, і, як результат, надмір слизу. Деякі ліки до тиску теж можуть провокувати набряк слизової.
2. Наступною є рото глотка ( захворювання: ларингіт, фарингіт, тонзиліт – ангіна…).
При болі в горлі, зміні голосу:
- Не розмовляйте, навіть пошепки. Намагайтеся зайвий раз не подразнювати горло.
- Робіть парові інгаляції. При умові, що у вас немає жару або тиску, дуже добре знімуть подразнення горла інгаляції: (ЗБІР ДЛЯ ІНГАЛЯЦІЙ)
n Ромашка, календула, ісланський мох, все взяти в однакових пропорціях, тоді 1 ст.л. суміші залити окропом , прокип*ятити 2-3 хв, настояти 20 хв, утворений відвар довести до кипіння, зняти з газу, поставити на столик, схилитись над парою, накрившись рушником.
n Шавлія+ евкаліпт, все готуємо як і в попередньому рецепті, тільки перед інгаляцією вливаємо у ємкість 200 гр «Боржомі», з якої попередньо випустили газ.
- Пийте багато рідини. Теплі чаї знімуть подразнення із задньої стінки глотки.
- Дихайте через ніс. Повітря, яке не зігріте і неочищене у носових ходах, буде зайвий раз подразнювати горло.
- Заспокойте горло. В аптеках продають таблетки-смоктунці. З домашніх засобів дуже ефективний такий рецепт: взяти третину чайної ложечки масла какао + 5 крапель ефірної олії чайного дерева і чим довше розсмоктувати в ротику. Так можна робити що 3 години при загостренні, надалі 3 рази на день.
- Перевірте щоденну аптечку. Деякі препарати від тиску, для щитовидної залози, антигістамінні можуть викликати дані симптоми.
- Якщо захворювання горла супроводжується кашлем, то
при сухому кашлі рекомендовано такий збір :
n Шавлія, аніс, алтей, солодка, соснові бруньки – все в однаковій кількості. 1 ст.л. суміші залити окропом, настояти до охолодження, процідити. Пити маленькими ковтками по 0,5 склянки за 20 хв до їжі 3 рази на день.
При вологому кашлі, але із в*язкою мокротою: (ЛЕГЕНЕВИЙ БАЛЬЗАМ)
n Мальва лісова, мати-й-мачуха, подорожник, фіалка триколірна. Готуємо збір як у попередньому рецепті. Пити по 0,5 склянки 2-3 рази на день.
n Настоянка з воскової молі позбавить кашлю і укріпить імунітет. Пити по 10-20 крапель 2 рази на день. Крім того вона ефективна при затяжних бронхітах, перенесеному запаленні легень, є дані, що вона має здатність розсмоктувати спайки і зміни на легенях після перенесеного туберкульозу.
3. При бронхітах :
- Якщо ви курець, - киньте курити. Шкодить як активне куріння (палите ви самі) так і пасивне (ви знаходитесь в кімнаті, де курять).
- Зволожуйте повітря. Див. вище.
- Правильно використовуйте протикашлеві засоби. Збір при сухому кашлі і збір при вологому різні (див. вище)
n Крім того у старших людей або при вираженому бронхоспазмі рекомендовано спазмолітики ( щоб зняти спазм бронхів): шавлія, листя дурману (четвертина від окремої дози інших трав), коров*як, аніс, соснові бруньки. Готуємо іприймаємо як збір №1.
- Зверніться за допомогою до аромотерапії. Причому аромомасла на олії основі використовують внутрішньо, ректально і через носові ходи.
n На 100 мл мигдальної олії по 3 краплі евкаліпту, чебрецю, мирти, іссопа – це олія для внутрішнього прийому, пити по 1 чайній ложці 3 рази на день.
n На 100 мл оливкової олії по 3 краплі чебрецю , м*яти, сосни.- це збір для мікроклізмочки.
n В ніс закапують аромомасла, що відповідають аюрведичному типу.
- Крім того (якщо немає температури ) обов*язково робити дренажний масаж, краще медовий.
4. Стосовно пеєрових бляшок кишковика, то необхідно слідкувати за його регулярною роботою, не зловживати антибіотиками, щоб не порушувати нормальну мікрофлору.,
- Рекомендовано кисломолочні продукти,
- Робити чистки кишечника, слідкувати за відтоком жовчі (про це ми писали у попередніх випусках «Доброго лікаря»).
І ще пам*ятайте, що температуру при простуді збиваємо, якщо вона вища за 38 градусів, тому що при 37-37,5 градусів максимально продукується власний інтерферон, який бореться з вірусами.
Прислухайтесь до свого організму, живіть з природою і будьте здорові!
Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...
Відгуки відсутні. Буть першим!
Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь
Як запобігти ускладненням гіпертонічної хвороби? Як уникнути розвитку інсульту, інфаркту, частих гіпертонічних кризів, як можна вплинути на густину крові, тонус судин?
Натисніть ТУТ«натисніть тут» і про все це дізнайтесь з даної статті.