Кошик порожній
Меню

Пережити зиму без простуд можливо!, якщо знаєш ці таємниці.

1.       Першою зустрічає бактерії, пилюку та інші шкідливі чинники з повітря слизова поверхня носа, тут  (у носових ходах) повітря зігрівається, а спеціальні тоненькі ворсинки затримують шкідливі речовини. Ось чому так важливо дихати носом.  Часто у діток розвивається аденоїди (збільшені, набряклі лімфатичні скупчення), а у дорослих поліпи у носових ходах – це є результатом  наявності хронічного вогнища інфекції в ділянці носоглотки, а також (як показала практика) сенсибілізації організму в наслідок наявності глистів і дисбактеріозу. Детальніше про взаємозв*язок доброї роботи кишечника і стану імунної системи ви прочитаєте нижче. Що ж тоді у нас виходить? Дитина з аденоїдитом  починає дихати ротом, заковтує не зігріте і не очищене повітря і починає хворіти частіше, в свою чергу навіть легке ГРЗ,що викликає набряк слизової, приводить до того, що дихання носом ще більше утруднюється.  Якої помилки ми припускаємось зустрівшись з даною ситуацією?  Починаємо  інтенсивно використовувати судино звужуючі препарати (краплі, що швидко зупиняють нежить), які  пересушують слизову, а отже забирають природній захист слизової порожнини носа, крім того часте і тривале використання цих крапель у людей з гіпертонічною хворобою, при цукровому діабеті, при цереброваскулярній хворобі є загрозою крововиливу і навіть інсульту. Отже, запам*ятайте на все життя:  судино звужуючі краплі використовуємо НЕ більше 3-ох днів!!!  Іншою помилкою, правда це вже з подачі лікарів, є видалення аденоїдів. Так, бувають крайні випадки, коли це єдиний вихід, але перш ніж хвороба розвинеться до такої стадії має пройти досить часу, тоді виникає запитання, де були весь цей час батьки, що звернулись так пізно?! Отже, наступний висновок: аденоїди не видаляємо, а вчасно виявляємо і лікуємо на ранніх стадіях.

2.       Наступною зустрічає «зовнішнього ворога» ротоглотка.  У глотці розташовуються у вигляді кільця лімфоїдні скупчення: дві піднебінні мигдалини (I і II), дві трубні (V і VI). одна глоткова (носоглоткова) (III), одна язикова (IV) і дрібні скупчення лімфаденоїдної  тканини. Всі разом вони називаються лімфаденоїдне глоткове кільце Вальдеєра-Пирогова. Це кільце є нашим блок постом для «непрошених гостів».
Піднебінні мигдалини (I і II) лежать в нішах між піднебінними дужками. Іноді в області верхнього полюса піднебінної мигдалини може бути додаткова часточка і утворює кишеню (синус). Вільна поверхня піднебінних мигдалин звернена в порожнину глотки.  Кожна піднебінна мигдалина має 16-18 глибоких щілин (крипт, лакун).  До речі, саме в них найчастіше любить збиратися гній («пробки»). Помилка,  якої припускаються багато людей є зігрівання. Запам*ятайте:  при запаленні горла, гланд, а особливо, коли є гній гріти заборонено! Тому, що тепло сприяє поширенню запального процесу.
Глоткова (носоглоткова, III) мигдалина лежить на кордоні між верхньою і задньою стінками носоглотки. Вона в нормі добре розвинена тільки в дитячому віці, після статевого дозрівання атрофується. Язикова мигдалина (IV) розташовується на корені язика. Трубні мигдалики (V і VI) лежать в гирлі слухових труб в глоткових кишенях. Лімфоїдна тканина є також на задній стінці у вигляді точкових утворень - фолікулів і позаду піднебінних дужок на бічних стінках глотки - у вигляді бічних валиків. Найбільш частою проблемою в даній ділянці є хронічний тонзиліт (часті ангіни).  І найбільшою бідою є видалення гландів, адже ми свідомо забираємо надійних захисників, що не дають спускатися інфекції нижче. Пам*ятайте, мигдалики мають кілька функцій - захисну, кровотворну, секреторну, інкреторну. Найбільш активно проявляється захисна (фагоцитоз- захоплення і знищення мікробів, ферменти, иммуногенез – виділяють лімфоцити, клітини захисту, які розпізнають, знешкоджують і виводять небезпечні клітини). Отже робимо висновок: мигдалики не видаляємо (за винятком критичних ситуацій), а проводимо адекватне лікування в момент загострення і профілактичні та загальноукріплюючі заходи в стадії ремісії (детальніше про лікування розкажемо нижче).

3.       Якщо розглядати поступлення мікроорганізмів з повітрям, то наступною на сторожі здоров*я є слизова бронхів, яка вкрита спеціальним війчатим епітелієм, який механічно виштовхує все чуже, крім того слизова містить спеціальні клітини, що продукують захисний шар і клітини захисту на поверхні бронха. Шкодимо ми даній ділянці захисту тоді, коли неграмотно приймаємо ліки від кашлю. Коли при сухому кашлю ми даємо засоби для розрідження мокроти, цим ми «зриваємо захисний шар з бронха» і робимо його відкритим перед ворогом. Запам*ятайте: при сухому кашлі заборонено відкашлюючі, розріджуючі  мокроту  засоби.

Усі вище розглянуті структури організму є  солдатами армії нашого імунного війська, вони перші приймають на себе удар і найбільше перепадає їм у боротьбі за здоров*я і, як в справжній армії (на жаль) ними ми найчастіше жертвуємо, видаляємо тоді коли солдат втомився, замість того створити усі умови для максимально швидкого та ефективного одужання.

У нашому війську ще є свої лейтенанти, капітани і навіть генерали. Це лімфатична система, лімфатичні вузли (вони наступні хто бореться з агресором, тому можуть набрякати, коли працюють  у посиленому режимі ), пеєрові бляшки кишечника, кістковий мозок і тимус.  Усі вони відіграють життєво важливу функцію для здоров*я нашого організму.  Але сьогодні серед цих поважних структур хочемо більше уваги звернути на пеєрові бляшки. Чому? Читайте дальше і висновки робіть самі.

4.       Товсту кишку колонізує величезна кількість мікроорганізмів, що представляють її  мікрофлору. Загальна кількість бактерій, які населяють тонку кишку людини, більш ніж у 2 рази перевищує кількість всіх еукаріотичних клітин в органах і тканинах людини, а їхня біомаса становить 2,5-3 кг, або 5% від маси тіла. Бактерії, які колонізують товсту кишку, є представниками 17 сімейств, 45 родів і 400-500 видів . В нормі переважає  облігатна мікрофлора, представлена анаеробами (біфідумбактерії, еубактерії, бактероїди) й аеробами (лактобактерії, повноцінна кишкова паличка й ентерококи), яка становить  98-99% усієї мікрофлори. Отже, на факультативну і транзиторну мікрофлору припадає не більше 1-2% (золотистий стафілокок, різні види стрептокока, клебсієли, ентеропатогенна кишкова паличка, протей, клостридії, синьогнійна паличка тощо, а також дріжджоподібні гриби і гриби роду Candida). Але при порушенні взаємовигідного «балансу інтересів» одноклітинні ендосимбіонтні бактерії завдяки унікальній здатності швидко перебудовуватися змінюють свій генетичний апарат, набувають нових якостей: підвищеної резистентності до дії несприятливих факторів, що сприяє збереженню мікробної популяції за рахунок природного добору, а іноді – вірулентності, що загрожує здоров’ю і самому життю макроорганізму.   

Таку детальну увагу мікрофлорі кишечнику ми приділили тому, що нормальна мікрофлора кишечнику впливає на структуру його слизової оболонки та її адсорбційну здатність. Присутність мікрофлори у два рази прискорює процес оновлення слизової оболонки. Крім того, що кишкові мікроорганізми відіграють велику роль в обмінних процесах  людини: обміні жирних кислот, метаболізмі ліпідів, жовчних кислот, білірубіну, водно-сольовому й газообміні, бере участь у багатьох ферментативних реакціях. Вони синтезують вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12), нікотинову, фолієву, пантотенову та інші кислоти, вітамін К, мікрофлора кишечнику бере участь у формуванні імунітету організму. Порушення її складу може призвести до ослаблення клітинних і гуморальних факторів імунітету та неспецифічної резистентності, напруженості імунітету (в т. ч. – підтримання необхідного «тонусу» протипухлинної оборони). Завдяки природному мікробному антагонізму й продукуванню антибіотичних сполук природна мікрофлора шлунково-кишкового тракту захищає організм від втручання та розмноження патогенної флори.   (мал. 1)

Коли добрих бактерій достатньо вони попри ворсинки кишки створюють захисний бар*єр, який зберігає правильну роботу клітин кишкової стінки, не дає проникати великим молекулам мікробів, токсинів… з порожнини кишечнику в кров. Якщо ж зменшується кількість добрих бактерій, то їх місце займають умовно- або патогенні  мікроорганізми. Вони «оголюють»  ділянки слизової кишки, внаслідок цього руйнуються захисні зв*язки і великі молекули бактерій, токсинів та ін.. шкідливих речовин безперешкодно проникають в організм. 

До основних причин  порушення мікрофлори кишечника належать:

1.       Надмірне, деколи навіть неоправдане вживання антибіотиків, які значно пригнічують не лише патогенну флору а й добру мікрофлору. 

2.       Хімічні – це різні харчові добавки, покращувачі смаку, пестициди, гормони та лікарські препарати,  До речі, цього тижня я була на польсько-українській конференції  і один з польських професорів озвучив такий факт, що інгібітори протонної помпи (ліки для зниження кислотності в шлунку), сприяють руйнуванню захисних властивостей слизового шару кишки. На ці слова відразу відреагував наш представник кафедри, сказавши, що це питання необхідно опустити, тому що дані препарати входять в накази по лікуванні ШКТ. Ось вам і правда про дію ліків…

3.       Забруднення зовнішнього середовища, шкідливості на виробництві.

4.       Неправильний і незвичний режим ритм харчування.

5.       У новонароджених порушення мікрофлори може бути зумовлене запальним процесом  статевої сфери мами. Це виникає коли при проходженні родовими шляхами дитинка набирається мікробів мами.

Ми дуже стисло розглянули основних представників нашого війська імунного захисту.  У наступному випуску розглянемо, що ми можемо зробити, щоб допомогти кожній з цих ланок працювати якнайкраще і що робити коли виникли збої в її роботі. Бережіть і шануйте своїх захисників, тоді життя буде щасливе.

Дивіться також:

медовий масаж спини 200 грн за сеанс при оплаті курсу відразу

8 НЕЗАМІННИХ АМІНОКИСЛОТ

гідроколонотерапія

Снехана (омаслення) – загальний масаж всього тіла з великою кількістю аюрведичних масляних композиці

медовий масаж спини, 325 грн за сеанс при оплаті курсу

Насья (терапевтичне очищення органів голови)

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь