Кошик порожній
Меню
Послуги

Ниркова гіпертензія. Порочне коло - високий артеріальний тиск і хронічна хвороба нирок

Досить часто буває, що приходять хворі з високим артеріальним тиском і в кардіології лежали і в терапії, дивлюсь в аналізи, а там в сечі практично постійно лейкоцити трохи вище норми. П’ють такі хворі зазвичай або комбіновані гіпотензивні препарати, або навіть кілька таблеток на добу, а тиск і на фоні їх вживання часто погано регулюється і бувають гіпертонзивні кризи. Коли питаю, що ви пили для нирок, кажуть, що нічого. “Ну у вас же лейкоцити постійно вищі норми”- питаю я. “Лікарі сказали, що це нічого страшного” - відповідають хворі.

 

Як же насправді?

А насправді, хоча з незрозумілих мені причин в кардіології, чомусь не всі лікарі приділяють велике значення стану нирок в гіпертоніків, ще в ХІХ столітті ангілійський лікар R. Bright, довів зв'язок нормальної роботи нирок і нормального тиску. Ще у 30-50 роках ХХ століття, вчені H. Goldblatt, F. Gross, провели дуже велику роботу, яка довела зв'язок погіршення роботи паренхіми нирок і розвиток серцево-судинних захворювань і смерті. А гіпотензивні препарати з групи інгібіторів АПФ, які по наказах МОЗ України і ВООЗ йдуть першими в черзі призначень ліків від гіпертонічної хвороби впливають саме на фермент, який виробляється в нирках.

Тобто виходить дивна річ - лейкоцити на рівні 8-15 це нічого страшного, білок в сечі в невеликій кількості, це типу «вікове» - за словами деяких лікарів, для кардіолгічного хворого і гіпертоніка не дуже важливе.

І в той же час часто і вони назначають інгібітори АПФ – які впливають в першу чергу саме на речовину, яку нирка виробляє в ішемії, тобто коли в ній нема нормального кровообігу, але нефротичний і нефритичний синдром не лікують. Здорові нирки з гарним кровопостачанням ніколи не будуть виробляти більше АПФ, який викликає спазм судин і підвищення артеріального тиску, ніж це потрібно. Єдиним винятком, може бути хіба, що гостра втрата крові більше літра.

За даними статистики у 60-90% хворих з хронічним захворюванням нирок виникає артеріальна гіпертензія. В той же час гіпертонічна хвороба, сама по собі негативно впливає на нирки, і вони є одним з органів мішеней за якими ми маємо слідкувати в першу чергу, особливо у людей які вже схильні до набряків.

Крім того з віком у кожного наростають явиша атеросклерозу в тому числі ниркових артерій і тому з віком функція нирок знижується на 1% за рік. Якщо є цукровий діабет, атреріальна гіпертензія, системні захворюванння, куріння сигарет ураження судин нирок відбувається ще швидше.

Чи відомо вам, що інколи при, ще нормальних значеннях креатиніну крові швидкість клубочкової фільтрації (функції нирки) є зниженою ?

Ось одна з формул за якою можна самостійно порахувати кліренс креатиніну (КК) - фактично швидкість клубочкової фільтрації. Де вік вказується в роках, маса тіла - в кг, креатинін сироватки в ммоль/л

В здорової людини КК має бути більше 90. Якщо у вас нижче, за цією табличкою ви можете оцінити роботу своїх нирок за цією таблицею.

Що ж робити?

Звичайно ж, що лікування має бути комплексним і паралельно з лікуванням тиску потрібно лікувати і саму нирку.

Якщо АГ спричинена більше ішемією нирки, тобто тим, що у неї погано поступає кров - чудові результати після гірудотерапії, адже п’явки дуже добре відновлюють мікроциркуляцію в нирках і в результаті вони починають менше виділяти ренінангіотензин перетворюючого фактору (речовини, яка викликає спазм судин і підвищує тиск) .

Якщо ж у нирці або в сечовидільній системі є вогнище хронічної інфекції, звичайно, що його треба санувати. Хто вам скаже, що вилікувати ХЗН легко, скаже вам не правду. Лікування тривале, під контролем аналізів сечі на кількість лейкоцитів і наявність білку, навіть його слідів.

Цікавий випадок

Цікавим був один випадок, звернулась жінка з важкою гіпетензією 180-200 мм.рт.ст. Вона лежала в кардіології, безуспішно самостійно лікувалась п’явками ставлячи їх за вуха, консультувалась в судинній хіругрії обласної лікарні, в результаті базовою терапією було щоденне вживання 4 сильнодіючих таблеток на добу. Але і це не давало безкризового перебігу хвороби.

Коли я подивилась аналізи сечі, то помітила постійно сліди білка і лейкоцити коливались в межах від 8 до 50 в полі зору. Креатинін бів трошки вищий норми, але коли я порахувала по формулі КК вийшло 46, а це вже 3 стадія ураження, помірно знижена фукнкція нирок. Я подивилась по зонах відповідності і виявила значну болючість в зоні шийних хребців, а також жіночих статевих органів. Вона сказала, що по гінекології у неї все добре, тільки був поліп який стирчав з шийки матки. Ще жінка відмовлялась від статевих стосунків через біль і виділення після цього. В гінеколога останній раз була 4 роки тому.

Я таки настояла на огляді, і там виявилось, що той поліп на ніжці став синюшно-золотистого кольору, тобто загнив. Що і могло бути вогнищем хронічної інфекції в сечовидільних шляхах. Звичайно ж ми скерували її на операцію, поліп видалили і дуже вчасно. Хірург сказав, ще трошки і міг би бути сепсис.

Після проведеної антибіотикотерапії, жіночка пройшла курс лікування п’явками, масаж шийного відділу хребта. Робота нирок покращилась - зник запах сечі від тіла, набряки під очима зменшились. Артеріальний тиск гарно прийшов в керований стан. Зараз вона 1 раз п’є на добу лише пів таблетки препарату з типу інгібіторів АПФ. Чому пів?, бо це найнижча наявна в аптеці доза. А ціла таблетка знижує занадто низько, аж до 90-110. КК (кліренс креатиніну) зараз 78 - це значно краще (2 стадія - незначно знижена ШКФ), продовжуємо лікування нирок травами.

Якщо ви страждаєте гіпертонією підписуйтесь на наш блог про гіпертонію і ви щотижня будете отримувати найцікавіші сттті про лікування гіпертонії прямо в вибраний вами меcенджер https://wep.wf/rdfhg6
 
записуйтесь на на консультацію до нашого лікаря, заповнивши форму, ми завжди намагаємось розібратись від чого саме підвищується ваш тиск і підібрати найефективніші методи лікування саме у вашої гіпертонічної хвороби для цьогоперейдіть по посиланню і виберіть свій месенджер https://wep.wf/xoq8ak

 

Дивіться також:

масаж спини 30 хв, по 180 грн за сеанс при оплаті курсу

гідроколонотерапія

L-АРГІНІН

ГІНКО БІЛОБА з вітамінами групи В 0,25 №80

Очищення крові 0,5г №40

Гіпертонічна хвороба

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь