Кошик порожній
Меню

Частіше трави – ліки, але інколи причина хвороби.

З приходом весни і початком масового цвітіння рослин у алергіків починаються не дуже приємні дні, гірше себе такі люди почуваю в сонячну вітряну погоду, адже саме за таких умов в повітрі літає найбільша кількість пилку рослин, що здатні викликати алергічні реакції. На щастя далеко не кожен пилок може викликати скажімо прояви полінозу. Щоб пилок міг викликати алергію він повинен бути достатньо малого розміру. Не кожна людина може захворіти на алергію, у тих, що хворіють можна так сказати, перезбуджена імунна система, яка прості нешкідливі для людини білкові речовини сприймає як чужорідних агентів, типу мікробів чи вірусів і тому від них захищається. Також щоб в організмі створилась алергічна готовність потрібен час приблизно 2 тижні, за цей час встигають вироблятися імуноглобулін Ig E, які відповідають за всі алергічні реакції негайного типу. На щастя у нашому організмі за певних умов можуть утворюватися також IgG, які не дають запускати каскад процесів що спричиняють прояви алергії. Детальніше ми про них згадаємо в лікуванні.

Найчастіші види сезонної алергії – це сінна лихоманка (поліноз), бронхіальна астма, а також бронхіти з алергічним компонентом, кропивянка, алергії повільного типу бувають рідше. При полінозі в хворого постійно тече з носа, він чхає, сверблять очі, їх хочеться постійно чірхати, від чого вони набрякають і сльозяться, якщо цей вид алергії виражений сильно, то навіть при переході з гарячого в холодне приміщення, посилюється чхання, нежить, свербіж. Вже давно доведено зв'язок алергічного риніту з бронхіальною астмою, тобто, астма може бути його ускладненням.

Бронхіальна астма – це інфекційно алергічне захворювання, що характерезується утрудненням видиху і періодичними загостреннями. Виділяють інтермітуючу (не постійну астму, яка може бути чисто сезонною), а далі якщо не лікувати, вона поступово переходить  І,ІІ,ІІІ, ІV стадії на які поділяють залежно від кількості нападів денних, нічних, а також від потреби в інгаляторах та гормональних препаратах. На ІV стадії вже сильно виражена дихальна недостатність, людині важко себе обслуговувати, є залежність від гормональних препаратів, найчастіше в цей період хворий вже на інвалідності.

Кропивянка може також супроводжувати поліноз – це моментальна шкірна алергічна реакція на алерген, наприклад коли ви йдете по травяній луці і трави торкаються ваших голих ніг, ноги починають свербіти ніби ви обпеклись кропивою, і незабаром на шкірі виникають такі самі почервоніння з тенденцією до зливання, ніби ви попеклися саме кропивою, хоча насправді її взагалі там де ви тільки що ходили її взагалі не росте. Кропивниця також може бути при внутрішньому вживанні алергену.

Голкотерапія ефективна при полінозі, та максимальний результат можна отримати коли пройти курс за 2 або більше місяців до цвітіння рослини на яку у вас алергія. При бронхіальній астмі можна суттєво зменшити залежність від хімічних препаратів і зменшити кількість нападів ядухи, а при інтермітуючій формі, можливе повна ліквідація нападів.

З готових настоянок при полінозі і кропив*янці слід брати Алергіну, Гастрону, Холеану дорослим по 5 капель кожної настоянки разом на 2 ст.л. води 4 рази на день за 15-30 хв до їди. Для дітей 1-3 роки по 1-2 кап , залежно від маси тіла, 3-5 років 2-3 краплі, 5-10 років 4-5 крапель. 

Для лікування бронхіальної астми Алергіна, Астмоспазм, Легеневий бальзам по 5 крапель з кожної бутилочки на 2 ст. л. води 4 рази на день за 15-30 хв до їди. При загостренні вживати настоянки по 5 капель на 2 ст. л. води що 2 години. Цей комплекс препаратів про загостреннях з невеликим вираженням бронхообструкції може йти як монотерапія. Для профілактики нападів вживати 4 рази на день за 15-30 хв до вживання їжі.

Найважливіше у лікуванні заспокоїти і врегулювати імунну систему, для цього важливо налагодити нормальну роботу кишково-шлункового тракту, адже 70% імунної системи міститься там . Для цього необхідно зробити чистку кишківника і печінки, краще правда це робити не в розпал алергії а за 1-2 місяці до її початку. Підтримуйте корисну мікрофлору, щоденно вживаючи хоча б по склянці кисломолочних продуктів, якщо ви даєте такі продукти дитині, то краще готуйте так перекипятіть молоко, остудіть його, а далі додайте готову закваску (зараз можна купити різні, але вибирайте де є біфідо- і лактобактерії), поставити в тепле місце. Надалі на 1.  л нового молока можна додавати лише 2-3 ложки раніше вами приготованого, для дітей можна додавати різні перетерті фрукти, щоб було смачніше. Слідкуйте за регулярністю стільця, вживайте висівки.

Якщо у вас хронічний тонзиліт або часті інфекції в носоглотці – використовуйте полоскання з сіллю 1 ч.л. морської солі на 1 ст. води, полоскати слід і горло і ніс. Соляні шахти мають подібну дію. Корисні також содові інгаляції 2 ст л. соди на 1 л води, вдихати як ротом, так і носом, такі інгаляції можна використовувати під час загострення бронхіальної астми.

Лікувальні трави допоможуть вивести токсини, покращити обмін речовин, зменшити алергічну готовність .

Візьміть одну столову ложку квіток білої глухої кропиви (не важливо засушені чи свіжі) і розведіть в одній склянці кип'яченої води, після чого укутайте у що небудь тепле і дайте настоятися суміші близько півгодини. Після того як консистенція буде готова, процідіть її. Вживати цей настій слід п'ять разів на день по одній другій склянки, або ж тричі в день по одній склянці, приймати настоянку потрібно теплою.

Кропива дводомна теж має протиалергічну дію, виводить токсини, знижує проникність судинної стінки, завдяки чому в кров менше попадає алергегів (слід зривати тільки 3 верхніх листка) 1 ч.л. свіжої або сушеної трави залити 1 стаканом окропу, 15 хв настояти, пити теплим 2 рази на день. Курс 2 місяці. З кропивою дводомною слід бути обережним тим у кого тромбофлебіт, або підвищена густина крові.

Ефективний рецепт для лікування бронхіальної астми 1 ч.л. коренів малини на 1 ст. окропу 15 хвилин варити, тримати в термосі, пити 3 рази на день теплим по пів стакана.

Точно визначити на що у вас алергія можна провівши алергопроби, при сезонній алергії це краще робити в листопаді. Ці аналізи роблять у всіх обласних центрах і в більшості районних центрів. Важливо знати на що саме у вас алергія, адже це потрібно для специфічного лікування гіпосенсибілізації. Якщо за якихось умов провести алергопроби ви не можете вирахували народним методом, принайні так, визначивши групу рослин ви значно скоротите діапазон серед яких алергенів треба шукати саме у вас алергію, і таким можете заощадити кошти на аналізі.

Оскільки кожен вид рослин з року в рік росте приблизно в один і той самий час, можна визначити на яку групу рослин у вас алергія, наприклад, якщо алергія починається з березня і триває до середини квітня – це час цвітіння вітрозапильних дерев (верба, вільха, та ін.). Якщо пік алергічних проявів припадає на травень – червень – у вас алергія на ковильні трави, особливо погано почувають себе такі хворі під час покосу трав, а після нього і забирання сіна з місць покосу стає краще. Час цвітіння ковильних трав співпадає з цвітінням тополі, яке супроводжується масовим літанням пуху в повітрі, тому й більшість хворих звинувачує саме цю рослину в своїх проблемах, насправді ж, згідно статистики при проведенні алергопроб кількість алергій на тополю значно менша порівняно з ковильними травами. Далі цвіте акація, липа, та інші рослини з яких в цей час вправно збирають пилок бджоли. В кінці серпня на початку вересня починає цвісти амброзія, це високоалергенний бурян, і хоча він не так давно прийшов в Україну, але вже встиг сильно поширитись, особливо на сході і півдні країни. Пилок в амборозії , дуже дрібний і легко розноситься вітром на кілька кілометрів від ареалу цвітіння, саме ця рослина часто є причиною сезонних асматичних нападів.

                Знаючи на яку траву у вас алергія можна провести гіпосенсибілізацію – введення в організм алергену в малих кількостях, внаслідок чого утворюються імуноглобуліни IgG, які захищаються нас від алергії. Ви можете це зробити за допомогою інєкційного введення алергену який приготує вам алерголог. Інєкції роблять підшкірно посхемі 4-2 рази на день 1 курс лікування 4 місяці, краще починати в листопаді. 

Якщо за якихось причинин ви не можете пройти класичну гіпосенсибілізацію (за допомогою уколів), ви можете пройти гіпосенсибілізацію за допомогою вживання гомеопатичного розведення алергену. Таке лікування можна починати в листопаді, а от заготовити сировину, треба вже. Звісно краще якщо ви точно попередньо визначили рослини на які у вас алергія за допомогою алергопроб. Якщо ви з якихось причин не бажаєте, або не можете (малий вік хворого) це робити орієнтуйтесь на календар цвітіння, тоді препарат вийде комплексним. Якщо у вас алергія на липу, акацію, то зібрати пилок найлегше – це за вас зроблять бджоли, вибирайте пилок який збирали після другого літнього збирання меду. Якщо алергія на ковильні трави зберіть цвітучі колоски з ковильних трав (на них видно жовтий пилок), якщо алергія в березні на вітрозапильні дерева, зберіть квітучі китички з верби, вільхи, ліщини, берези, та ін. Для приготування ліків 1 частину сировини залийте 9 частинами горілки, настоювати 2 місяці, процідити. Починаємо лікування з найменших концентрацій алергену: 1 частину настоянки на горілці, розчинити в 9 частинах води, добре струсити, далі одну частину утвореного при першому розведенні розчину ще раз розчинити 9 частинами води, добре струсивши, так продовжуємо робити 10 разів, щоразу до 1 частини  розчину з попереднього розведення додаючи 9 частин води. З десятої посудини викорстовуємо воду для лікування, самого алергену при такому розведенні вже нема, а залищається тільки енергойнформація.

Рецепти та комплекс препаратів

Дивіться також:

медовий масаж спини

Лямблічатка №30

гідроколонотерапія

Снехана (омаслення) – загальний масаж всього тіла з великою кількістю аюрведичних масляних композиці

медовий масаж спини, 405 грн за сеанс при оплаті курсу

фіточай ПРИ ЖОВЧНО-КАМЯНІЙ ХВОРОБІ

Насья (терапевтичне очищення органів голови)

ГАСТРОЛІКОСАН

ГАСТРОНА

ГАСТРОУЛЬКОВІТ

ГЕЛЬМІНА

ГЕПАЛІНА-2

ГЕПАЛІНА-3

ДІАРА

ЗОЛОТОСАН

КОЛІСПАЗМ

УЛЬКАНВІТ

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь