Кошик порожній
Меню

отит

Отит

 

 

Тепло на вулиці часто нас тягне до води охолодити тіло. Нажаль вода не у всіх водоймах достатньо чиста, або нерідко після купання люди вертаються маршрутками або машинами з відкритими вікнами, під час цього нерідко дорослі і діти застуджують вуха.

 

 

Виділяють навіть окремий синдром «вухо плавця». У людей які багато плавають, ниряють нерідко розвивається стан коли наявне хронічне запалення зовнішнього слухового проходу. Цьому сприяє часте тривале переохолодження, надто ретельне очищення вух, часта наявність рідини у вусі. В нормі зовнішній слуховий прохід покритий тонким шаром захисної вушної сірки, яка служить природнім захистом зовнішнього вуха від патогенних організмів, пересушування і подразнення шкіри слухового проходу. В людей у яких часто в вуха потрапляє рідин, особливо, якщо після того вони переохолоджуються може розвиватись «вухо плавця». В таких людей зменшена кількість вушної сірки, шкіра зовнішнього слухового проходу може бути набрякла, почервоніла, характерним є поява свербежу і відчуття наявності рідини у вухах. Без лікування хвороба поступово веде до зниження слуху.

 

 

Коли повітря тепле попадання рідини у вуха не таке страшне як  у прохолодну погоду, та ризик розвитку отиту менший коли ви плаваєте не пірнаючи. Якщо ви відвідуєте басейн використовуйте спеціальні вушні затички і шапочку яка їх фіксує. Якщо ви пірнаєте так що вода потрапляє у вуха обов’язково витрушуйте її після того як вийдете на сушу – нахиліть голову на бік, схиливши голову до плеча, відтягніть вухо назад і від себе. Не слід вуха надмірно очищати від вушної сірки – вона захист від води, оскільки відштовхує її, крім того вушна сірка не дає розмножуватись патогенним мікроорганізмам. В холодну погоду після відвідин басейну не відразу виходьте на вулицю, почекайте 30 хв в приміщенні, за той час добре випити теплого чаю, тим в кого довге волосся його слід ретельно просушити феном, те саме слід зробити з вухами.

 

 

Слід пам’ятати, що носіння слухового апарату само по собі сприяє затримці рідини в зовнішньому слуховому проході, тому такі люди можуть захворіти цією хворобою навіть коли вони не пірнають і не плавають, оскільки сам по собі слуховий апарат сприяє затримці рідини у вусі, в тому числі власного поту. Тому таким людям необхідно періодично протягом дня знімати слуховий апарат і давати вухам змогу просохнути від зайвої вологи.

 

 

Протяги крім отиту можуть бути причиною ще й запальних хвороб різноманітних переферичних нервів, наприклад, трійничного нерва, потиличного, плечового сплетення що теж може бути причиною болі в голові щелепах, вусі, шиї, біль може іррадіювати в руку.

 

 

Нечиста вода небезпечна тим що з брудною водою у зовнішнє вухо можуть потрапляти патогенні мікроорганізми і бути причиною мікробного отиту в подальшому. Нажаль не всі річки і озера в Україні відповідають санітарно гігієнічним нормам по показниках мікробного забруднення води.

 

 

            Нерідко на перші симптоми не всі відразу звертають увагу. А це незначний біль у вусі, відчуття води у вусі. Часто при мікробному отиті біль у вусі гострий, може давати різке підвищення температури тіла, не давати нормально їсти і спати, може боліти шия, половина голови з хворого боку. При огляді в середині зовнішнього слухового проходу можна побачити фурункул (великий прищик). Біль спричиняє саме наявність цього фурункула, оскільки він може стискати судини і нерви, які розміщені нижче нього. Хірургічне вскриття фурункула ЛОРом може швидко зменшити біль у вусі, але й може бути причиною появи нових прищів у вусі, оскільки гній з відкритого фурункула може інфікувати здорові фолікули розміщені поруч. Тому в такому випадку обов’язковим є використання антибіотиків.

 

 

            Важливо вміти швидко розпізнати отит у дітей. Дитина плаче неспокійна, часто підвищується температура, може терти вухо, не хоче лягати на певний бік, часто хворе вухо червоніше за здорове і відтопирене в сторону, якщо притиснути на козелок, дитина починає плакати, тому не хоче одягати шапочку, лежить хворим вухом догори.

 

 

            З природніх засобів від запалення вух добре допомагає герань (мушкателька) – видусити сік з свіжих листочків рослини і закапувати по 4 каплі у вухо 3 рази на день. Герань має протимікробну дію, швидко заспокоює біль, зменшує запалення, по силі дії краща за деякі фабричні ліки.

 

 

            Водний розчин прополісу теж гарно допомагає при хворобах вуха, і його можна використовувати навіть маленьким дітям. Для дорослих якщо вибирати між олійним і спиртовим розчином прополісу краще беріть олійний, бо спиртовий, може пересушити шкіру у вусі.

 

 

            Крім описаних вище причинами винекнення отиту можуть бути різноманітні вірусні і запальні захворювання, цукровий діабет, екзема , пошкодження барабанної перетинки та інше.

 

 

            Проведіть це літо з користю для свого здоров’я, гарно поплавайте і накупайтесь. В той же час збережіть свої вушка здоровими.

 

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь