Кошик порожній
Меню

Дисплазія шийки матки.

Дисплазія шийки матки, часто називають ерозією шийки матки, але насправді це не зовсім так. Істинна ерозія це ранка на шийці матки, а дисплазія це наявність іншого виду епітелію на шийці матки, ніж в нормі. Здоровий епітелій при спеціальному забарвленні шийки матки світло рожевий, а там де є дисплазія яскраво червоний. Здорові клітини плоскі з одним ядром, здоровий епітелій має 3 функціональні шари. Там де є дисплазія вони стають великими, безформенними, можуть мати кілька ядер, втрачається поділ на функціональні шари епітелію.

Виділяють кілька ступенів дисплазії:

1.           Легка дисплазія шийки матки (CIN I, дисплазія I) – зміни в будові клітин виражені слабо і зачіпають нижню третину багатошарового плоского епітелію.

2.           Помірна дисплазія шийки матки (CIN II, дисплазія II) – зміни в будові клітин спостерігаються в нижній і середній третині товщі плоского епітелію.

3.           Важка дисплазія шийки матки або неінвазивний рак (CIN III, дисплазія III) – патологічні зміни зустрічаються у всій товщі епітеліальних клітин, але не поширюються на судини, м'язи, нервові закінчення.

4.          Інвазивний рак шийки матки – патологічні зміни поширюються на судини, м’язи нервові закінчення.

Частіше хворіють молоді жінки, віком 25-30 років. На ранніх стадіях (І-ІІ) дисплазія є оборотним процесом, якщо вчасно розпочати лікування. Якщо ж нічого не лікувати взагалі є високий ризик переродження в рак шийки матки. Стратегію лікування дисплазії ІІІ-ІV має визначати онкогінеколог. Виявити яка ж саме у вас ступінь дисплазії можна тільки після взяття аналізів на цитологію гінекологом. Навіть здоровим жінкам мінімум один раз на рік треба його відвідати, а тим у кого вже є дисплазія рекомендовано щоквартальний огляд.

Є багато наукових статей про зв’язок дисплазії шийки матки з наявністю в організмі онкогенних штамів папілома вірусу. Зараз розробили щеплення від цього вірусу, його варто робити в тих випадках коли в сім’ї інші жінки хворіли раком шийки матки, або кілька членів сім’ї мали ерозію шийки матки або поліпи кишківника, жовчного міхура та інших органів, але ви ще здорові. Якщо дисплазія вже є щеплення робити запізно.

Папілома вірус носять в своєму організмі насправді досить багато людей, наприклад він може викликати і звичайні бородавки, та не у всіх них виникають дисплазії, поліпи чи рак, все залежить від штаму вірусі і стану вашої імунної системи.

Коли імунітет здоровий, то вам нічого не загрожує, якщо навіть вірус і попав в організм. Але якщо імунна система ослаблена хронічними хворобами, стресами, вживанням великої кількості хімічних ліків, неправильним харчуванням і т.д. вірус може спровокувати вище перераховані патологічні стани.

Є дослідження яке підтверджує ризик виникнення дисплазії у курців в 4 рази, при чому як в активних (якщо ви курите самі) так і пасивних (якщо ви просто регулярно сидите в обкуреному приміщенні).

Інші причини які сприяють виникненню дисплазії це затяжні хронічні захворювання статевих органів, порушення гормонального фону (менопауза, вагітність, вживання гормональних контрацептивів), раннє статеве життя і пологи, травматичне пошкодження шийки матки, загин шийки матки.

10% хворих жінок не відчувають ніяких симптомів і випадково виявляють хворобу під час огляду в гінеколога. Симптоми частіше відчувають у кого крім дисплазії є ще й супутня інфекція статевих органів, запалення піхви або цервікального каналу. Тоді такі жінки відчувають печіння свербіж, виділення із статевих органів, біль під час статевого акту. Біль від самої дисплазії практично завжди відсутній. Якщо вчасно вилікувати всі інфекції в статевих органах, дисплазія може самостійно зникнути. Але часто, нажаль, жінки не лікуються, дисплазія поступово прогресує, не ходять взагалі до гінеколога і нерідко виявляють хворобу вона вже перейшла в інвазивний рак шийки матки, коли єдиним лікування є операція: конізаця шийки матки, або надпіхвова ампутація матки.

І-ІІ стадію дисплазії можна лікувати консервативно, ІІІ – якщо онкогінеколог не призначить негайної операції.

Важливо знати, що у жінки, яка тільки розпочала статеве життя може з’явитися ерозія, але в нормі вона має зникнути протягом одного року.

Якщо знайшли інфекцію – антибіотико терапія, протигрибкові, противірусні препарати, залежно від хвороби.

Щоб підняти імунітет слід очисчити кишківник, найкраще зробити орошення, якщо нема можливості, тоді робіть очисні клізми 1ст. л. солі на 1 л води, щодня протягом 2 тижнів. Вкінці очищення кишківника слід поповнити корисну мікрофлору – вживайте біойогурт 2 тижні 2 -3 рази на день.

Також добре очищення кишківника можна отримати від пиття голубої глини, тільки не беріть глину з масок, вона не допоможе. 1 ч.л. глини роз калатати в пів стакана води і випити надще 2-4 тижні. Крім того робіть компреси з глини на живіт, вона має очисну, протизапальну, розсмоктуючи дію. Голубу глину можна класти при любих гінекологічних захворюваннях, навіть при онкології.

Відмініть гормональні контрацептиви, а якщо у вас є супутні захворювання ендокринних органів (зміна гормонального профілю) : дисфункція ячників, щитовидної залози – лікуйте в першу чергу їх.

Загин шийки матки постійно її травмує, тому його слід якнайшвидше позбутися. В цьому допоможе вісцеральна хіропрактика – масаж живота для підняття внутрішніх органів.

Для зняття запальних процесів в статевій сфері використовуємо такий збір:квіти нагідок лікарських, листя подорожнику великого, бруньки сосни звичайної, кора калини, листя чорної смородини, корінь цикорію звичайного, лист розмарину справжнього. Взяти все в рівних частинах, подрібнити, змішати, 1ч.л. збору залити 1 ст. окропу, 15 хв настояти випити. Пити 2 рази на день курс 2-3 місяці.

Гарно себе показати спринцювання власною сечею, після яких вагінально ставили тампони з обліпиховою олією. В одною пацієнтки вдалось перейти з дисплазії ІІІ в дисплазію ІІ за 2 місяці пиття трав і спринцювань з наступною постановкою вагінальних свічок на основі трав і обліпихової олії.

Кісти ячника найчастіше бувають фолікулярні, які непогано розсмоктуються від фітотерапії, але можуть ще бути товстостінними і ендометріоїдними (така кіста заповнена менструюючим шаром матки і кров’янистими виділеннями). Та вбудь якому випадку краще здати онкомаркери: С125, НЕ4, вираховування індексу РОМА.

Тут також допоможуть аплікації з голубої глини на живіт, її також можна ставити вагінально.

Якщо онкомаркери в нормі вам допоможе гірудотерапія (п’явки), яка сприяює нормалізації функції яйника. П’явки ставлять не тільки на низ живота, а їх схема підбирається залежно від змін рівня гормонів в конкретної жінки.

А цей збір ми використовуємо для лікування аднекситу, порушенні функції яйника і менструального циклу: трава материнки звичайної, лист кропиви дводомної, квіти ромашки лікарської, лист суниці лісової, квіти робінії звичайної, корінь цикорію дикого. Взяти все в рівних частинах, подрібнити, змішати, 1ч.л. збору залити 1 ст. окропу, 15 хв настояти випити. Пити 2 рази на день, курс залежить від функції яйника.

Пам’ятайте, що диспалзія часто гарно лікується і тільки за умови вчасно розпочатого лікування.         

Дивіться також:

Широдхара

Солодкий сон.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь