Кошик порожній
Меню

Діагностика захворювань по язику

Лінгводіагностика – це виявлення інформації про стан організму та визначення хвороби за допомогою огляду поверхні язика, тому не дарма саме язик називають «дзеркалом» кишково-шлункового тракту. Діагностика по язику – це надзвичайно поширена методика на Сході, де власне, і зародилася Лінгводіагностика. Також китайські лікарі пов’язують зміни на язику зі захворюванням серця, і навіть нервової системи.
 
НА ЩО ВАРТО ЗВЕРТАТИ УВАГУ ПРИ ДІАГНОСТИЦІ ЗАХВОРЮВАНЬ ПО ЯЗИКУ:
  1. Колір язика.
  2. Наліт.
  3. Відповідність внутрішніх органів на язику
  4. Сухість або зволожеість язика
  5. Наявність плям на язику
  6. Тріщини на язику
  7. Набряк язика або відбитки зубів на ньому
  8. Пухрці і виразки.

 

 
ЯКІ ХВОРОБИ МОЖНА ВИЗНАЧИТИ ПО ЯЗИКУ ВРАХОВУЮЧИ ПРОЕКЦІЮ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ НА НЬОМУ:
 Ближче до кінчика язика знаходиться серце.
З лівого та правого боку від кореня язика – ліва та права легеня відповідно.
Корінь язика – проекція товстого кишечника.
Середина язика – шлунок та тонкий кишечник
З лівого та правого боку від кореня язика знаходиться ліва та права нирка відповідно.
З правої сторони, між проекціями легенів та нирки знаходиться печінка.
З лівої сторони, між проекціями легенів та нирки – селезінка.
 
 
Варто знати! Коли починається застуда, то наліт виникає з кінчика язика. В старшому віці наліт на корені язика практично завжди присутній.
 
ЯКИЙ МАЄ БУТИ ЯЗИК У ЗДОРОВОЇ ЛЮДИНИ?
Колір язика в нормі блідо-рожевий.
Запам’ятайте! Насправді, багато людей думають, що наліт на язику має бути відсутній, але це не так. В нормі має бути невелика кількість нальоту в середній частині язика. Цей наліт легко знімається щіткою. Якщо ж наліт на язику зовсім відсутній, то це показує про недостатню роботу шлунку і недостатню внутрішню секреторну діяльність вашої травної системи.
У випадку недостатньої фукнції травлення випадку добрі результати дає фітотерапія - вживання препаратів ГАСТРОНА, ЗОЛОТОСАН, ХОЛЕАНА - покращують секреторну діяльність шлунка, підшлункової і печінки.
 
 ДІАГНОСТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ ПО ЯЗИКУ ЗА КОЛЬОРОМ:
 
БЛІДИЙ КОЛІР ЯЗИКА. Дуже часто блідий колір язика показує, що в людини є анемія (малокрів’я, китайці це називають як недостатність крові). Якщо ж верх язика нормального кольору, а знизу, де судини - колір блідий, то це вже показує про захворювання печінки, її недостатньої фукції. 
 
ЯСКРАВО-ЧЕРВОНИЙ КОЛІР ЯЗИКА. Такий колір язика говорить про високу температуру, при різних інфекціях. Також часто при інфекціях можна діагностувати білий наліт, який покриває власне яскраво-червоний колір язика. Малиновий язик - це важлива діагностична ознака сакарлатини, інфекційного захворювання, яке потребує лікування антибіотиками.
 
ТЕМНО-ЧЕРВОНИЙ КОЛІР ЯЗИКА. Даний колір язика діагностує інтоксикацію. Темно-червоний колір язика буває при алкоголізмі, при захворюванні нирок та печінки, тобто темний колір – це колір інтоксикації.
 
СИНЮВАТИЙ КОЛІР ЯЗИКА. Часто такий колір язика показує про проблеми з серцем. Також залежно від стану кишково-шлункового тракту наліт на язику як може бути, так і його може не бути, адже в людей в яких є проблеми з серцем зазвичай є застій крові в печінці, застій крові в малому колі кровообігу, що й провокує синюшні губи, ніс, мітральний рум'янець, і в тому числі синюватий колір язика. 
В такому випадку варто відвідати кардіолога, а з народних методів лікування особливу увагу зверніть на гірудотерапію 
 
ЖОВТИЙ КОЛІР ЯЗИКА. Жовтий колір язика, при жовтяниці, інколи, коли ще навіть не пожовтіла шкіра, в першу чергу жовтіє верхнє піднебіння та нижня частина язика. Це ранній симптом, який дає нам зрозуміти, що варто провести діагностику печінки.
Огляд лікаря обов'язковий, бо треба виключити гепатити, холецестити, глистні інвазії, інфекційні захворювання, новоутвори та ін.
При застої жовчі наші лікарі підбирають індивідуальну схему очищення печінки, також допомагає фітотеріпія якщо є камінчики у жовчному міхурі  - чай при жовчно-кам'яній хворобі або препарат Холеана , якщо камців нема добре знімає застій жовчі чай цілющий жовчогінний
 
ВІД ЧОГО КОРИЧНЕВИЙ ЯЗИК? Темний сірий, або навіть коричневий язик вказує на виражену інтоксикацію в тому при онкології та сепсисі. Рідше коричневий язик може бути при виражених закрепах, але епісля нормалізації стільця він поступово змінює свій колір.
Якщо ви стаждаєте тривалими закрепами, дуже важливо зняти запальні процеси і кишенику, покращити відтік жовчі, стимулювати різними способами перистальтику. Для очищення кишечника і швидкого зменшення інтексикації викорситовуємо гідроколонотерпію (орошення кишечника), для покращення роботи кишковошлункового тракту часто допомагає вісцеральний масаж живота при запорах
 
ВИДИ НАЛЬОУ НА ЯЗИКУ І ЯК ПО НИХ ВИЗНАЧИТИ ХВОРОБУ:
 
БІЛИЙ НАЛІТ НА ЯЗИКУ. Коли нальоту є більше норми, білого кольору, язик злегка розпухлий, то це вже вказує на проблеми в різних частинах шлунково-кишкового тракту. Це може бути і гастрит, і ентерит, і коліт та навіть отруєння медикаментами. Наліт також присутній при всіх інфекційних захворюваннях, це і ангіна, і ларингіти та вірусні інфекції.
Білий густий наліт на язику у дітей та немовлят часто супроводжує молочницю - грибкове захворювання, він добре знімається бинтом намотаним на палець і змоченим в розвині соди. 
 
 
ЖОВТИЙ НАЛІТ НА ЯЗИКУ. Жовтий наліт є показом того, що є застій жовчі. Навіть, коли шкіра не є жовтого кольору, але у вас кожного ранку жовтуватий наліт на язику – це перші ознаки, що варто поприймайти жовчогінні медикаменти або провести діагностику та очищення печінки.
 
 
СИНЮВАТИЙ НАЛІТ. Якщо ж є синюватий наліт та синюшно-червоний язик – це діагностує проблеми з серцево-судинною системою, особливо з венозною складовою, адже такий колір нальоту свідчить про застій крові і також потребує дренажу. Якщо ж проблеми з венами, то це може бути гірудотерапія, лімфодренажий масаж, самомасаж.
 
СІРИЙ НАЛІТ. Сірий, жирний наліт свідчить про недостатньо добре перетравлення їжі, про інтоксикацію в організмі і часто такий сірий наліт діагностує закрепи. Особливо, коли людина не ходила кілька днів в туалет, то наліт буде виражений набагато більше. 
 
ЧОРНИЙ НАЛІТ НА ЯЗИКУ. Чорний наліт може виникати після приймання антибіотиків. Також причиною такого нальоту може бути дисбактеріоз та закрепи до тижня часу.
Темний наліт ознака сильної інтоксикації.
 
 
 
 
 ПЛЯМИ НА ЯЗИКУ:
Варто знати! Плями на язику нерідко зустрічаються в дітей, першого року життя, адже це показує, що в них ще недорозвинутий епітелій тонкого кишечника. Зазвичай дітки, які мали плямки на язику більше схильні до алергічних реакцій. 
Діткам у яких плями на язику рекомендується на місяць пізніше вводити прикорм і все-таки довше їх залишити на грудному вигодовуванні. 
 
В дорослому віці плями на язику свідчать про проблеми з травленням, при здуттях, болях в животі. Ефективними методами при цьому є вісцеральний масаж живота, голодування, очищення печінки та кишечника, а також гідроколонотерапія
 
Синюшні плями на язику вказують на захворювання серця, застій крові, венозну недостатність.
 
Також плямки можуть виникати при недостатності вітамінів групи В, але знову ж таки вітаміни групи В засвоюються в товстому кишечнику і якщо ж людина їсть вітамінів достатньо, а кишечник функціонує погано, то буде залишатися хронічний авітаміноз.
 
НАБРЯКИ ЯЗИКА:
Важливою ознакою при діагностиці по язику є набряки. Інколи, коли людина висовує язик, то видні чіткі відбитки зубів на язику. Така ознака може свідчити про понижену функцію обміну, це найчастіше спостерігається при зниженій функції щитовидної залози. 
Невеличкі набряки язика свідчать не тільки про знижену функцію щитовидної залози, а також про застої лімфи через шийний остеохондроз або ще можуть бути при хронічному тонзиліті, адже пам’ятаємо, що хронічний тонзиліт інколи називають лімфостазом мигдалин.
 
СУХІСТЬ ЯЗИКА:
Сухість язика – це такий несприятливий симптом, інколи він пов’язаний з хірургічними захворюваннями, навіть як перитоніт. Також сухий язик може бути при деяких обмінних захворюваннях. До прикладу, цукровий діабет І і ІІ типу; COVID-19 інфекції, коли є підвищена спрага, втрата смаку, втрата нюху. 
Якщо ж при сухому язику з’являється коричневий наліт, то це вже свідчить про інтоксикацію кишечника, тому при сухості язика варто звертати увагу не лише на язик та горло, а й на кишково-шлунковий тракт.
 
ТРІЩИНИ НА ЯЗИКУ:
Тріщини на язику нерідко причина авітамінозу вітамінів групи В, фолієвої кислоти, глистних інвазій, дефіціт заліза, коліт, гатрит та ін.
Часто тріщина винакає посередині язика, це й не дивно, якщо ви подивитесь на малюнок відповідності внутрішніх органів, то побачите, що посередині язика відображаються шлунок, і кишечник.
Якщо на язику тріщини збоків, то слід також звернути увагу на роботу підшлукової і печінки.
Тріщини на кінчику язика можуть супроводжувати інфекції верхнії дихальних шляхів.
Тріщини на язику потребують комплексного лікування - вживання вітамінів і мікроелементів, вісцеральний масаж внутрішніх органів, фітотерапія, дегельмінтизація, очищення організму
 
 
ПОЛОЖЕННЯ ЯЗИКА:
 Положення язика, викривлення язика в сторону – це неврологічні захворювання. Якщо ви помітили такі ознаки, то варто звернутися до невропатолога.
 
ВІДХИЛЕННЯ ЯЗИКА В СТОРОНУ дуже часто спостерігається при інсульті, при різних запальних захворюваннях нервової системи, тому дуже важлива консультація у лікаря, адже причини можуть бути різні.
 
ТРЕМТІННЯ ЯЗИКА також відноситься до неврології. Воно може бути при значному неврологічному виснаженні, коли людина тривалий час перебувала в стресі.
При неврозі, мимовільних рухах під час стресу нерідко допомагає рефлексотерапія, голковколювання заспокоює нерврву систему, покращує сон, зменшує мимовільні рухи в тому числі язика.
 
Цікаво знати! Посередині язика в нас йде лінія. В нормі ця лінія є рівна, але Східна медицина говорить, що зміщена лінія може свідчити про сколіоз чи різні викривлення хребта.
 
Саме тому у Лічниці сестер Похмурських кожного хворого обов'язково оглядає лікар та визначає діагноз і враховує всі покази та протипоказання до лікування та проходження процедур при різних хворобах.
Консультацію та діагностику можна зробити у нас в клініці сестер Похмурських, у Львові, тел. 0970705757, 0730705757.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь