Кошик порожній
Меню
Послуги

БІЛЬ У СУГЛОБАХ. Дізнайся, як позбутися цього болю.

    З приходом похолодання збільшилась кількість пацієнтів із скаргами на болі в суглобах. Одних більше «крутять» ноги, інших сковує в спині, у третіх- «викручує» руки. Але спільним у всіх цих скаргах є сильний біль, який не дає спокійно жити. Жмені таблеток покращення не приносять, а навпаки ще й «доконують» шлунок, печінку. В основі цих захворювань лежать запалення або розлади живлення тканин суглобів і периартикулярних (навколосуглобових) тканин. І хоча причини артритів є різними: інфекційні, ревматичні, алергічні, псоріатичні, подагричні..., спільним для них є біль, обмеження рухливості, пізніше деформації суглобів.

 З 187 зчленувань людського організму, можливо ні одне не приносить стільки страдань, скільки коліно: ні йти, ні сидіти, і в церкві вистояти службу не дає, ниє, крутить, -де ж тут про високі матерії думати, коли біль сковує тіло, заморожує думку.

Чим же можна зарадити в даній ситуації?

Прекрасно себе зарекомендували дієтотерапія, цілющі трави, які містять природні саліцилати, гірудотерапія (остання чудово знімає набряк з хворого суглоба), але ці методи детально ми розбирали у попередніх випусках журналу.

Сьогодні більш детально зупинимось на лікуванні продуктами бджільництва:

    1.Бджолина отрута (апітоксин) має виражену протизапальну, знеболюючу, протинабрякову дію, покращує мікроциркуляцію. Вводиться апітоксин у вигляді природніх бджоловжалювань у біологічно активні точки та в точки навколо хворого суглобу. У своїй практиці ми побачили ефективність апітерапії при під*єднанні в схему лікування точок в зоні наднирників, оскільки таким чином ми активніше стимулюємо виділення своїх власних глюкокортикоїдів (гормонів наднирників, які мають протизапальну дію). Курс становить 10-20 сеансів, спочатку через день, надалі 1 раз на тиждень.

Якщо ви з тих чи інших причин не маєте можливості зараз приймати бджоловжалювання, то можете вводити апітоксин на шкіру через мазі з бджолиною отрутою плюс магнітотерапія (хоча перший метод в рази ефективніший). Мазь ви можете придбати в аптеці, або зробити самому: 100 бджіл на 200 грам сала (або іншого тваринного жиру). Щоб з бджоли дістати отруту, берете якусь натуральну тканинку, складаєте її в кілька шарів, бджоли (живі) ловите пінцетом за ділянку тулуба і акуратно припідносите до складеної тканинки, щоб бджола вжалила тканину. Таким чином ви зможете назбирати жала разом з мішечками з апітоксином. Розтоплюєте жир, заливаєте ним тканину із жалами, трохи помішуєте і залишаєте на 1.5-2 тижні. Потім утворену мазь можете розтопити, щоб забрати тканину, а можете і так користуватися. До речі, при захворюваннях опорно-рухового апарату дуже позитивно себе показали медові масажі у поєднанні з вище описаною маззю.

   2.Наступний продукт бджільництва, що має виражений позитивний ефект при захворюваннях суглобів – це прополіс. Він має сильний знеболюючий ефект, захищає від подразнення нервові закінчення, зменшує випіт (набряк), почервоніння хворого суглоба. Відзначено відновлювані і виражені протизапальні властивості прополісу як при прийомі всередину, так і при зовнішніх аплікаціях. Використовують прополіс у виді 10-20% спиртових екстрактів, хоч краще використовувати водний розчин прополісу, оскільки він ефективний як в період ремісії так і при загостренні хвороби.Крім того дуже ефективно використовувати прополіс у вигляді аплікацій з розігрітим бджолиним воском (співвідношення 1:10). Такі аплікації робимо щодня протягом 2-3 тижнів.

   3.Маточне молочко використовується з метою підняття імунітету організму і посилення власних захисних механізмів.4.Надзвичайно ефективними себе показали поєднання пелоїдотерапії (грязелікування) і апітерапії. Спочатку ви накладаєте розігріту до 38-40 градусів грязь, тримаєте її 20-30 хв, після цього змиваєте і приймаєте укуси бджіл або втираєте вище описану мазь. Процедури проводите через день. Курс 10-15 процедур.

Все вище сказане належить до лікування, а мені б ще хотілось дати кілька порад на кожен день, адже найкраще лікування це профілактика. І більший акцент сьогодні зробимо саме на коліна:

1.Слідкуйте за своєю вагою. Адже кожен кілограм ваги створює 6-ти кратне навантаження на ділянку коліна. Отже, якщо у вас є зайвих 5 кг, то це означає, що ваше коліно має витримати зайвих 30 кг (коли захочете покласти до рота зайву булочку, пошкодуйте його, воно віддячить сторицею).

2.Слідкуйте за своєю поставою. Адже дуже часто болі в коліні виникають саме через перекос тазу. У цьому випадку ви більше налягаєте на ту ногу, в який бік є перекос, пристосувальні можливості тіла з часом виснажуються і починає боліти коліно з боку перекосу, якщо процес не зупинити, то згодом приєднається і протилежне коліно. Щоб уникнути цього дозволяйте собі лікувально-профілактичні масажі спини, ходіть на плавання, займайтеся гімнастикою, а в старшому віці більш рекомендована йога.

3.Зміцнюйте суглоби за допомогою вправ (чим сильніші м*язи, тим більші навантаження може витримати суглоб):

А. зміцнюємо м*язи коліна. Сядьте на підлогу, випряміть хворе коліно, покладіть під коліно скручений рушник. Напружте м*язи ноги (коліном не рухаємо), рахуємо до 30, тоді розслабити ногу. Так робити 25 раз.

Б. піднімання ніг з положення сидячи. Сядьте на підлогу, впріться спиною у стіну, за поперек поставте подушку (це дасть можливість підняти ноги без болю в спині). З такого положення піднімаємо ногу на 10-15 см, тримаємо і повільно рахуємо до 7, опускаємо і розслабляємо. Так робити 3 підходи по 10 кожен.

                                                

В. укріплення підколінного сухожилка. Ляжте на живіт, на гомілку покладіть вантаж, згинаємо коліно і повільно піднімаємо гомілку на 15-30 см від підлоги, потім повільно опускайте ногу. Так робити 3 підходи по 20 кожен.

Г. розтяжка. Ляжте на спину, зігніть ногу в коліні і притисніть її до грудей, тоді повільно випряміть ногу так ніби хочете впертися п*яткою у стелю, рахуємо до 10, тоді розслабляємо ногу і повертаємось у вихідне положення. Так робимо 5 разів.

                                                

4. Носіть зручне взуття. На щодень каблучок повинен бути широкий і висотою до 5 см.

                                                                            Сестри Похмурські.

Бажаєте отримати додаткову інформацію? - залишіть Ваші контакти - ми зв’яжемось з Вами...

Обговорення

Відгуки відсутні. Буть першим!

Залишіть Ваш відгук

Для додавання відгуків авторизуйтесь або зареєструйтесь