Кошик порожній
Меню
Послуги

Поранення судин шиї

Якщо у хворого велика кровотеча з судин шиї:

1. очистити рану від бруду, промити перекисом водню 

2. з протилежного від кровотечі боку накласти шину Крамера (замість неї можна використати й інший підручний матеріал, наприклад книжку. Завдання шини завадити перетисканню судин шиї з здорового боку.

                                                                   

3.накласти пов"язку туго перетиснувши кровоточачу судину, це зменшить ризик смерті від крововтрати і дасть вам час і можливість довести пораненого в лікарню. Транспортувати в лежачому стані.

Ps: якщо ви знаходитесь на полі бою найпростіше перетиснути сонну артерію першим способом, за допомогою руки, - нема бинта - звяжіть шию туго шарфиком, додатковий тиск на кровоточачу судину можна зробити притиснувши її під шарфом твердм предметом, наприклад каменем. Інакше ранений швидко помре від кровотечі. 

Потрапляння стороннього тіла в око і травми ока

Ні в якому випадку не можна терти око не зважаючи на печіння, адже це сприяє глибшому проникненні сторонніх тіл (пісок, металеві частинки, вія)

1. найкраще при можливості промити око достатньою кількістю чистої води.

2.при відсутності великої кількості чистої води, розтягнути повіки пальцями і водити очним яблуком вверх, вниз, вправо, вліво, щоб воно вийшло само.

                                                    

3.якщо через 30-40 хвилин після промивання в оці відчувається сильне печіння або біль, накладіть стерильну повязку змочену фізрозчином і їдьте в лікарню

4.якщо на очному яблуку видно подряпини, кусочки стороннього тіла, негайно зверніться до лікаря,

5. стороннє з очного яблука не можна виймати самому, а якщо довго ходити з ним, наприклад поїхати в поїзді додому, може приєднатися інфекція, початись гнійне запалення і таким чином великий ризик повністю втратити зір.

6. якщо є кровотеча з ока негайно накласти стерильну повязку і їхати в лікарню

Отруєння чадним газом

Ризик отруєння виникає в осіб які тривалий час знаходяться в зоні димової завіси

В легких випадках отруєння - запаморочення, шум у вухах,головний біль, задишка, серцебиття, мерехтіння перед очима, почервоніння обличчя, загальна слабість, нудота, іноді блювання. В важких випадках судоми, втрата свідомості, кома.

1.вивести потерпілого з зони диму.

2.в легких випадках потерпілому необхідно на чистому повітрі інтенсивно дихати на повні груди, випити міцної кави 

3.в важких випадках: штучна вентиляція легень, протиотрута "Ацізол" внутрім"язово, госпіталізація. 

                                                    

Перша допомога при опіках

1. Погасити палаючий одяг, кинувши на палаючого ковдру чи пальто;

2. дати обпеченому випити підсоленої води

3. одяг над опіком розрізати ножицями, не відриваючи ті його кусочки, які припли до тіла. Піхурі розрізати не можна.

 

4. Змастити всю обпечену поверхню чистою лавандовою ефірною олією,(є в багатьох аптеках)  Тільки в такий спосіб ризик утворення опікових рубців знижується на 60% порівняно з офіцинальними засобами.

       

Отруєння сльозогінним газом

Характерно сильна печія в очах, носі, сльозотеча, печіння і почервоніння обличчя, головний біль, біль в нижній частині живота, кашель

Швидкість і інтенсивність дії залежить від вологості вашої шкіри, чим вона мокріша, тим більша кількість отрути проникне в організм. Тому ні в якому випадку не мийте лице водою і не розтирайте снігом - це збільшить біль.

перейдіть на місце з чистим повітрям, зніміть або добре витріпайте одяг

добре протерти шкіру сухим картопляний крохмаль, ним слід насухо витерти лице. Так ви заберете частину отрут зі шкіри, які ще не всмокталася. Після того помийтесь водою, а краще розчином соди.

розчином соди промийте очі, не тріть їх

при печінні в горлі пополочіть його 2% розчином соди

при нудоті викличіть блювання